Carrefour, Carrefour Market i Carrefour Express: Czym się różnią?


26.02.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 26.02.2024

Spis treści

  1. Jakie są rodzaje sklepów Carrefour?
  2. Inne marki Carrefour: Globi, Supeco, Carrefour Bio

Carrefour posiada w swoim portfolio sklepy różnego rodzaju i różnej wielkości. W niektórych lokalizacjach możesz spotkać się m.in. z szyldami „Carrefour Market” i „Carrefour Express”. Czym różnią się od typowych hipermarketów sieci?

Na rynku można spotkać się z różnymi rodzajami sklepów spożywczych takich jak supermarkety, dyskonty, hipermarkety czy sklepy typu convenience store (dowiedz się więcej o tym czym się różnią). Jakie rodzaje sklepów posiada Carrefour? Czym różni się Carrefour Market od zwykłych sklepów Carrefour?

Jakie są rodzaje sklepów Carrefour?

Carrefour to jeden z liderów branży detalicznej na całym świecie. Posiada około 14 tysięcy sklepów i e-sklepów w ponad 40 krajach. W Polsce sieć posiada około 850 lokali handlowych. Sklepy Carrefoura działają w aż 6 różnych formatach, jako: hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe, sklepy specjalistyczne oraz sklep internetowy.

Sprawdź najnowsze gazetki Carrefour

Hipermarkety: Znak rozpoznawczy sieci Carrefour

Carrefour to sieć znana przede wszystkim ze sklepów o wielkiej przestrzeni sprzedażowej. Pod jednym dachem znajdziemy tam wszystkie potrzebne w domu artykuły (spożywcze, środki czystości, przemysłowe itd.). To właśnie hipermarkety są znakiem rozpoznawczym Carrefoura na wszystkich rynkach już od 1959 roku.

Sklepy pod szyldem Carrefour to właśnie hipermarkety. Poznamy je po bardzo dużej powierzchni (od 2000 do 12000 m kw) i  szerokim asortymencie. Zwykle sklepy tego rodzaju są umieszczane na obrzeżach miast, w lokalizacjach oddalonych od centrum miejscowości. Hipermarkety Carrefour są zlokalizowane na terenie całego kraju.

Czym się różni Carrefour od Carrefour Market?

Czy Carrefour i Carrefour Market to to samo? Nie do końca. Pod szyldem Carrefour Market klienci znajdą supermarkety sieci. To sklepy o powierzchni od 350 do 2000 m kw, mniejsze niż standardowe hipermarkety. Sklepy Carrefour Market są zlokalizowane w centrach miast i w pobliżu osiedli mieszkaniowych.

Czy się różni Carrefour Express od Carrefour?

Czym Carrefour Express różni się od Carrefour Market? Sklepy Carrefour Express są zwykle otwierane w dużych miastach i przy ruchliwych ulicach. To sklepy typu convenience store, działające podobnie jak sieć Żabka. Mogą przyjmować formę supermarketów lub sklepów osiedlowych o powierzchni do 500 m.kw., współtworzonych przez franczyzobiorców.

Na swojej drodze masz szansę spotkać dwa rodzaje sklepów Carrefour Express:

  • Express minimarket (z zielonym logo) – to sklepy o powierzchni od 100 do 500 m kw., które są umiejscowione w miastach, ale też na obszarach wiejskich.
  • Express convenience (z pomarańczowym logo) – sklepy do 250 m kw., które znajdują się w obszarach najbardziej natężonego ruchu (np. przy dworcach, w centrach dużych miast). Znajdziemy w nim m.in. obszerną ofertę dań na wynos.

Mój Carrefour: Dlaczego warto skorzystać z aplikacji?

Inne marki Carrefour: Globi, Supeco, Carrefour Bio

Carrefour posiada też inne, rzadziej spotykane, marki sklepów, których oferta jest kierowana do specyficznego rodzaju klienta. Znajdziemy wśród nich:

  • sklepy hurtowo-dyskontowe Supeco – sklepy przeznaczone dla klientów indywidualnych i biznesowych – właścicieli sklepów i firm z segmentu HORECA.
  • markety osiedlowe Globi – niewielkie supermarkety (do 100 m kw.) działające na terenach wiejskich i w małych miastach.
  • sklepy specjalistyczne Carrefour Bio – sklepy z certyfikowaną żywnością ekologiczną.
Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)