Przeterminowane bony Sodexo. Czy można przedłużyć ich ważność?


10.10.2023
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 16.12.2023

Spis treści

  1. Bony Sodexo po terminie ważności
  2. Przeterminowane bony Sodexo: Co zrobić?
  3. Bony Sodexo po terminie ważności: Podsumowanie

Bony Sodexo są ostatnio coraz bardziej popularnym sposobem pozapłacowego wynagradzania pracowników. W zależności od rodzaju kuponu środki można wykorzystać na różnego rodzaju zakupy. Ale co jeśli minął termin ważności ich wykorzystania? Czy można przedłużyć ważność bonów Sodexo?

Chciałeś wykorzystać środki z kuponu Sodexo, ale uleciała Ci z głowy data jego realizacji i obawiasz się, że jest już za późno? Sprawdziliśmy w regulaminie firmy czy coś można z tym zrobić.

Bony Sodexo po terminie ważności

Bony Sodexo niestety nie działają wiecznie. Każdy z nich ma swoją określoną datę ważności. Ze środków można korzystać do dnia podanego na awersie kuponu lub karty podarunkowej.

Sprawdź gdzie możesz wykorzystać bony Sodexo

Jeżeli do tej pory nie skorzystałeś z kuponu, środki przestaną być aktywne i nie będziesz mógł wykorzystać ich w sklepie lub restauracji. Co można zrobić jeśli karta Sodexo straciła ważność? Czy można ją wymienić na nową?

Przeterminowane bony Sodexo: Co zrobić?

Jeżeli masz przy sobie bon Sodexo z przekroczonym terminem ważności na pewno zastanawiasz się co możesz z nim zrobić i czy da się jakoś odzykać środki z kuponu lub karty.

Regulamin kuponów Sodexo

Jeżeli karta Sodexo straciła ważność, niestety nie będziesz mógł jej już wykorzystać ani wymienić na nową. Data ważności jest istotnym ograniczeniem, po którym środki nie będą już dla Ciebie dostępne. Firma zaznacza to wyraźnie w swoim regulaminie.

Bony Sodexo na stacjach paliw. Czy można nimi płacić na Orlenie?

Czy środki z przeterminowanej karty Sodexo przepadają?

W regulaminie firmy Sodexo czytamy, że wszystkie środki zgromadzone na karcie przepadają w momencie, w którym kończy się jej data ważności.

„Bank ani Sodexo nie dokonują na rzecz Klienta lub Użytkownika przelewu ani wypłaty w jakiejkolwiek formie, kwot wynikających z niewykorzystanych środków” – pisze firma.

Czy bon Sodexo po terminie można wymienić na nowy?

Niestety nie jest to możliwe. Jeżeli posiadasz przeterminowany kupon Sodexo, musisz niestety liczyć się ze stratą. Takiego bonu nie można wymienić na nowy. Nie można też uzyskać pozostałych na nim środków.

Po upływie terminu ważności nie będziesz miał możliwości skorzystania z pieniędzy, które były dostępne w ramach bonu.

Bony Sodexo po terminie ważności: Podsumowanie

Jak dowiedzieliśmy się z regulaminu Sodexo – przeterminowanych bonów i kart podarunkowych nie można już używać. Nie da się również wymienić ich na nowe. Dlatego tak istotne jest pamiętanie o dacie ważności bonów Sodexo.

Jeżeli zdarzyło Ci się przekroczyć termin ważności, trudno! Niestety musisz pogodzić się z tym, że środki, które mogłeś wykorzystać, przepadły.

 

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)