„Wegańskie” pączki Lidla. Czy za darmo to uczciwa cena?


09.02.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 09.02.2024

Spis treści

  1. Pączki dla wegan w Lidlu
  2. Walka Biedronki i Lidla na pączki

Pączki, które Lidl oznaczył jako wegańskie, miały w składzie odzwierzęcą laktozę. Dyskont wycofał je ze sprzedaży jeszcze przed tłustym czwartkiem. Jak próbował odrobić stratę wizerunkową?

Tłusty czwartek to dla wielu osób czas prawdziwej rozpusty. Ale czy pączkami mogą cieszyć się również weganie? Lidl powiedział, że tak! A potem wycofał produkt i rozdawał nie-wegańskie pączki za darmo. Jak to się stało?

Pączki dla wegan w Lidlu

W tym roku Lidl postanowił przygotować coś specjalnego dla osób, które rezygnują z produktów odzwierzęcych w diecie. Cała akcja okazała się wpadką. W jagodowych pączkach znajdowała się laktoza, co zostało bardzo szybko odkryte przez klientów sieci handlowej.

Po tym jak sytuacja wywołała wzburzenie wśród konsumentów, Lidl zdecydował się n szybkie usunięcie produktu z półek. „Z uwagi na niespełnienie przez współpracującego z nami dostawcę standardów dotyczących żywności wegańskiej, a także wprowadzenie nas w błąd co do składu dostarczonego produktu, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym.” – podaje sieć w oświadczeniu.

Jak działa aplikacja Lidl Plus? Zobacz co można zyskać

„W tegorocznej ofercie nie mamy pączków dla wegan”

Pączki jagodowe były jedynym produktem dla wegan tego rodzaju, który miał być dostępny w Lidlu w tłusty czwartek. Osoby rezygnujące z produktów odzwierzęcych musiały się więc tym razem obejść smakiem.

Bezpieczeństwo oraz zaufanie naszych klientów stanową dla nas najwyższą wartość. Aktualnie w tegorocznej ofercie nie mamy propozycji pączków dla wegan.” – napisał Lidl w oficjalnym oświadczeniu.

Lidl rozdaje pączki za darmo

Na szczęście pączki jagodowe nie trafiły do kosza. Zostały rozdane m.in. podopiecznym wybranych instytucji pożytku publicznego oraz klientom sieci. W niektórych sklepach Lidla można było znaleźć palety z pączkami serwowanymi w ramach darmowego poczęstunku. Myślicie, że firma odkupiła w ten sposób swoje winy?

Co znajdziemy w roślinnej strefie Lidla?


Fot. @himyhazz, X

Walka Biedronki i Lidla na pączki

Tłusty czwartek okazał się kolejnym pretekstem do zaciętej wojny cenowej pomiędzy dwoma popularnymi dyskontami. Oba sklepy prześcigały się w obniżaniu cen pączków.

„Walka trwa. Lidl wczoraj poinformował, że pączki będą u nich po 29 groszy, Biedronka przebiła Lidla, oferuje pączki po 23 grosze. Dzisiaj Lidl zaktualizował ceny i ma pączki po 19 groszy. Biedronka obniżyła ceny na 18 groszy” – podaje Wiedza Bezużyteczna.

Za darmo to uczciwa cena?

Co zrobić kiedy konkurencja rozdaje pączki za darmo? Zacząć dopłacać? Po tym jak Lidl poinformował o darmowych pączkach jagodowych, Biedronka wyruszyła ze swoją wersją promocji.

Takie oszczędności są możliwe tylko z aplikacją Biedronki. Pobierz ją teraz

Oferta Biedronki

8 lutego można było dostać 12 pączków zupełnie za darmo. Wystarczyło zrobić w Biedronce zakupy za minimum 149 zł. Co ciekawe dyskonty nie były jedynymi sklepami, które postanowiły rozdawać darmowe pączki. Podobną akcję zorganizowała aplikacja Lisek App, która dodawała pączka do każdego zamówienia.

Sprawdź ceny pączków w supermarketach online!

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)