Ile jest Żabek w Polsce? Liczba sklepów w 2024 r.


06.01.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 06.01.2024

Spis treści

  1. Ile Żabek w Polsce 2024?
  2. Ile sklepów ma Żabka za granicą?

Żabka to jedna z najbardziej popularnych sieci sklepów convenience w Polsce. Co roku przybywa coraz więcej lokali handlowych pod jej charakterystycznym zielonym szyldem. Może się wydawać, że Żabki znajdują się już wszędzie, czasem widzimy nawet po kilka sklepów na jednej ulicy. Ile jest Żabek w Polsce w rzeczywistości?

Ile Żabek w Polsce 2024?

Żabka rozwija się bardzo szybko. Z roku na rok słyszymy o otwarciach setek nowych sklepów, dlatego tak ciężko jest się połapać w ich aktualnej ilości. Żabka informuje zwykle, że posiada ponad 10 tys. otwartych sklepów. Aktualnie jest ich 10 018 (stan na 6.01.24).

To ile sklepów ma Żabka zmienia się bardzo szybko. Na stronie sieci znajdziemy informacje o najnowszych otwarciach. Zobaczycie tam w jakich lokalizacjach w ciągu ostatnich 30 dni pojawiły się nowe lokale handlowe. Możesz sprawdzić ile z nich znajduje się w Twojej okolicy i skorzystać ze specjalnych promocji z okazji otwarcia.

Czy Żabka jest otwarta w niedzielę? W jakich godzinach?

Żabka.pl

10 000 sklep Żabka

W 2023 roku z okazji 25-lecia istnienia na rynku, Żabka otworzyła swój 10 tys. sklep w Starym Browarze w Poznaniu. Zainstalowano w nim najnowocześniejsze technologie zapewniające klientom wyjątkowe doświadczenia zakupowe. Znajduje się tam m.in. robot Robbie, który serwuje kultowe hot-dogi.

Hucznie obchodzono również otwarcie 9 000 sklepu Żabka w 2022 roku. Jubileuszowe sklepy nr 9000 i 9001 powstały przy autostradzie A2 w miejscach odpoczynku dla kierowców. Sklepy mają formę nowoczesnych brył i są stworzone z kontenerów.

Kto jest właścicielem Żabki? Dowiedz się więcej na jego temat


Żabka nr. 9 000, mat. pras

Ile sklepów ma Żabka za granicą?

Żabka jest polskim sklepem, który działa na rodzimym rynku już od 25 lat (więcej o jego historii dowiesz się tutaj). A czy posiada jakieś sklepy za granicą? Do tej pory Żabka nie rozwijała się na rynkach zagranicznych. Coraz głośniej słychać było jednak ostatnio o międzynarodowych ambicjach sieci. Pod uwagę miały być brane przede wszystkim dwa rynki: Czechy i Słowacja.

W grudniu 2023 roku fundusz a CVC Capital Partners (właściciel Żabki) poinformował o zakupie większościowych udziałów w Drim Daniel Distributie. To rumuński dostawca produktów FMCG. Przejęcie ma być początkiem międzynarodowej ekspansji Żabki. Czy znany Polakom sklep wkrótce pojawi się w Rumunii? Zobaczymy!

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)