Too Good To Go czy Foodsi – którą aplikację do ratowania żywności wybrać?


27.07.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 27.07.2023

Spis treści

 1. Foodsie i Too Good To Go – walka z marnowaniem żywności
 2. Too Good To Go – jak to działa?
 3. Foodsi – jak to działa?
 4. Foodsi czy Too Good To Go – co wybrać?
 5. Co wybrać – Foodsi czy Too Good To Go?

Chcesz tanio zjeść i uratować żywność przed zmarnowaniem? Te aplikacje oferują dwa w jednym – dobro dla ciebie i dla środowiska jednocześnie. Możesz kupić jedzenie za pół ceny, a restauracje i sklepy spożywcze nie będą musiały wyrzucać żywności, która nadaje się jeszcze do spożycia. Te platformy wszystkim się opłacają! Ale co wybrać – Foodsi czy Too Good To Go? Porównujemy dwie aplikacje, które zapobiegają marnowaniu żywności!

Foodsie i Too Good To Go – walka z marnowaniem żywności

Walczysz z marnowaniem żywności? Obie te aplikacji mają taki sam cel: ratowanie jedzenia. Platformy łączą konsumentów z restauracjami i sklepami spożywczymi, oferując możliwość zakupu niesprzedanych posiłków i produktów o zbliżającym się terminie przydatności w obniżonych cenach. Różnią się jednak w niektórych aspektach, takich jak dostępność geograficzna, zakres partnerów biznesowych czy wygląd aplikacji.

Na platformach możesz kupić paczki-niespodzianki – których zawartości nie poznasz dopóki ich nie otworzysz! To świetny sposób nie tylko na ratowanie jedzenia i oszczędzanie, ale także na poszerzanie horyzontów smakowych! Nazywają cię niejadkiem? Za naprawdę niską cenę możesz skosztować nowych produktów i sprawdzić co lubisz!

Too Good To Go – jak to działa?

Too Good To Go to duńska aplikacja, która zapobiega marnowaniu żywności. Jak działa? Korzystanie z Too Good To Go jest w pełni darmowe. Wystarczy pobrać aplikację, wskazać swoją lokalizację i już możesz buszować po paczkach przecenionych nawet o jedną trzecią ceny!

Aplikacja współpracuje z lokalami gastronomicznymi i handlowymi. Kupujesz jedzenie, które inaczej zostałoby wyrzucone i walczysz z marnowaniem żywności, a restauracje minimalizują koszty nadprodukcji! To się opłaca każdemu!

Sukcesy i osiągnięcia Too Good To Go w 2022 roku potwierdzają ich skuteczność w walce z marnowaniem żywności. Dzięki aplikacji uratowano aż 78 873 299 posiłków, co stanowi o 50% więcej niż w roku poprzednim. Ogółem, od 2016 roku dzięki Too Good To Go uratowano blisko 200 milionów posiłków, co jest ogromnym sukcesem w redukcji marnowania żywności na europejskim rynku gastronomicznym.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tej aplikacji? Przeczytaj artykuł o raporcie z działalności platformy

Foodsi – jak to działa?

Aplikacja Foodsie to polska platforma, która umożliwia zakup przecenionych paczek żywnościowych. Jak działa? Dzięki współpracy z restauracjami i sklepami spożywczymi, Foodsie pozwala użytkownikom ocalić żywność przed marnowaniem, a jednocześnie zaoszczędzić na zakupach.

Aplikacja oferuje bardzo podobne rozwiązania, co jej międzynarodowy konkurent. Jak deklarują producenci – kupisz tam paczki przecenione co najmniej o połowę! Czy warto? Myślę, że tak!

Foodsi czy Too Good To Go – co wybrać?

Wybór między Foodsi a Too Good To Go stanowi istotne dylematy dla konsumentów poszukujących sposobów na ograniczenie marnowania jedzenia i wspieranie zrównoważonych praktyk konsumenckich.

Gdzie działa Too Good To Go?

Gdzie w Polsce skorzystamy z aplikacji do niemarnowania żywności? Too Good To Go jest już dostępne w około 50 miastach w Polsce i ciągle poszerza swój zasięg. Paczki zaoferowane przez sklepy i restauracje kupimy między innymi w Opolu, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu czy Olsztynie.

Gdzie działa Foodsi?

Dzięki aplikacji Foodsi kupisz przecenione paczki w całym kraju. Polska aplikacja najwięcej partnerów ma jednak w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu.

To, którą aplikację do niemarnowania żywności wybierzesz będzie w dużej mierze zależało od tego jakie restauracje/sklepy współpracują z tymi platformami w twoim regionie. Mogę powiedzieć, że w Katowicach zdecydowanie zwycięża dla mnie polska aplikacja Foodsie! Lista restauracji jest w tym przypadku dużo bardziej obszerna, a przecenione paczki pojawiają się częściej i dużo łatwiej je upolować.

Zobacz też:

Ranking aplikacji do zakupów spożywczych

Czy w Foodsi można zamawiać z dostawą?

Szukasz opcji z dostawą? Oferuje ją polska aplikacja. W Foodsi zamówisz przecenione paczki również z dostawą pod wskazany adres (np. ze sklepów internetowych). Dzięki aplikacji kupisz niesprzedane jedzenie, ale też inne produkty: kosmetyki, produkty drogeryjne, a nawet czasopisma!

Czy w Too Good To Go można zamawiać z dostawą?

Niestety nie. W Too Good To Go nie znajdziemy opcji dowozu. Aplikacja oferuje jedynie odbiór osobisty i zajmuje się wyłącznie sprzedawaniem paczek z jedzeniem. Dlatego jeśli zależy ci na dowozie lub chciałbyś/chciałabyś zamawiać również produkty innego rodzaju za połowę ceny – wybierz Foodsi.

Wygoda obsługi aplikacji

Zakupy przez Too Good To Go są banalnie proste, ale aplikacja Foodsie też tutaj nie odstaje! Obie platformy działają w podobny sposób i są podobnie skonstruowane. Too Good To Go wyróżnia podział strony na kategorie:

 • polecane dla Ciebie
 • uratuj zanim będzie za późno
 • supermarkety
 • odbierz teraz
 • odbierz jutro
 • popularne dzisiaj
 • ulubione

W wersji konkurencyjnej na głównej stronie nie znajdujemy takich podziałów, a są one czasem przydatne. Można jednak również dodać ulubione miejsca do osobnej zakładki.

Jakie filtry w aplikacjach Foodsie i Too Good To Go?

Polska aplikacja Foodsie oferuje filtrowanie – pod względem rodzaju produktu: artykuły spożywcze, pieczywo i wypieki, posiłki i pod względem rodzaju diety: wegetariańska i wegańska. Można też ustawić czas odbioru oraz ukryć niedostępne paczki.

 

Podobnie jest w drugiej aplikacji. Filtry również obejmują rodzaj produktów i diety. Można też ukryć wyprzedane paczki niespodzianki, a także ustawić preferowany dzień i godziny odbioru

Gdzie taniej – Foodsi czy Too Good To Go?

Jakie są ceny w Foodsi i Too Good To Go? Too Good To Go deklaruje, że cena paczki wynosi jedną trzecią ceny początkowej i faktycznie obniżki tam są bardzo duże! Przykładowo duża paczka obiadowa, która kosztowałaby 54 zł, została przeceniona na 17.99. I jest to mniej więcej standardowa zniżka, z jaką spotkamy się w trakcie użytkowania aplikacji. Jakie są ceny w Foodsi?

Ceny paczki w obu aplikacjach jest zazwyczaj do siebie zbliżona, chociaż (jak wynika z mojego doświadczenia) w polskiej aplikacji częściej spotykane są przeceny w okolicy 50%. W międzynarodowej wersji faktycznie spotykamy produkty tańsze o jedną trzecią ceny.

Sprawdź ranking internetowych sklepów spożywczych, żeby dowiedzieć się, gdzie kupisz najtaniej!

Co wybrać – Foodsi czy Too Good To Go?

Obie aplikacje mają na celu ratowanie żywności, a sposób ich działania jest naprawdę podobny. Ceny w Foodsi i Too Good To Go są do siebie zbliżone, w każdej z nich znajdziemy paczki przecenione co najmniej o połowę. Korzystanie z obu aplikacji jest równie przyjemne i intuicyjne.

Obie platformy mają swoje zalety i obszar działania, dlatego wybór między nimi zależy od preferencji użytkownika i dostępności aplikacji w danym regionie. Niezależnie od wyboru, warto wziąć udział w takiej ekologicznej inicjatywie, dbając jednocześnie o budżet i naszą planetę. Na pytanie czy warto jest więc tylko jedna odpowiedź. Tak!

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Maja

Ale super takie aplikacje. Nie cierpię marnować jedzenia, nawet sobie nie wyobrażam jak dużo marnuje się w restauracjach itp.