Karty Pluxee: Lunch, Prezent, Posiłek i Nagroda. Jak to działa?


19.11.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 13.12.2023

Spis treści

  1. Produkty Pluxee: Rodzaje kart przedpłaconych
  2. Karty Pluxee: Jakie sklepy?

Większość pracowników czuje się niedocenianych przez swojego lidera, a brak uznania często przyczynia się do chęci zmiany miejsca zatrudnienia. Odpowiedzią na ten trend są benefity pozapłacowe, które pozwalają na dodatkowe wynagrodzenie pracownika i podziękowanie mu za wkład w działalność firmy. Liderem na rynku takich form wynagrodzeń w Polsce jest Pluxee. Jakie produkty oferuje ta firma?

Produkty Pluxee: Rodzaje kart przedpłaconych

Pluxee (wcześniej Sodexo) to lider na polskim rynku benefitów pozapłacowych. Firma oferuje różnego rodzaju produkty finansowe, którymi można wynagrodzić swoich pracowników, ale też kontrahentów czy nawet klientów. Jest z czego wybierać!

W ofercie Pluxee znajdziesz karty wirtualne, zbliżeniowe i magnetyczne, a także papierowe kupony. Poszukujesz produktów podarunkowych, żywieniowych, profilaktycznych, a może premiowych? Pluxee odpowiada na wszystkie te potrzeby oferując cztery różne rodzaje kart: Pluxee Prezent, Pluxee Lunch, Pluxee Posiłek i Pluxee Nagroda. Każdy z nich można wykorzystać w innej sytuacji. Dowiedz się czym się różnią!

Sodexo to teraz Pluxee! Dowiedz się więcej o rebrandingu marki

Karty Sodexo to teraz karty Pluxee

Karta podarunkowa Pluxee Prezent

Karta Pluxee Prezent to przedpłacona karta podarunkowa dla pracowników. Daje pełną swobodę w zakresie sposobu wydawania środków. Obdarowany może dzięki temu pozwolić sobie na przyjemności, na które naprawdę ma ochotę.

Karta podarunkowa Pluxee Prezent występuje w formie wirtualnej karty przedpłaconej, karty zbliżeniowej oraz magnetycznej. Możesz zamówić też kupon papierowy pod marką Sodexo. Produkt pod marką Pluxee będzie dostępny niedługo.

Gdzie zapłacić bonami Sodexo? Pokazujemy listę sklepów

Karta Pluxee Lunch: Produkty żywieniowe

Karty Pluxee Lunch to świetny sposób na dofinansowanie posiłków dla pracowników. Dzięki nim zapłacą za swój ulubiony posiłek w wybranych lokalach gastronomicznych i handlowych (zarówno stacjonarnie jak i online). Dla pracowników to wsparcie ich codziennych wydatków żywieniowych, a dla pracodawcy oszczędność dzięki zwolnieniu z ZUS do 450 zł miesięcznie na pracownika.

Pluxee Posiłek: Czym jest posiłek profilaktyczny?

Posiłek profilaktyczny (nazywany też regeneracyjnym) przysługuje pracownikowi, pracującemu w określonych uciążliwych warunkach. Dotyczy pracowników wykonujących prace związane z wysiłkiem fizycznym, pod ziemią i przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych.

Żeby zadbać o dobre samopoczucie takich osób, pracodawca może wybrać karty Pluxee Posiłek. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość wyboru rodzaju jedzenia, na które będzie miał ochotę. Aktualnie produkt jest dostępny tylko pod marką Sodexo. Karty Pluxee pojawią się już niebawem.

Co zrobić jeśli kupon Sodexo/Pluxee stracił ważność?

Pluxee Nagroda: Motywacja dla klientów i kontrahentów

Ostatnią kategorią produktów Pluxee są karty podarunkowe i kupony premiowe Pluxee Nagroda. To nowoczesne narzędzie bardzo dobrze sprawdza się w różnego rodzaju konkursach i akcjach lojalnościowych.

Oprócz karty wirtualnej i zbliżeniowej, Pluxee oferuje też e-voucher do wybranych sklepów np. Zalando, Wakacje.pl, Biedronka czy Allegro.

Karty Pluxee: Jakie sklepy?

Dostałeś jeden z rodzajów kart Pluxee od swojego pracodawcy i nie wiesz jak wykorzystać te środki? To bardzo proste! Możesz płacić nimi zbliżeniowo w lokalach handlowych i gastronomicznych, a w przypadku niektórych rodzajów kart, wypłacić gotówkę z bankomatu.

Gdzie można płacić kartami Pluxee? Kartą możesz zapłacić zbliżeniowo w ponad 50 000 punktów handlowo-usługowych w całej Polsce. Na stronie Pluxee możesz sprawdzić, jakie lokale w Twojej okolicy akceptują taką formę płatności. Z pomocą karty możesz też płacić w internecie (z użyciem aplikacji, portfela Google Pay/Apple Pay lub podając dane karty w sklepie online).

Karty Pluxee: Jak wypłacić gotówkę?

Czy karta Pluxee umożliwia wypłatę gotówki? Taka opcja jest dostępna dla kart Pluxee Prezent i Pluxee Nagroda, o ile tak zdecydował Twój pracodawca. Jeżeli posiadasz Pluxee Lunch lub Pluxee Posiłek – nie będziesz mógł wypłacić pieniędzy w bankomacie.

Gotówkę wypłacisz w bankomatach, które umożliwiają wypłatę zbliżeniową. Jest ich ponad 10 000 w całej Polsce. Zbliż kartę do czytnika, wprowadź PIN i kwotę, którą chcesz wypłacić. Wszystko odbywa się dokładnie tak samo jak z użyciem tradycyjnej karty.

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Ola

Oo, fajne. Może ludzie zamist 500+ powinni dostawać coś takiego, przynajmniej wiadomo by było na co jest to wydawane