Auchan rozwija format sklepów autonomicznych


01.07.2023
Julia Walczak
2
ostatnia aktualizacja: 01.07.2023

Spis treści

  1. Pierwszy sklep autonomiczny
  2. Plany Auchan
  3. Jak działa Auchan Go?
  4. Jak zrobić zakupy w Auchan Go?

Firma Auchan Polska uruchomiła pierwszy sklep bezobsługowy pod szyldem Auchan Go. Klienci mogą robić w nim zakupy bez udziału pracowników kas przez 24 godziny na dobę, również w niedzielę i święta. Jak zapowiada firma – to tylko początek – w planie otwarcie 40 takich sklepów na terenie Polski.

Pierwszy sklep autonomiczny

Polska jest pierwszym rynkiem, na którym Auchan zdecydował się otworzyć sklep autonomiczny, w pełni otwarty dla klientów. Koncept testowany był we Francji w maju br., gdzie korzystali z niego pracownicy organizacji.

Nowy Auchan Go znajdziecie w Warszawie przy ulicy Kasprzaka 29. To aktualnie najmniejszy z otwartych sklepów sieci. Na przestrzeni 75 mkw znajduje się ponad 1000 produktów, w tym 40% marki Auchan. W sklepie zakupy może robić jednocześnie aż 30 klientów. To duża zaleta projektu, która odróżnia go od konkurencji – Żabki Nano – w której może przebywać tylko jedna osoba.

Plany Auchan

Pionierski sklep autonomiczny to dla firmy Auchan tylko początek większej inwestycji. Detalista ma ambitne plany, dotyczące rozwoju przedsięwzięcia, a warszawski Auchan Go, traktuje jako „swego rodzaju laboratorium”.

„Zakładamy, że koncept Auchan GO będzie stale ewoluował odpowiadając na nowe oczekiwania naszych klientów. Docelowo planujemy otwarcie 40 placówek tego typu w ciągu najbliższych kilku lat.” – deklaruje Katarzyna Tokarewicz, dyrektorka ds. transformacji i projektów w Auchan Polska

Zobacz także:

Auchan Skarbonka – dlaczego warto korzystać z programu oszczędnościowego Auchan

Jak działa Auchan Go?

W sklepie zainstalowany jest zaawansowany system Easy OutTM firmy Trigo. Z ogromną precyzją rejestruje on ruchy klienta, dzięki 170 specjalistycznym kamerom wizyjnym. Półki sklepu wyposażone są również w czujniki wagi. Pomagają one identyfikować zakupione produkty.

„Zainaugurowany właśnie na polskim rynku nowy koncept sklepu to znaczący postęp w oferowaniu innowacyjnych opcji płatniczych i nowych doświadczeń zakupowych klienta. Wykorzystane w nim najnowocześniejsze rozwiązania zapewniają zarówno bezproblemowe płatności kartami zbliżeniowymi, jak i dużą wygodę oraz płynność i intuicyjność procesu zakupowego” – mówi Michael Gabay, współzałożyciel i CEO Trigo

Jak zrobić zakupy w Auchan Go?

Żeby zrobić zakupy w Auchan Go wystarczy zarejestrować numer telefonu i wczytać kartę płatniczą. System automatycznie doliczy do twojego rachunku wszystkie produkty, które podniesiesz z półki. Jeżeli zmienisz zdanie, odłóż je w to samo miejsce. Płatność zostanie zrealizowana zaraz po wyjściu ze sklepu, a paragon zostanie przesłany na zarejestrowany numer telefonu.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(2)

Edek

To to samo co wprowadziły żabki? Kto był pierwszy?

Stach

No i super, Auchan idzie z duchem czasu. Sklepy autonomiczne to zdecydowanie przyszłość zakupów. Po co stać w kolejkach?