aplikacja biedronka

Jak działa nowa aplikacja Biedronki? Sprawdź korzyści: Shakeomat, wirtualną kartę, spersonalizowane oferty i wiele więcej!


18.08.2022
TopSpozywcze
0
ostatnia aktualizacja: 17.03.2023

Spis treści

 1. Wirtualna karta Moja Biedronka
 2. Shakeomat, czyli wytrząśnij promocję
 3. Skaner cen
 4. Płatności BLIK bez kodu
 5. Historia transakcji
 6. Aktualne gazetki
 7. Aplikacja Biedronka – opinie klientów
 8. Jak pobrać aplikację Biedronka?
 9. Jak działa aplikacja Biedronka?
 10. Najczęściej zadawane pytania o nową aplikację Biedronka

Nowa aplikacja Biedronka zadebiutowała w maju 2022 roku, pozwalając klientom dyskontu nie tylko zamienić plastikową kartę Moja Biedronka na wirtualny odpowiednik, ale także zyskać dostęp do wielu promocji, w tym spersonalizowanych, które… wytrząsa się z telefonu za pomocą Shakeomatu. Na czym to polega? Poznaj funkcje nowej aplikacji Biedronka i przekonaj się, dlaczego warto ją zainstalować!

 

Sprawdź, jak zrobić zakupy online w Biedronce w 15 minut! Zobacz, jak działa Biedronka Express BIEK.

 

Wirtualna karta Moja Biedronka

Kod w aplikacji Biedronka zastępuje plastikową kartę Moja Biedronka. Aby skorzystać z promocji, wystarczy zeskanować kod przed sfinalizowaniem płatności. Jeśli dopiero chcesz dołączyć do programu lojalnościowego, musisz zarejestrować kartę poprzez aplikację lub na moja.biedronka.pl, podając numer karty Moja Biedronka i PIN. Nie pamiętasz tych danych? Z łatwością je odzyskasz, wpisując numer telefonu komórkowego, który jest przyporządkowany do Twojego konta klienta. Ostatecznie warto zadzwonić pod numer infolinii: 22 2053400. Potrzebujesz aktywnej karty Moja Biedronka, aby założyć konto w aplikacji.

Co ciekawe, funkcja Wspólne Konto Moja Biedronka pozwala na dzielenie się korzyściami z maksymalnie dwiema osobami. Po kliknięciu „Zaproś” aplikacja poprosi Cię o podanie numeru telefonu gościa, któremu chcesz wysłać zaproszenie.

 

Funkcja Wspólne Konto Moja Biedronka w aplikacji BiedronkaFunkcja Wspólne Konto Moja Biedronka w aplikacji Biedronka

 

Używasz aplikacji Glovo? Skopiuj kod rabatowy na zakupy online w Biedronce!

 

Shakeomat, czyli wytrząśnij promocję

Funkcja Shakeomat polega na – dosłownym! – wytrząsaniu promocji. Aby odkryć zniżkę, trzeba włączyć Shakeomat i czterokrotnie potrząsnąć telefonem.

 

Shakeomat w aplikacji BiedronkaShakeomat w aplikacji Biedronka

 

Aplikacja Biedronka powinna wyświetlić limitowaną promocję, dzięki której możesz zyskać np. opakowanie produktu gratis. Timer pokazuje, ile masz czasu na skorzystanie z okazji.

 

Oferta z Shakeomatu w aplikacji BiedronkaOferta z Shakeomatu w aplikacji Biedronka

 

O ile dzięki Shakeomatowi dostajesz spersonalizowane oferty, o tyle wielokrotne potrząsanie telefonem jest atrakcyjne przede wszystkim dla młodszych użytkowników aplikacji, szczególnie dzieci, które mogą postrzegać tę funkcję jako ciekawe losowanie nagrody. Być może dołączysz do grona osób, które wolałyby zwykły kafelek z promocją.

 

Skaner cen

Skaner kodów kreskowych umożliwia błyskawiczne sprawdzenie ceny i dostępności danego produktu w wybranym sklepie. Wystarczy włączyć skaner cen i skierować aparat smartfona na kod kreskowy na etykiecie produktu. Co ciekawe, możesz używać tej funkcji nawet w domu, aby przypomnieć sobie, ile kosztował produkt kupiony w Biedronce.

 

Skaner cen w samouczku aplikacji BiedronkaSkaner cen w samouczku aplikacji Biedronka

 

Płatności BLIK bez kodu

Dzięki szybkiej płatności BLIK bez wpisywania kodu możesz zapłacić za zakupy w Biedronce, nie generując kodu w aplikacji bankowej. Ta funkcja umożliwia zaakceptowanie płatności jednym kliknięciem. Wystarczy stuknąć w powiadomienie z aplikacji banku, które wyświetli się na ekranie smartfona.

Aby aktywować płatność BLIK bez kodu w aplikacji Biedronka, musisz:

 1. nacisnąć logo Biedronki w dolnej części ekranu,
 2. kliknąć „Aktywuj” pod wirtualną kartą Moja Biedronka,
 3. wybrać „Włącz płatności BLIK bez kodu”,
 4. przeczytać i zaakceptować regulamin płatności Tpay,
 5. podać kod BLIK z aplikacji bankowej,
 6. zatwierdzić transakcję (z Twojego konta zostanie pobrany 1 gr, który zostanie od razu zwrócony),
 7. zapamiętać Biedronkę w aplikacji banku (wyświetli Ci się powiadomienie, które należy zaakceptować).

Uwaga – usługa nie jest dostępna, jeśli używasz karty plastikowej Moja Biedronka zamiast wirtualnego odpowiednika w aplikacji.

 

Historia transakcji

Przeglądając historię transakcji, sprawdzisz nie tylko zawartość koszyków i koszty zakupów, ale także oszczędności w skali miesiąca. Aplikacja Biedronka podsumowuje wykorzystane promocje, dzięki czemu możesz się dowiedzieć, jak udało Ci się ograniczyć wydatki, robiąc zakupy w Biedronce.

 

Historia transakcji w aplikacji BiedronkaHistoria transakcji w aplikacji Biedronka

 

Zobacz aktualną gazetkę promocyjną Biedronka i zaoszczędź nawet kilkadziesiąt złotych!

 

Aktualne gazetki

Aplikacja Biedronka zawiera aktualne gazetki promocyjne, dzięki czemu nie musisz ani przeglądać strony internetowej, ani szukać papierowej wersji w sklepie. Niestety, niektórzy użytkownicy aplikacji zwracają uwagę na słabą czytelność grafik i brak możliwości pobrania gazetek w formacie PDF. Z naszych doświadczeń wynika, że produkty i ceny są doskonale widoczne, ale szczegóły dotyczące danych produktów są trudne do odczytania.

 

Gazetka aplikacja BiedronkaSzczegóły pod cenami są słabo widoczne w gazetce w aplikacji Biedronka

 

Wybrane promocje są widoczne w „relacjach”, czyli sekcji kółeczek, które przypominają stories z Instagrama. W tym segmencie nie występują problemy z czytelnością.

 

Promocja w aplikacji BiedronkaOferta wyświetlona w tzw. relacjach w aplikacji Biedronka jest łatwa do odczytania

 

Klienci Biedronki zgłosili te problemy chociażby poprzez sklep Google Play, więc możliwe, że kolejne aktualizacje przyniosą pożądane rozwiązania.

Dzięki sekcji „Wybrane dla Ciebie z gazetki” nie musisz przeglądać całego katalogu. Każdemu produktowi przyporządkowano aktualną cenę, termin ważności oferty i dostępność w wybranym sklepie, którą określa się w pięciostopniowej skali. Po kliknięciu „Sprawdź w innych sklepach” wyświetli Ci się lista najbliższych punktów wraz z orientacyjną informacją o dostępności towaru.

 

Produkty w aplikacji BiedronkaWidok produktu w aplikacji Biedronka

 

Aplikacja Biedronka – opinie klientów

Chociaż użytkownicy aplikacji Biedronka chwalą jej intuicyjną obsługę i dostęp do wielu promocji, narzekają na problemy techniczne, np. uruchamianie się z opóźnieniem, wolne ładowanie ofert czy niedziałającą weryfikację SMS.

O ile nie napotkaliśmy większych trudności w trakcie uruchamiania i korzystania z apki na smartfonie z Androidem, o tyle, niestety, nie możemy stwierdzić, że aplikacja Biedronka działa tak samo płynnie jak konkurencyjne rozwiązania, np. Mój Carrefour. To, co jest zauważalne na pierwszy rzut oka, to minimalne opóźnienia we wczytywaniu się części elementów. Jedyny błąd ukazał się podczas pierwszego wybierania sklepu – dotyczył połączenia sieciowego, mimo że działało poprawnie.

 

Błąd w aplikacji BiedronkaBłąd w aplikacji Biedronka

 

Jak możemy przeczytać w sekcji komentarzy w Google Play, aplikacja Biedronka jest nieustannie rozwijana, a kolejne aktualizacje będą uwzględniały zgłoszenia najczęściej występujących problemów. Klienci podkreślają, że twórcy powinni dodać do aplikacji listę zakupów, którą można by tworzyć, zaznaczając produkty w aktualnych gazetkach.

Niektórzy użytkownicy uznają za wady wylosowywanie tych samych promocji w Shakeomacie, np. zniżek na herbaty, sery żółte czy piwa, i brak możliwości wyszukania produktów po nazwie. Zgadzamy się z klientami, którym nie podoba się, że otwarcie aplikacji powoduje wyświetlenie wirtualnej karty Moja Biedronka. Dopiero po naciśnięciu przycisku „Start” przechodzi się do głównego menu. Wygodniejsze jest odwrotne rozwiązanie, które jest znane chociażby z aplikacji Żappka.

Jako kluczowe plusy można wymienić wspomniane funkcje, w tym sprawdzanie ceny produktu – bez szukania skanera cen w sklepie – i przechowywanie historii transakcji, dzięki której nie musisz gromadzić papierowych paragonów.

Jeżeli masz problemy z aplikacją, skontaktuj się z biurem obsługi klienta. Możesz wysłać wiadomość na bok@biedronka.pl, najlepiej z załączonymi screenami i/lub nagraniami ekranu, zwłaszcza jeśli zmagasz się z trudnościami technicznymi. Ewentualnie możesz dodać komentarz w sklepie, z którego została pobrana aplikacja. Jak świadczą opinie użytkowników, programiści działają błyskawicznie 😉

 

Opinia o aplikacji Biedronka z Google PlayOpinia o aplikacji Biedronka z Google Play

 

Jak pobrać aplikację Biedronka?

Aplikacja Biedronka jest dostępna w Google Play i App Store. Niestety, użytkownicy smartfonów Huawei nie mogą pobrać aplikacji z oficjalnego sklepu AppGallery. O ile na forum społeczności możesz znaleźć linki do alternatywnych źródeł, o tyle Huawei nie bierze odpowiedzialności za problemy związane z użytkowaniem aplikacji spoza AppGallery.

 

Jak działa aplikacja Biedronka?

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji Biedronka wyświetli Ci się ekran powitalny z opcjami „Załóż konto” dla nowych klientów i „Zaloguj się” dla stałych klientów, którzy mają kartę Moja Biedronka.

 

Rejestracja w aplikacji BiedronkaRejestracja w aplikacji Biedronka

 

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, musisz podać numer telefonu, na który otrzymasz kod weryfikacyjny. Przy okazji system sprawdzi, czy Twój numer jest przypisany do konta klienta w programie lojalnościowym Moja Biedronka.

 

Zakładanie konta w aplikacji BiedronkaZakładanie konta w aplikacji Biedronka

 

Jeżeli masz smartfona z Androidem, pole z kodem zostanie uzupełnione automatycznie. W kolejnym kroku wybierasz swój ulubiony sklep, aby m.in. sprawdzać ceny produktów i weryfikować ich dostępność (także w najbliższej okolicy).

 

Twój Sklep w aplikacji BiedronkaTwój Sklep w aplikacji Biedronka

 

Aplikacja podpowie Ci najbliższy sklep na podstawie Twojej lokalizacji.

 

Wybór sklepu w aplikacji Moja BiedronkaWybór sklepu w aplikacji Moja Biedronka

 

Ewentualnie – wybierzesz sklep z listy, wpisując miasto. Dla każdego punktu są widoczne aktualne godziny otwarcia.

 

Lista sklepów w aplikacji BiedronkaSzukanie sklepu na liście w aplikacji Biedronka

 

Teoretycznie nie musisz zezwalać aplikacji na dostęp do lokalizacji, ale w praktyce – jest to niezbędne do poprawnego działania części funkcji.

 

Lokalizacja w aplikacji BIedronkaWłączanie lokalizacji w aplikacji Biedronka

 

Po ustawieniu sklepu wyświetli Ci się powiadomienie o aktywacji konta.

 

Aktywne konto w aplikacji BiedronkaAktywacja konta w aplikacji Biedronka

 

Pierwsze uruchomienie aplikacji Biedronka wywołuje samouczek, który objaśnia nowe funkcje, więc żadne korzyści Cię nie ominą.

 

Samouczek w aplikacji BiedronkaSamouczek w aplikacji Biedronka

 

Najczęściej zadawane pytania o nową aplikację Biedronka

Jak zmienić sklep w aplikacji Biedronka?

Dotknij sekcji „Mój sklep”, która znajduje się tuż pod logo Biedronka na samej górze aplikacji. Następnie naciśnij symbol lupy w prawym górnym rogu i wyszukaj sklep na liście. Możesz również wybrać nową lokalizację z bezpośrednio z mapki. Mapa sklepów w aplikacji Biedronka wymaga włączonej lokalizacji. Jeśli mimo poprawnych ustawień i aktywnego połączenia z siecią nie możesz wyszukać sklepu, odinstaluj i ponownie zainstaluj apkę. W przypadku dalszych problemów technicznych skontaktuj się z biurem obsługi klienta: wyślij wiadomość na bok@biedronka.pl lub zadzwoń pod numer 22 2053400.

Dlaczego aplikacja Biedronka nie działa?

Jeśli potrzebujesz pomocy w aktywacji konta i/lub korzystaniu z aplikacji, napisz lub zadzwoń do biura obsługi klienta (bok@biedronka.pl, 22 2053400). Z doraźnych czynności warto sprawdzić odinstalowanie i zainstalowanie aplikacji na nowo, stabilność połączenia z siecią, wyłączenie aplikacji w tle i ponowne włączenie aplikacji Biedronka czy zrestartowanie smartfona.

TopSpozywcze

Komentarze użytkowników

(0)