Zakupy spożywcze online – Wrocław

Supermarkety online

Aplikacje zakupowe

Sklepy spożywcze Wrocław

Czy też masz wrażenie, że asortyment w sklepach spożywczych we Wrocławiu drożeje za każdym razem, kiedy robisz zakupy? Chociaż z miesiąca na miesiąc liczba produktów spożywczych w koszyku maleje, kwota do zapłaty staje się coraz wyższa. Nawet jeśli producenci utrzymują ceny na tym samym poziomie, gramatura produktów maleje. Niemniej jednak możesz wydawać mniej, jeśli tylko udasz się do najtańszych supermarketów we Wrocławiu.

Gdzie są najtańsze supermarkety we Wrocławiu?

Chociaż codzienne zakupy robimy w stacjonarnych sklepach spożywczych we Wrocławiu, często zdarza się, że artykuły przemysłowe czy kosmetyki zamawiamy przez internet. Jednym z kluczowych argumentów za zakupami online jest fakt, że nie brak delikatesów i drogerii oferujących znacząco lepsze ceny.

Liczne badania konsumentów potwierdzają, że Polacy uwielbiają kupować przez internet. Jedno z nowszych badań zostało wykonane na zlecenie Klarny, szwedzkiego giganta w branży fintech, dzięki któremu sklepy online pozwalają na realizowanie zamówień z odroczonymi płatnościami. Aż 59% zapytanych Polaków preferuje sklepy internetowe zamiast stacjonarnych. Z kolei aż 45% przyznało, że planuje robić zakupy przede wszystkim online.

Co ciekawe, często zapominamy, że dokładnie w taki sam sposób możemy kupować również produkty spożywcze. A przecież najtańsze supermarkety we Wrocławiu znajdują się właśnie w sieci. Jak to możliwe?

Sprawdź, jakie są najlepsze we Wrocławiu sklepy ze zdrową żywnością.

Wrocław krasnale

Internetowe sklepy spożywcze podbijają Wrocław

Jeszcze kilka lat temu niełatwo było znaleźć sklep spożywczy we Wrocławiu, który umożliwiałby zrobienie zakupów przez internet. Dziś największe marki spożywcze są obecne w sieci i pozwalają na złożenie zamówienia przez platformę internetową lub aplikację na smartfona. Coraz więcej supermarketów we Wrocławiu dowozi takie zakupy do domu. Niektóre ze sklepów spożywczych wykorzystują w tym celu własnych kurierów, inne korzystają z pośrednictwa takich aplikacji jak Glovo (więcej informacji na temat aplikacji Glovo znajdziesz tutaj).

Tak duże zainteresowanie branżą e-grocery ze strony supermarketów we Wrocławiu jest wynikiem m.in. pandemii. Konsumenci zmienili nawyki zakupowe w związku z obostrzeniami i lockdownami. Klienci sklepów spożywczych we Wrocławiu zrezygnowali z codziennych zakupów, ograniczając wizyty w punktach stacjonarnych – nawet do jednej w skali tygodnia. Zmiana była widoczna szczególnie na początku pandemii, kiedy Polacy najbardziej obawiali się zachorowania, więc woleli unikać tłumów we wrocławskich supermarketach.

W efekcie popularność sklepów spożywczych online we Wrocławiu wzrosła. Konsumenci usatysfakcjonowani zarówno jakością obsługi, jak i szerokim asortymentem produktów pozostali wierni zakupom w sieci. Sukcesy konkurencji spowodowały, że kolejne sklepy spożywcze we Wrocławiu zdecydowały się na wejście na rozkwitający rynek e-grocery.

Dzisiaj najtańsze supermarkety we Wrocławiu rywalizują o klientów nie tylko cenami artykułów spożywczych, ale także niskimi kosztami dostawy zakupów do domu. Śledząc aktualne promocje w warzywniakach online, możesz skorzystać nawet z bezpłatnego dostarczenia produktów pod drzwi.

Dlaczego warto korzystać z supermarketów online we Wrocławiu?

  • Bezpieczeństwo i wygoda – zamawiając zakupy spożywcze przez internet, nie ryzykujesz bezpośredniego kontaktu z tłumami w sklepie we Wrocławiu i unikasz kolejek, w których marnuje się co najmniej kilkanaście minut.
  • Zamawianie zakupów online o dowolnej porze – oczywiście każdy sklep internetowy we Wrocławiu ma regulamin, z którego wynika, o której godzinie należy złożyć zamówienie, aby zostało dostarczone tego samego lub kolejnego dnia. Niemniej jednak zyskujesz pełną swobodę – zwłaszcza jeśli nie masz czasu na tradycyjne zakupy przed pracą lub po niej. Nie ograniczają Cię godziny otwarcia sklepów stacjonarnych.
  • Niezależność od niedziel handlowych – tylko niektóre supermarkety są otwarte w każdą niedzielę. Na szczęście internetowe sklepy spożywcze są dostępne całodobowo. Dzięki zakupom online możesz złożyć zamówienie na produkty, które pojawią się pod Twoimi drzwiami już w poniedziałek rano.
  • Intuicyjne aplikacje na smartfona – nie ma znaczenia, czy czekasz na tramwaj na przystanku, czy drepczesz w miejscu w kolejce na poczcie. Bezproblemowo zamówisz zakupy w supermarkecie online we Wrocławiu, ustalając przedział godzinowy dla dostawy do domu lub wybierając samodzielny odbiór w punkcie stacjonarnym.
  • Niskie ceny – chociaż internetowe sklepy spożywcze we Wrocławiu starają się zapewniać te same ceny produktów w marketach stacjonarnych i na platformach online, e-konsumenci zyskują dostęp do rabatów dostępnych wyłącznie przez internet. Sprawdź kody rabatowe Carrefour oraz kody rabatowe do Auchan – zobacz, ile możesz zaoszczędzić w skali miesiąca!
  • Szeroki asortyment – robiąc zakupy online, masz dostęp do wszystkich produktów, które są dostępne w supermarketach we Wrocławiu. Herbaty, kawy, przyprawy, owoce, warzywa, przetwory czy pieczywo – możesz przeglądać popularne artykuły spożywcze w jednym miejscu, nie tracąc czasu na ich szukanie na półkach.

Zakupy online we Wrocławiu z dostawą do domu

Internetowe sklepy spożywcze we Wrocławiu maksymalnie ułatwiają zakupy klientom, oferując dostawę do domu lub pod inny wskazany adres. Dzięki temu rozwiązaniu możesz zamawiać produkty z dowozem do miejsca pracy. Obawiasz się, że w tym przypadku będziesz czekać po godzinach na kuriera? Nic bardziej mylnego. Supermarkety online pozwalają na określenie przedziału godzinowego dostawy zakupów, np. między 12:00 a 14:00. Jeżeli zależy Ci na dowiezieniu artykułów spożywczych w godzinach porannych, złóż zamówienie wieczorem poprzedniego dnia.

Zakupy online we Wrocławiu z odbiorem osobistym

Jeszcze nie wszystkie sklepy online we Wrocławiu zapewniają zakupy na dowóz. Część z nich umożliwia jednak zamówienia w trybie Click & Collect. Sposób „kup online, odbierz offline” polega na zamówieniu produktów spożywczych na stronie internetowej wrocławskiego supermarketu i odbiorze w punkcie stacjonarnym po otrzymaniu powiadomienia e-mailem czy SMS-em. O ile wizyta w sklepie spożywczym we Wrocławiu jest niezbędna, o tyle unikasz błądzenia między półkami w sklepie i stania w kolejce do kasy.

Ile kosztuje dostawa do domu ze sklepu internetowego we Wrocławiu?

Niestety nawet najtańsze supermarkety we Wrocławiu naliczają opłatę za dostawę zamówienia do domu. Koszt dowozu artykułów spożywczych pod wskazany adres może wynosić od 9,90 zł w górę. Cena rośnie, kiedy klient wybiera opcję dowozu tego samego dnia. Możesz uniknąć dodatkowych kosztów, robiąc jednorazowe zakupy za wyższą kwotę lub sprawdzając aktualne promocje w aplikacjach – Glovo czy Wolt.

Niemniej jednak zakupy w sklepach internetowych, które naliczają opłatę za dostawę, i tak są godne polecenia – oszczędzasz zarówno czas, jak i paliwo. Poza tym zakupy spożywcze online to czasem jedyne rozwiązanie, kiedy nie możesz ruszyć się z domu. W czasie choroby lub ograniczonej sprawności, np. po złamaniu nogi, spokojnie zamówisz potrzebne artykuły spożywcze przez internet.

Szukasz najtańszych supermarketów we Wrocławiu? Koniecznie sprawdź Ranking Supermarketów Online i porównaj oferty poszczególnych sklepów spożywczych we Wrocławiu.