ekran smartfona z qr kodem

Jak używać aplikacji Lidl Plus? Sprawdziliśmy czy warto


08.10.2020
Julia Walczak
2
ostatnia aktualizacja: 18.12.2023

Spis treści

  1. Czym jest aplikacja mobilna Lidl Plus?
  2. Dlaczego warto korzystać z aplikacji mobilnej Lidl Plus?
  3. Jak używać aplikacji Lidl Plus?

Często robisz zakupy w Lidlu? Jeśli zainstalujesz w telefonie specjalną aplikację mobilną Lidl Plus, możesz zyskać dodatkowe rabaty. Dowiedz się jak korzystać z aplikacji Lidl Plus, żeby w pełni wykorzystać jej możliwości.

Czym jest aplikacja mobilna Lidl Plus?

Lidl Plus to darmowa aplikacja mobilna, przeznaczona dla klientów niemieckiej sieci dyskontów. Dzięki niej możesz przeglądać aktualną ofertę sklepu, otrzymać dodatkowe rabaty, a także przechowywać e-paragony za zakupy. Aplikacja Lidla działa na wszystkich urządzeniach mobilnych, pracujących w oparciu o system Android lub iOS.

Czym różnią się aplikacje Lidl i Lidl Plus?

Obie aplikacje są źródłem wiedzy na temat aktualnych ofert i promocji dostępnych w Lidlu. W Lidl Plus znajdziesz jednak dodatkowe super-kupony, na których możesz oszczędzić jeszcze więcej. To tam znajdzie się Twoja karta lojalnościowa, którą będziesz mógł/a zeskanować przy kasie. W aplikacji Lidl możesz natomiast stworzyć własną listę zakupów, zarezerwować alkohole z Winnicy Lidla i zrobić zakupy non-food w sklepie online.

Karta Lidl Plus bez aplikacji – czy to możliwe?

Niestety nie. Lidl Plus to aplikacja mobilna, dostępna tylko użytkownikom smartfonów z dostępem do internetu (ewentualnie innych urządzeń mobilnych). W inny sposób nie skorzystasz z tego programu lojalnościowego. Nie ma możliwości wyrobienia karty Lidl Plus bez aplikacji.

Nie lubisz przepłacać, robiąc codzienne zakupy? Sprawdź najlepsze sklepy spożywcze w rankingu supermarketów internetowych.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji mobilnej Lidl Plus?

Aplikacja Lidl Plus to przede wszystkim wygoda. Wystarczy, że zainstalujesz ją na telefonie, by w pełni wykorzystać jej możliwości. A co takiego oferuje? Jak korzystać z aplikacji Lidl Plus?

Jakie zniżki i promocje oferuje Lidl Plus?

Lidl Plus umożliwia natychmiastowy dostęp do aktualnej oferty sklepu oraz promocji. Dzięki aplikacji możesz w dowolnej chwili sprawdzić, które artykuły możesz kupić w niższej cenie. Świetne zniżki znajdziesz w zakładce oferty w aplikacji. To jednak nie wszystko. Oprócz tego w aplikacji dostępne są kupony dla użytkowników, które możesz z łatwością aktywować, klikając w przycisk.

Gazetki Lidla w aplikacji

Aplikacja Lidl Plus ma za zadanie ułatwiać zakupy. Dlatego bez trudu znajdziesz w niej informacje o najbliższych sklepach w okolicy i godzinach ich otwarcia, a także najnowszych gazetkach Lidla. W Lidl Plus znajdziesz gazetki dotyczące oferty stacjonarnej, online, a także ofertę alkoholową i dodatkowe inspiracje. Dodatkowe inspiracje to różnego rodzaju e-booki i katalogi np. katalog posiłków we francuskim stylu, które dostarczą Ci wielu nowych pomysłów w kuchni.

Jeśli lubisz być na bieżąco z lidlowymi promocjami koniecznie sprawdź aktualną gazetkę promocyjną LIDL.

E-paragony w aplikacji Lidla

Aplikacja Lidl Plus pozwala również na przechowywanie e-paragonów. W tradycyjnej formie bardzo łatwo jest je zgubić. Przez to reklamacja produktów lub dokładne śledzenie wydatków są znacznie utrudnione. Jednak dzięki aplikacji Lidl Plus wszystkie paragony zgromadzisz w wersji elektronicznej, przez co zawsze będziesz miał/a je pod ręką. Poza tym z aplikacją masz aż 30 dni na zwrot produktów przemysłowych.

Poza tym Lidl Plus to skarbnica wiedzy o winach. W aplikacji znajdziesz nie tylko ofertę win, dostępnych
w Lidlu, ale i sporo informacji na ich temat. Dzięki temu bez trudu dobierzesz właściwy trunek do kolacji czy na prezent.

Lidl Pay – zapłać za zakupy z aplikacją

Co więcej, z aplikacją Lidl Plus zapłacisz również za zakupy. A to wszystko dzięki temu, że możesz powiązać ją z usługą Lidl Pay (więcej informacji na temat płatności Lidl Pay w Polsce znajdziesz w tym artykule). W takim przypadku, aby zapłacić, musisz wybrać w aplikacji opcję „Karta Lidl Plus”, a następnie zatwierdzić płatność PIN-em lub odciskiem palca.

Zamawiaj w LIDL poprzez aplikację Everli – z naszym kodem rabatowym RDBD093660 otrzymasz aż 30 zł zniżki na swoje zakupy!

Jak używać aplikacji Lidl Plus?

Chcesz skorzystać z rabatów, ale nie wiesz jak używać aplikacji Lidl Plus? Trafiłeś na odpowiednią stronę! Korzystanie z aplikacji Lidla może przynieść Ci naprawdę wiele korzyści. To nowy sposób robienia zakupów, który ułatwi Ci planowanie i oszczędzanie.

Jak założyć aplikację Lidla?

Jak korzystać z aplikacji Lidl Plus? To proste! Pierwszym krokiem jaki musisz wykonać jest pobranie aplikacji na telefon lub inne urządzenie mobilne. Znajdziesz ją w sklepie Google Play lub App Store. Następnie postępuj według naszej krótkiej instrukcji, dzięki której dowiesz się jak założyć aplikację Lidla.

  1. Wybierz ulubiony sklep – możesz to zrobić udostępniając swoją lokalizację lub po prostu wyszukując sklep na mapie.
  2. Zaloguj się/zarejestruj się – jeżeli posiadasz już Moje Konto Lidl, możesz się na nie zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta to nic straconego! Postępuj wobec dalszych instrukcji, żeby dowiedzieć się jak zainstalować aplikację Lidla.
  3. Podaj swój e-mail i potwierdź go poprzez wiadomość, która przyjdzie na twoją skrzynkę odbiorczą.
  4. Podaj swój numer telefonu. Zostanie na niego wysłana wiadomość SMS w celu potwierdzenia twojej tożsamości.
  5. Wyraź zgodę na regulamin usługi.

Gratulacje! Udało Ci się zarejestrować w aplikacji Lidla! Teraz możesz już korzystać ze wszystkich funkcji systemu lojalnościowego!

Jak korzystać z kuponów Lidl Plus?

Sprawdź jakie promocje oferuje Lidl dla użytkowników aplikacji. Jeśli będziesz chciał/a skorzystać z którejś z nich, będziesz musiał/a ją zaktywować. W tym celu wejdź w zakładkę „Kupony”, która znajduje się w aplikacji. Następnie wybierz przycisk „Aktywuj” na kuponie, z którego chcesz skorzystać. Dzięki temu kupon będzie gotowy do użycia. Pamiętaj jednak, że możesz wykorzystać go tylko raz. Na szczęście, Lidl dba, aby ciągle pojawiały się nowe kupony z kolejnymi atrakcyjnymi ofertami (zobacz naszą stronę z kodami rabatowymi do LIDLa).

Aby skorzystać ze zniżek w ramach Lidl Plus, wystarczy zeskanować kod w aplikacji podczas kasowania.

Jak zeskanować kartę Lidl Plus?

Kartę Lidl Plus możesz zeskanować samodzielnie przy kasie samoobsługowej lub przy kasie. Po otworzeniu aplikacji zobaczysz przycisk KARTA LIDL PLUS. Kiedy w niego klikniesz otworzy się kod kreskowy, który zastępuje tradycyjną plastikową kartę lojalnościową. Przy kasie samoobsługowej wystarczy, że zeskanujesz kartę Lidl Plus w taki sam sposób, jak kasujesz poszczególne produkty. Z kolei przy kasie, w której obsługuje Cię kasjerka, wystarczy, że pokażesz jej aplikację ze swoim kodem, który będzie mogła zeskanować.

Aplikacja Lidla to spore korzyści dla klientów popularnego dyskontu. Pozwala ona na skorzystanie z dodatkowych zniżek, a także umożliwia gromadzenie e-paragonów. Oczywiście aplikacja Lidl Plus jest całkowicie bezpłatna, dlatego warto zainstalować ją w telefonie, nawet jeśli tylko od czasu do czasu robisz zakupy w Lidlu. Korzystaliście już z tego programu lojalnościowego?

 

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(2)

Aga88

Dzień dobry, zapomniałam zeskanować lidl plus kartę w sklepie. Zachowałam paragon, czy mogę dodać te zakupy do mojej karty w jakiś sposób?

Jerzy

Dzień dobry ! w Wierszu 8. od dołu co znaczy „kasowanie” ? oraz „wystarczy zeskanować kod” – ale z czego skanować ? Kto ma skanować ? kupujący czy kasjerka ???