Jakie sklepy są na Too Good To Go? Czy kupisz paczkę z Biedronki?


18.03.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 18.03.2024

Spis treści

  1. Jak działa Too Good To Go?
  2. Too Good To Go: Jakie sklepy?

Too Good To Go to aplikacja do ratowania jedzenia, w której kupisz przecenione paczki z żywnością z lokali gastronomicznych i handlowych. Jakie sklepy spożywcze są na Too Good To Go? Czy w aplikacji kupimy paczkę z Biedronki?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na problem masowego marnowania żywności. Powstają więc kolejne aplikacje, które pomagają konsumentom, a także restauracjom i sklepom spożywczym na ratowanie jedzenia. Co można dostać w paczce-niespodziance z supermarketu? Czy warto kupować w sklepach spożywczych przez Too Good To Go? Ile można na tym oszczędzić? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Jak działa Too Good To Go?

Too Good To Go łączy biznesy i konsumentów po to, żeby zapobiegać marnowaniu jedzenia! W aplikacji znajdziesz paczki przecenione nawet o 50% względem ich pierwotnej ceny. Znajdują się w nich produkty z krótką datą przydatności lub takie, które z powodu polityki lokalu musiałyby zostać wyrzucone (ale są cały czas zdatne do spożycia).

Ciasto na drugi dzień może być tak samo dobre, ale często nie może być już sprzedane. Zeszłodniowe pieczywo również można jeszcze zjeść, nawet jeżeli nie zachowa idealnej chrupkości. Właśnie z takich założeń wychodzą twórcy aplikacji Too Good To Go. Co ważne, konsument nigdy nie wie co dokładnie znajdzie w swoim zamówieniu. To część umowy, która ułatwia sklepom bieżące przygotowywanie paczek.

Foodsi czy Too Good To Go? Którą aplikację wybrać?

Too Good To Go: Jakie sklepy?

Aplikacja Too Good To Go jest znana przede wszystkim z paczek-niespodzianek z przeróżnych restauracji, kawiarni, cukierni czy piekarni. Czy wiedziałeś, że możesz tam kupić również inne produkty spożywcze?

Z Too Good To Go współpracują niektóre znane sieci sklepów. Z jakich supermarketów możesz zamówić paczkę niespodziankę? To w dużej mierze zależy od Twojej lokalizacji, ale z Too Good To Go na pewno na większą skalę współpracują: Biedronka, Carrefour, Lewiatan i Auchan.

Carrefour na Too Good To Go: Pierwsza duża sieć

Carrefour Polska dołączył do Too Good To Go w 2020 roku. Był pierwszą wielką siecią handlową, która zdecydowała się na taką współpracę. W programie uczestniczą wszystkie hipermarkety i supermarkety Carrefour Polska oraz niektórzy partnerzy franczyzowi.

Co znajdziemy w paczkach Carrefour? Do wyboru mamy zwykle paczki mix i wegetariańskie. Pierwsza najczęściej zawiera owoce, warzywa, pieczywo, jajka, wędliny czy nabiał. W wersji wegetariańskiej schowane są natomiast owoce i warzywa, pasty kanapkowe czy tofu.

Carrefour, Carrefour Express, Carrefour Market – czym się różnią?

Czy Auchan jest na Too Good To Go?

Kolejną siecią handlową, która współpracuje z Too Good To Go, jest Auchan. Paczki nie kupimy jednak w każdym sklepie. Listę placówek, które działają na Too Good To Go znajdziesz tutaj.

Too Good To Go Biedronka: Lista sklepów

Biedronka rozpoczęła współpracę z Too Good To Go w 2021 roku. Początkowo testy obejmowały niektóre sklepy Biedronka m.in. w Warszawie, Tarnowie, Elblągu. W 2023 roku sieć rozszerzyła współpracę do 500 sklepów w całej Polsce. Usługa jest dostępna w 330 miejscowościach. Pełną listę sklepów znajdziesz tutaj.

Co jest w paczkach Too Good To Go z Biedronki?

W paczkach Biedronki z Too Good To Go znajdują się produkty, których data ważności dobiega końca. Może zawierać owoce i warzywa, pieczywo, a także artykuły paczkowane: wędliny, mięsa, ryby, gotowe dania.

Zobacz gazetkę Biedronki. Co aktualnie kupisz taniej?

Zawartość przykładowej paczki mix Too Good To Go Biedronka, źródło: Katarzyna Bogusławska Grzelak, Too Good To Go PL, Facebook

Ile kosztuje paczka-niespodzianka z Biedronki?

Paczki-niespodzianki na Too Good To Go kosztują zwykle 1/3 swojej pierwotnej ceny. Podobnie jest w Biedronce. Paczki Mix najczęściej kupimy za około 12 złotych. Można w ten sposób oszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)