Żabka sklep nr 9000

Kto jest właścicielem Żabki?


21.05.2023
Anna Piotrowska
8
ostatnia aktualizacja: 21.05.2023

Spis treści

  1. Historia marki Żabka
  2. Właściciel Żabka – kto nim jest?
  3. CVC Capital Partners – kim są?
  4. Czy ojciec Rydzyk jest właścicielem Żabki?
  5. Przyszłość sieci Żabka pod skrzydłami CVC Capital Partners

Zielone logo sieci Żabka jest rozpoznawalnym elementem polskiego krajobrazu handlowego. Ale kto jest właścicielem tej ogólnokrajowej sieci sklepów? Dzisiaj udzielamy odpowiedzi na te pytanie, które zadaje sobie wielu Polaków.

Historia marki Żabka

Żabka powstała w 1999 roku, kiedy to otwarto pierwszy sklep pod tym szyldem w Poznaniu. Od tego czasu, firma przechodziła przez różne etapy, rozrastając się i ewoluując, by stać się jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek detalicznych w Polsce.

Właściciel Żabka – kto nim jest?

Aktualnym właścicielem Żabki jest międzynarodowy fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners. Fundusz ten nabył sieć w 2017 roku od innego funduszu – Mid Europa Partners za kwotę około 1 miliarda euro.

Zobacz także:

gazetka Żabka

CVC Capital Partners – kim są?

CVC Capital Partners to jedna z największych firm inwestycyjnych na świecie, zarządzająca aktywami na poziomie ponad 80 miliardów dolarów. Z siedzibą w Luksemburgu, firma posiada 24 biura na całym świecie i zatrudnia ponad 500 osób.

Czy ojciec Rydzyk jest właścicielem Żabki?

Czy słyszałeś tę miejską legendę, że ojciec Tadeusz Rydzyk jest właścicielem Żabki? Cóż, jest to mit, który z pewnością dodaje kolorytu do dyskusji o sieci sklepów. W rzeczywistości, ojciec Rydzyk nie ma nic wspólnego z siecią Żabka. Właścicielem sieci jest CVC Capital Partners, jak już wcześniej wspomniano.

Zobacz także:

kod rabatowy Delio

Przyszłość sieci Żabka pod skrzydłami CVC Capital Partners

Pod władzą CVC Capital Partners, Żabka kontynuowała swój rozwój i ekspansję. Firma stale inwestuje w rozwój sieci, wprowadzając nowe technologie i usługi, aby zapewnić najwyższą jakość obsługi dla swoich klientów. Z pewnością jest to historia, którą warto obserwować.

Anna Piotrowska
Fascynatka dobrej kuchni oraz nowych technologii. Oba te zainteresowania łączy pisząc na łamach serwisu TopSpozywcze.pl artykuły o tematyce zakupów spożywczych, zdrowej żywności oraz e-commerce.

Komentarze użytkowników

(8)

Ormo

Żaba nadmuchana przez Tomasza ale nie pekla

Ormo

Żabka farta ma a Tomek g ja nadmuchl ale nie pekla

Łukasz

Fundusz CVC Capital Partners (należy do niego sieć sklepów Żabka) podpisał umowę o współpracy z o. Tadeuszem Rydzykiem