Ranking aplikacji zakupowych
- czerwiec 2024

Ranking aplikacji do zakupów spożywczych

Glovo

logo Glovo
1
Dostarcza w
202 miejscowościach
 • Cena dostawy
  od 0 zł, cena zależna od sklepu
 • Minimalna kwota zamówienia
  od 0 zł, zależna od sklepu
 • 7 dni w tygodniu
 • Godziny dostaw
  Zależne od wybranego sklepu
 • Dostarczanie produktów ze współpracujących sklepów
 • Własne magazyny i własny asortyment w ofercie

Wolt

logo Wolt
 • Cena dostawy
  od 2,99 zł, cena zależna od odległości
 • Minimalna kwota zamówienia
  25 zł
 • 7 dni w tygodniu
 • Godziny dostaw
  10:00 - 22:00
 • Dostarczanie produktów ze współpracujących sklepów
 • Własne magazyny i własny asortyment w ofercie

Okazje dnia

Spis treści

 1. Ranking aplikacji zakupowych 2024
 2. Czym jest q-commerce?
 3. Dlaczego warto zamawiać z aplikacji zakupowych?
 4. Spożywcze aplikacje zakupowe – ranking
 5. Najlepsze aplikacje do zakupów spożywczych

Ranking aplikacji zakupowych 2024

Czy zrobienie zakupów jednym kliknięciem jest możliwe? Tak! W dzisiejszych czasach smartfona mamy zawsze pod ręką, a w nim naręcze praktycznych aplikacji mobilnych. Teraz mogą pomagać nam również w codziennych zakupach. Wszystkie produkty pierwszej potrzeby masz na wyciągnięcie palca, a najlepsze aplikacje zakupowe dowiozą zamówione artykuły nawet w ciągu 15 minut.

Jeżeli nie wiesz, który serwis wybrać (Glovo, Wolt, a może Lisek albo Jush?), zobacz nasz ranking spożywczych aplikacji zakupowych! Po dokładnym porównaniu usług z pewnością będziesz mógł stwierdzić, która aplikacja zakupowa jest najlepsza dla Ciebie!

Czym jest q-commerce?

Q-commerce to po prostu quick commerce, czyli w wolnym tłumaczeniu szybki handel. To określenie opisuje aplikacje zakupowe, które oferują ekspresową dostawę. Popularny wcześniej model „Next Day Delivery” nie wydaje się już tak kuszący, kiedy aplikacje dowożą zamówienia jeszcze tego samego dnia, nawet w ciągu kilkunastu minut.

Firmy tego typu posiadają zazwyczaj własne „ciemne sklepy” (tzw. dark stores). Nie można do nich wejść i kupować produktów stacjonarnie. Służą tylko za magazyny, z których rozwożone są zakupy. Są zazwyczaj usytuowane w bardzo dogodnych częściach miast. To właśnie dlatego dostawa może być aż taka szybka!

Quick Delivery – aplikacje z szybką dostawą

Jednak nie wszystkie firmy, które dostarczają zakupy w kilkanaście minut, posiadają własne magazyny. Niektóre z nich bazują tylko na dostarczaniu artykułów od swoich partnerów – różnych sklepów spożywczych czy restauracji. W ten sposób działa między innymi popularna aplikacja Glovo.

Natomiast Wolt jest świetnym przykładem, że można działać na dwa fronty. Posiada własny asortyment i magazyny (Wolt Market), ale zajmuje się również dowozem z firm partnerskich.

Dlaczego warto zamawiać z aplikacji zakupowych?

Aplikacje q-commerce cieszą się coraz większym powodzeniem. Dlaczego tak chętnie z nich korzystamy? To proste! Uwielbiamy wygodę. Skończyło Ci się mleko, a właśnie miałeś zabierać się do pieczenia ciasteczek? A może planujesz większe zakupy i chcesz je zrobić szybko i wygodnie? Do tego wszystkiego przydadzą Ci się aplikacje q-commerce.

Dostawa zakupów w 10 minut

Podstawową zaletą spożywczych aplikacji zakupowych jest bardzo szybka dostawa. Zamówione produkty możesz mieć właściwie na już. Wszystkie aplikacje pozwalają na dostawę jeszcze tego samego dnia (wyjątkiem może być polityka konkretnego lokalu, z którym współpracuje aplikacja).

Jaka jest najszybsza aplikacja zakupowa? Najśmielszy w deklaracjach jest Lisek App. W jego przypadku czas dostawy wynosi nawet 10 minut. Zaraz za nim plasuje się Żabka Jush, w której na zakupy poczekamy zaledwie kwadrans. Standardowy czas dostawy w przypadku aplikacji tego typu to około 30-50 minut. Mniej więcej w takim czasie zostaniemy obsłużeni np. przez Wolt lub Glovo.

Lisek dostarcza zakupy w 10 minut

Oczywiście czas realizacji zamówienia może się różnić w zależności od pory dnia i natężenia ruchu. Może się zdarzyć tak, że Twój kurier będzie dłużej stał w korkach albo czekał na wydanie posiłku w restauracji. Warto wziąć to pod uwagę, kiedy składasz zamówienie.

Zakupy w aplikacji nawet w niedzielę niehandlową

Niedziele niehandlowe są dla Ciebie utrapieniem? Nic się nie martw! Najlepsze aplikacje zakupowe pozwalają na robienie zakupów wszystkie 7 dni w tygodniu. Twoje jedzenie zostanie dowiezione w równie ekspresowy tempie nawet w ciągu weekendu.

Nie zdążyłeś zrobić zakupów w sobotę? Posiadając aplikacje mobilne możesz spokojnie zrelaksować się w fotelu. Sobotnie zakupy nie muszą już stanowić nieprzyjemnego obowiązku. Kurierzy zrobią to za Ciebie – wtedy kiedy tego potrzebujesz, również w niedzielę!

Atrakcyjne promocje i kody rabatowe

Aplikacje do zakupów online mają tę zaletę, że są kopalnią atrakcyjnych cen. Możesz łatwo i wygodnie sprawdzać najnowsze promocje. Dzięki temu jesteś cały czas na bieżąco i dokonujesz najlepszych wyborów zakupowych! Nieważne, którą z nich wybierzesz, zawsze możesz liczyć na coś ekstra. Czasem jest to darmowa dostawa, a czasem zniżki na zakupy w wybranych lokalach.

W sieci znajdziesz też wiele kodów promocyjnych i kuponów do aplikacji zakupowych. Często udostępniają je same marki na swoich profilach społecznościowych. Warto na bieżąco sprawdzać też strony, które oferują specjalne kody zniżkowe, dostępne dla ich użytkowników. Aktualne rabaty do aplikacji i supermarketów internetowych znajdziesz na topspozywcze w zakładce kody rabatowe.

Spożywcze aplikacje zakupowe – ranking

Na rynku jest już bardzo wiele spożywczych aplikacji zakupowych. Ale która z nich jest najlepsza? Bardzo wiele zależy od Twoich aktualnych potrzeb. Ranking aplikacji z ekspresowym dowozem może pomóc Ci dobrać odpowiedni serwis do odpowiedniej sytuacji.

Quick commerce czy quick delivery – co wybrać?

Tak jak pisaliśmy, podstawowym rozróżnieniem wśród aplikacji spożywczych jest podział na te, które posiadają własne magazyny i te które ich nie mają. Co z tego wynika i które z nich wybierać? Wiele zależy od tego, jaki jest Twój cel. Jeżeli chcesz zamówić ciepły posiłek z restauracji – zamawiaj z aplikacji takich jak Glovo czy Wolt. W typowych serwisach q-commerce nie znajdziesz oferty restauracyjnej.

W przypadku serwisów quick delivery możemy bez problemu zamówić jedzenie z ulubionego lokalu gastronomicznego lub polować na okazje w różnych sklepach spożywczych – pozostając cały czas w jednej aplikacji. Z drugiej strony warunki zakupu mogą być wtedy zmienne w zależności od miejsca, z którego zamawiamy. Różna może być kwota minimalnego zamówienia, koszt dostawy, a nawet godziny, w których dowożone są produkty.

Oferta – co można kupić w spożywczych aplikacjach zakupowych?

Nie żartowaliśmy, kiedy pisaliśmy, że w aplikacjach zakupowych znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie. Nie dajcie się zmylić, to nie tylko spożywka! Oferta jest naprawdę ogromna. Zaczynając od świeżej żywności, środków higienicznych, a na lekach i gadżetach erotycznych kończąc. Ze względu na to, że niektóre aplikacje współpracują z wieloma partnerami, można zakupić w nich naprawdę różnorodne produkty.

Przykładowe kategorie w aplikacji Wolt

Ponieważ firmy takie jak Glovo, Wolt czy Uber Eats dowożą ze sklepów i restauracji, a nie z własnych magazynów, mogą sobie pozwolić na największe szaleństwo. W ofercie takich aplikacji oprócz produktów spożywczych, znajdziemy kwiaty i upominki, preparaty lecznicze (bez recepty), alkohol czy artykuły dla zwierząt.

Przykładowe kategorie w aplikacji Glovo

Glovo posiada w swojej ofercie również zaskakującą kategorię. Sprzedaje produkty z… sex shopu! Dlatego jeżeli chcesz zamówić jakiś gadżet erotyczny – wygodnie, dyskretnie i z szybką dostawą – nie wahaj się i wybierz tę aplikację.

Najlepsze aplikacje do zakupów spożywczych

Aplikacji zakupowych, które pozwalają na zrobienie zakupów spożywczych jest na naszym rynku coraz więcej. To ogromna wygoda i pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Wśród tak wielu opcji można się jednak zagubić, dlatego postanowiliśmy pomóc naszym czytelnikom i opracować ranking najlepszych aplikacji spożywczych.

Po zapoznaniu się z tekstem powinieneś wiedzieć już, którą aplikację zakupową wybrać! Jeśli nadal się zastanawiasz – potestuj i daj nam znać jak poszło. A może masz już swoją ulubioną aplikację i chcesz bronić jej tytułu? Chętnie przeczytamy Twoją opinię!

Komentarze użytkowników

(0)