Uber Eats kod rabatowy baner

Orlen stawia na sklepy bezobsługowe z artykułami FMCG


13.09.2023
Julia Walczak
2
ostatnia aktualizacja: 13.09.2023

Spis treści

  1. Orlen szuka partnerów – sklepy samoobsługowe
  2. Orlen rozpocznie pilotaż
  3. Koncern paliwowy stawia na detal
  4. Sklepy autonomiczne – rosnący trend?

Gigant paliwowy planuje pilotaż konceptu bezobsługowych sklepów detalicznych. Koncern rozpoczął poszukiwanie partnerów i analizę rynku. 

12 września Orlen złożył zapytanie ofertowe pod nazwą „Pilotaż konceptu samoobsługowego punktu sprzedaży detalicznej dla kategorii FMCG sieci Orlen”. Koncern paliwowy poszukuje rozwiązań, które umożliwią mu otwarcie placówek tego typu.

Sprawdź jak działa aplikacja Orlen Vitay i wymieniaj punkty na paliwo

Orlen szuka partnerów – sklepy samoobsługowe

Grupa Orlen ogłosiła swoje zamiary wdrożenia konceptu sklepów samoobsługowych dla produktów FMCG (szybkozbywalnych) i obecnie aktywnie poszukuje partnerów do realizacji tego projektu. Koncern jest zainteresowany współpracą z konsorcjum lub dostawcami.

Czego szuka Orlen?

W zapytaniu Orlen wskazuje cztery rodzaje ofert, których poszukuje:

  1. kompleksowe rozwiązanie sklepu samoobsługowego;
  2. realizację rozwiązania jako wolnostojąca bryła (wolnostojący, zamykany moduł, w którym klient będzie realizował zakup) i/lub punkt sprzedaży w istniejącej substancji lokalowej;
  3. pozyskanie powierzchni pod koncept (działka, lokal);
  4. zapewnienie kompleksowej obsługi operacyjnej oraz pełnego dostępu do danych dotyczących konceptu

Na zapytanie można odpowiadać do 2 października. Propozycje mają posłużyć spółce do analizy rynku i sporządzenie dalszego planu konceptu.

Jak płacić za paliwo przy dystrybutorze?

Orlen rozpocznie pilotaż

3 października nastąpi zamknięcie składania ofert. Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie pilotażu. Ma to na celu dokładne przetestowanie nowego modelu handlowego.

Firma dąży do stworzenia kompleksowego i efektywnego rozwiązania, które zapewni klientom wygodę i będzie  wdrażać innowacyjne podejście do zakupów detalicznych.

Koncern paliwowy stawia na detal

Projekt Orlenu obejmuje testy wolnostojącego lokalu handlowego, specjalizującego się w sprzedaży detalicznej. To nie jest nieprzemyślany krok, a część długofalowej strategi spółki.

Czy na stacji Orlen możesz zapłacić bonami Sodexo?

Sklep na stacji sieci paliw Orlen

Segment detaliczny stanowi kluczowy element rozwoju Grupy Orlen. Firma ma  zamiar przyciągnąć nowych klientów poprzez szeroką gamę produktów i usług pozapaliwowych, co podkreśla jego konsekwentne zaangażowanie w ten obszar działalności.

Sklepy autonomiczne – rosnący trend?

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań samoobsługowych. Kasy, które nie wymagają ingerencji pracowników, znajdziemy już w większości sieci sklepów. Istnieją już jednak takie placówki, które są w pełni autonomiczne jak Żabka Nano czy Auchan Go. Orlen ma chrapkę na to, żeby do nich dołączyć!

Przeczytaj więcej o Auchan Go!

Sklepy bezobsługowe to innowacyjne placówki handlowe, wykorzystujące zaawansowane technologie, które umożliwiają klientom dokonywanie zakupów bez udziału pracowników. Rosnąca popularność tych sklepów wynika z ich wyjątkowej wygody i efektywności. Klienci doceniają możliwość szybkich i bezproblemowych zakupów, z których wyeliminowane są kolejki i interakcje z kasjerem. Myślicie, że sklepy autonomiczne są przyszłością handlu?

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(2)

Kajtek

Dla mnie to spoko opcja

marlena

trochę mnie martwi ilość pojawiających się sklepów i kas samoobsługowych, co z pracą dla ludzi??