Orlen Pay: Jak płacić za paliwo przy dystrybutorze?


23.08.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 23.08.2023

Spis treści

  1. Co to jest Orlen Pay?
  2. Jak zapłacić za paliwo przy dystrybutorze?

Teraz nie musisz już wchodzić na stację, żeby zapłacić za paliwo! Zrobisz to wygodnie stojąc przy swoim samochodzie. Wszystko dzięki aplikacji Orlen Pay. Dowiedz się jak zapłacić przy dystrybutorze na stacjach Orlen!

Masz dosyć maszerowania do kasy i stania w kolejce po zatankowaniu samochodu? Zastanawiasz się dlaczego jeszcze nie można płacić za nie przez telefon? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Można! Dzięki usłudze Orlen Pay płatności mobilne są dostępne na wszystkich stacjach Orlen.

Co to jest Orlen Pay?

Orlen Pay to aplikacja mobilna, dzięki której w kilka sekund zapłacisz za paliwo. Nie musisz podchodzić do kasy, wystarczy jedno kliknięcie. To jednak nie jedyna funkcja jaką posiada ta aplikacja. Sprawdzisz w niej też historię transakcji i kupisz e-bilet autostradowy.

Usługa Orlen Pay jest też dostępna w aplikacji Orlen Vitay. Przeczytaj o tym więcej

Płatność za paliwo przy dystrybutorze

Najważniejszą usługą jaką oferuje nam Orlen Pay jest możliwość płatności za paliwo przy dystrybutorze. Teraz możesz uregulować należność w bardzo prosty sposób i ominąć kolejki na stacji benzynowej.

Płatność za myjnię z Orlen Pay

Płatność za paliwo to nie wszystko… Orlen Pay działa również w przypadku myjni! Procedura jest dokładnie taka sama. W obu przypadkach wystarczy zeskanować odpowiedni kod kreskowy i potwierdzić płatność.

Historia transakcji

Bardzo przydatną funkcją Orlen Pay jest też możliwość przejrzenia dotychczasowych transakcji. Jeśli pobierzesz aplikację będą teraz dostępne w jednym miejscu i znajdziesz je z łatwością.

Lubisz oszczędzać? Sprawdź aktualne kody rabatowe!

Jak zapłacić za paliwo przy dystrybutorze?

Żeby zapłacić za paliwo przy dystrybutorze musisz posiadać aplikację Orlen Pay lub Vitay. Możesz pobrać ją z Apple Store lub Google Play. Jeżeli posiadasz już konto Orlen – wystarczy, że zalogujesz się w aplikacji używając swoich danych. W innym wypadku musisz się zarejestrować.

Po zatankowaniu samochodu otwórz aplikację Orlen Pay (lub zakładkę Orlen Pay w aplikacji Vitay). Następnie wykonaj parę szybkich kroków:

  1. Zeskanuj kod QR – zobaczysz go na dystrybutorze, a w przypadku korzystania z myjni – na wjeździe do myjni. Jeżeli kupujesz inny produkt zeskanuj kod kreskowy EAN znajdujący się na opakowaniu produktu.
  2. Uzupełnij wszystkie potrzebne dane
  3. Potwierdź swoją płatność

Jak widzisz płacenie za paliwo przy dystrybutorze na stacjach Orlen jest teraz naprawdę bardzo proste! Możesz ruszać w dalszą drogę nawet bez wchodzenia na stację, a płatnością bez problemu zajmiesz się stojąc przy swoim samochodzie.

Jak płacić przez Orlen Pay?

W Orlen Pay możesz dokonać płatności na różne sposoby. Możesz oczywiście zapłacić za pomocą karty. Oprócz tego Orlen pozwala też na płatności z użyciem Apple Pay i Google Pay, a także kodu Blik.

Zobacz też:

Rośnie rynek płatności odroczonych. Jak działa PayPo?

Czy w Orlen Pay można zapłacić Blikiem?

Tak! Aplikacja Orlen Pay oferuje taką formę płatności. Blik to specjalny kod, który jest generowany dla Ciebie w aplikacji banku. Dzięki temu zapłacisz bezpiecznie, bez potrzeby wpisywania PINu, a sam kod bardzo prędko zniknie. Pamiętaj, że transakcję będziesz musiał potwierdzić w aplikacji banku.

Czy po zapłacie w Orlen Pay mogę dostać fakturę?

Tak, jeżeli posiadasz działalność gospodarczą, możesz uzyskać fakturę. Wystarczy oznaczyć swoje konto Orlen jako konto firmowe, a następnie podać wszystkie potrzebne dane dotyczące firmy. Fakturę dostaniesz na adres e-mail po zakończeniu transakcji.

Jeżeli zależy Ci na szybkich i bezproblemowych płatnościach, pobierz aplikację Orlen Pay. Daj znać znajomemu, że płatność za paliwo przy dystrybutorze jest już możliwa!

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Ela

Znam ten system zza granicy, super rozwiązanie, oszczędność czasu