Lidl wprowadził elektroniczne etykiety cenowe. Jak działa taki system?


21.08.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 21.08.2023

Spis treści

  1. E-cenówki w Lidl Polska
  2. Jak działają e-cenówki?
  3. Co dają elektroniczne etykiety cenowe w Lidlu?
  4. W jakich sklepach znajdziemy e-cenówki?

Lidl Polska wprowadził system elektronicznych oznaczeń cenowych. Teraz możesz mieć pewność, że w każdym sklepie sieci zapłacisz dokładnie tyle samo! Co zyskuje dzięki temu klient? Gdzie jeszcze znajdziemy e-cenówki?

We wszystkich sklepach Lidla w Polsce zakończył się proces instalacji ESL (elektronicznych oznaczeń cenowych). Ponieważ wyświetlacze są bezpośrednio połączone z systemem zarządzania towarami, zmiany w cenach będą natychmiastowo aktualizowane.

E-cenówki w Lidl Polska

W Lidlu nigdy nie zaskoczy Cię już cena przy kasie! Dzięki nowemu systemowi mamy pewność, że wskazana cena jest prawidłowa. To bardzo duże ułatwienie codziennych zakupów. Nie będą Cię czekały już żadne nieprzyjemne niespodzianki. Na wyświetlaczach znajdują się również inne istotne dla klientów informacje (np. o zniżkach z Kartą Dużej Rodziny).

Lidl zaczął wprowadzać e-cenówki do swoich sklepów jeszcze w 2022 roku. Wtedy pierwsze placówki zostały wyposażone w ten system. Od samego początku plany dyskontera były bardzo ambitne. Planowano wprowadzenie elektronicznych etykiet we wszystkich sklepach Lidla w Polsce do końca sierpnia 2023 roku. I dokładnie tak się stało!

Szukasz najlepszych promocji w LIDL?

Sprawdź aktualną gazetkę promocyjną LIDL

Jak działają e-cenówki?

Co to są elektroniczne etykiety cenowe? To nowoczesne, cyfrowe zamienniki tradycyjnych cenówek. Zamiast kartki papieru przy produkcie zobaczysz niewielki ekran, który pomieści wszystkie istotne informacje.

Elektroniczne etykiety wyglądają podobnie jak etykiety papierowe. To wyświetlacze umieszczane przy półkach z produktami. Odczytanie informacji nie powinno sprawiać konsumentom żadnych problemów dzięki dużym cyfrowym literom i cyfrom.

Szukasz sposobów na oszczędzanie? Dowiedz się więcej o aplikacji Lidl Plus

Co dają elektroniczne etykiety cenowe w Lidlu?

Zastąpienie papierowych etykiet cyfrowymi ma naprawdę wiele zalet dla klientów i pracowników sklepów. Wszyscy na tym zyskują! Konsumenci dostają bardziej wiarygodne informacje, przedstawione w czytelnej i wygodnej formie, a pracownicy oszczędzają czas i wysiłek, który byłby poświęcany na aktualizowanie cen.

E-cenówki – takie same ceny w całej Polsce

System e-cenówek stanowi przede wszystkim gwarancję takich samych cen we wszystkich sklepach Lidla w Polsce. Dlatego w Warszawie zapłacisz dokładnie tyle samo co w Katowicach czy Szczecinie. Bez problemu możesz dzielić się najlepszymi cenami ze znajomymi – niezależnie od tego gdzie mieszkają.

System jest połączony ze wszystkimi wyświetlaczami i jest w stanie aktualizować ceny niemal w czasie rzeczywistym. Dzięki temu etykiety są automatycznie i ekspresowo zmieniane. Zapobiega to błędom i pomyłkom.

Zobacz gdzie najtaniej zrobisz zakupy spożywcze online

E-cenówki – krok w stronę zrównoważonego rozwoju

Czy wiesz ile materiałów marnuje się przez ciągłe aktualizowanie papierowych cenówek? Dzięki zmianie na system elektroniczny możemy zaoszczędzić nawet 133 tony papieru rocznie. A to nie wszystko – nie marnujemy też tuszu i energii elektrycznej potrzebnej do pracy drukarek oraz czasu pracowników!

Elektroniczne cenówki mogą znacznie usprawnić organizację sklepu. Wysiłek związany ze zmianą cen i ich drukowaniem może być spożytkowany w inny sposób. Daje to pracownikom więcej czasu na dokładną i spokojną obsługę klienta!

Zobacz też:

Jak działa Winnica Lidla?

W jakich sklepach znajdziemy e-cenówki?

Elektroniczne etykiety są wspaniałym rozwiązaniem. Dlaczego więc nie są bardziej powszechne w naszych sklepach? Odpowiedź jest prosta: to wciąż bardzo drogie rozwiązanie. Jakie sklepy zdecydowały się je wprowadzić?

Gdzie znajdziemy elektroniczne etykiety? Auchan, Kaufland i Żabka

Trzy popularne sieci sklepów zdecydowały się rozwijać systemy ESL. Zobaczymy je między innymi w 32 sklepach Auchan Retail Polska (gdzie funkcjonują od lipca 2023). Sieć Kaufland również wprowadziła ESL na regałach z warzywami i owocami.

Czy w Żabce są e-cenówki? Tak! Tego rodzaju rozwiązania pojawiają się również w sklepach małoformatowych. W tym momencie funkcjonują w 200 sklepach Żabka i 50 sklepach autonomicznych Żabka Nano.

Gazetka promocyjna Żabka

Czy w Biedronce są e-cenówki?

Aktualnie elektroniczne etykiety cenowe nie są dostępne w sklepach Biedronka. Wiemy, że sieć prowadziła testy e-cenówek, ale nie zdecydowała się wprowadzić ich na stałe. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku sieci Carrefour.

Gazetka promocyjna Biedronka

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Maja

Fajne, wygodne. Chociaż widzę tez w tym zagrożenie, mam poczucie ze każdy taki system ogranicza miejsca pracy dla ludzi