Jak działa aplikacja Orlen Vitay? Czy można wymienić punkty na paliwo?


18.08.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 26.10.2023

Spis treści

 1. Jak działa Orlen Vitay?
 2. Co daje aplikacja lojalnościowa Orlen?
 3. Jak zdobywać punkty Vitay – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Aplikacja Orlen Vitay jest częścią programu lojalnościowego stacji paliw Orlen. Zbierzesz na niej punkty (podobnie jak na plastikowej wersji karty) i wymienisz je na atrakcyjne nagrody, rabaty na tankowanie czy promocje na kawę lub hot-doga. Dowiedz się jak działa Orlen Vitay i jak wymieniać punkty na nagrody.

Aplikacja lojalnościowa Orlen zyskuje na popularności. Już 5 milionów użytkowników skusiła oferta taniego tankowania i promocje na zakupy na stacjach paliw tej sieci. Wiele osób przyciągnęła też specjalna wakacyjna promocja na paliwo, którą oferuje Orlen. Ale to nie wszystko! Z jakich jeszcze funkcji aplikacji warto skorzystać?

Jak działa Orlen Vitay?

Aplikacja z powodzeniem zastąpi tradycyjną wersję karty Orlen. Można na niej gromadzić punkty, które następnie wymienimy na atrakcyjne nagrody (w tym promocje na paliwo). Dodatkowo aplikacja Vitay posiada przydatne funkcje – między innymi Orlen Pay, dzięki któremu możesz zapłacisz bezpośrednio przy dystrybutorze. Oprogramowanie oferuje też wygodną nawigację i kupony rabatowe.

Co daje aplikacja lojalnościowa Orlen?

Dzięki Orlen Vitay zyskujesz przede wszystkim możliwość zbierania punktów. Teraz wszystkie karty lojalnościowe i rabatowe Orlen możesz mieć w jednym miejscu – na swoim telefonie! Nie będą już zabierały Ci miejsca w portfelu. Do aplikacji Vitay możesz również dodać swoją Kartę Dużej Rodziny, dzięki której możesz płacić za paliwo jeszcze mniej.

Zobacz też:

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach Biedronki

Kody rabatowe i promocje Orlen Vitay

Program lojalnościowy pozwala na korzystanie ze specjalnych kuponów rabatowych Orlen Vitay. Dzięki różnym promocjom możesz zyskać rabat na paliwo na stacjach Orlen oraz przekąski i napoje w Stop Cafe i Stop Cafe Bistro. Wystarczy zarejestrować się w aplikacji.

Najpopularniejszą akcją stacji jest wakacyjna promocja na tankowanie. W pierwszym tygodniu jej trwania aplikacja Vitay była najczęściej pobieraną darmową aplikacją w systemie Android. Zniżki na paliwo na stacjach Orlen w trakcie lata 2023 wynoszą 30gr/litr paliwa, a z Kartą Dużej Rodziny aż 40gr/litr. Zniżki na tankowanie w Orlen Vitay obejmują tylko zarejestrowanych uczestników programu lojalnościowego. Obowiązują też limity taniego tankowania.

Orlen Pay – jak zapłacić przy dystrybutorze?

Aplikacja pozwala również na proste korzystanie z funkcji Orlen Pay. Nie musisz już podchodzić do kasy, żeby zapłacić za tankowanie. Jak płacić za paliwo przy dystrybutorze? Pobierz aplikację Orlen i zarejestruj się na niej. Po zatankowaniu samochodu wejdź w zakładkę „Orlen Pay” znajdującą się w menu aplikacji.

Dowiedz się więcej o usłudze Orlen Pay

Jak zdobywać punkty Vitay – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Jak zebrać i wymienić punkty Vitay na nagrody? Punkty lojalnościowe zdobędziesz robiąc zakupy na stacjach paliw tej sieci. Gigant paliwowy ma jednak specyficzny system ich naliczania. W inny sposób przeliczane są punkty za zakupy w sklepie, w punktach gastronomicznych i za paliwo. Odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące punktów lojalnościowych sieci Orlen.

Ile punktów Vitay za 1zł?

W przypadku oferty podstawowej i gastronomicznej punkty naliczane są za każdą złotówkę, którą zapłacisz na stacji Orlen. Chodzi tutaj jednak o produkty kupione na stacji, a nie zapłatę za paliwo. Ile wart jest 1 punkt Vitay?

 • oferta podstawowa – 1zł = 1 punkt (punkty są naliczane za każdą wydaną w sklepie złotówkę)
 • oferta gastronomiczna – 1zł = 3 punkty (za zakupy w Stop Cafe i Stop Cafe Bistro)

W aplikacji znajdziesz również ofertę specjalną, która pozwoli Ci na zdobycie dodatkowych punktów. Nowe promocje pojawiają się co miesiąc.

Ile punktów Vitay za litr paliwa?

Czy można zdobyć punkty za paliwo? Tak! W przypadku tankowania punkty naliczane są nie za wydane złotówki, ale za litry zatankowanego paliwa. Ilość punktów różni się też w zależności od rodzaju wybranej benzyny lub gazu. Jeżeli korzystasz z paliwa VERVA 98 lub VERVA Diesel dostaniesz 8 punktów za zakupiony litr. Natomiast w przypadku paliwa EFECTA 95, EFECTA Diesel oraz LPG – 4 punkty za litr.

Co można kupić za punkty Vitay?

Zastanawiasz się na co możesz wymienić punkty Vitay? Odpowiadamy! Możesz wykorzystać je w różny sposób. Zniżki za punkty obejmują:

 • zakupy na stacjach sieci Orlen
 • zakupy w sklepie Vitay
 • zakupy w Stop Cafe i Stop Cafe Bistro
 • promocje na paliwo na stacjach Orlen

Nagrody Vitay znajdziesz w odpowiednich zakładkach aplikacji (na stacji i Stop Cafe). Możesz je odebrać przy kasie po poinformowaniu pracownika o chęci wymiany punktów na dany produkt. Za klasycznego hot doga zapłacimy np. 990 punktów, a za wybrany gorący napój w rozmiarze mega 1500 punktów. Punkty można wykorzystywać też w sklepie internetowym Vitay.

Lubisz oszczędzać? Sprawdź też aplikację Lidl Plus

Paliwo za punkty – jak zdobyć zniżki na tankowanie w Orlen Vitay?

Na stacjach tej sieci wyznaczone są konkretne ilości punktów, za które możesz uzyskać promocje Orlen Vitay na paliwo. Zawsze obowiązuje też minimalna kwota, za którą należy zatankować, żeby skorzystać z danego rabatu. Ile musisz zapłacić, żeby dostać paliwo za punkty? Możesz uzyskać:

 • 20 zł rabatu na paliwo za 5 400 punktów (minimalna kwota tankowania to 40 zł)
 • 40 zł rabatu na paliwo za 9 500 punktów, (minimalna kwota tankowania to 80 zł)
 • 60 zł rabatu na paliwo za 13 600 punktów (minimalna kwota tankowania to 120 zł)
 • 80 zł rabatu na paliwo za 17 700 punktów (minimalna kwota tankowania 160 zł)

Rabaty na paliwo mogą być naliczane w przypadku płatności gotówką, kartą czy blikiem. Są niestety wykluczone jeżeli chcemy zapłacić kartami podarunkowymi czy bonami. Pamiętaj też, że transakcje ze zniżką nie spowodują naliczenia nowych punktów lojalnościowych.

Dowiedz się więcej o benefitach pozapłacowych. Gdzie wykorzystać bony Sodexo?

Jak sprawdzić punkty Vitay?

Ilość naliczonych punktów sprawdzisz po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej. Oprócz tego możesz też zalogować się w serwisie vitay.pl lub w serwisie program.vitay.pl. Jeżeli jesteś fanem rozwiązań analogowych, zadzwoń na całodobową infolinię programu pod numer: 801 167 536 (z tel. komórkowych 502 167 536).

Jeżeli zachęciła Cię ta oferta koniecznie pobierz aplikację Orlen i kupuj paliwo za punkty! To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać – po pierwsze w kwestii wygodny, po drugie – oszczędności.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Olek

Mnie zachęciła bardzo, zaraz pobieram!