Sodexo zniknęło z rynku. Zamiast niego Pluxee


03.11.2023
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 19.11.2023

Spis treści

  1. Pluxee zamiast Sodexo: Nowoczesna, fintechowa marka
  2. Przyszłość Sodexo pod marką Pluxee
  3. Nowe bony i karty Pluxee: Czym różnią się od Sodexo?

W październiku w branży benefitów pozapłacowych dokonała się duża zmiana. Firma Sodexo Benefits & Rewards Services po 25 latach na polskim rynku, zmieniła się w markę Pluxee. Co teraz z już wydanymi bonami Sodexo? Kiedy w obiegu pojawią się karty Pluxee?

Świadczenie pozapłacowe stają się coraz bardziej popularnym systemem motywacji pracowników. Organizacje oferują swoim pracownikom między innymi pakiety zdrowotne, karty sportowe czy bony i karty podarunkowe. Jeden z liderów tego rynku, Sodexo, postawił na rebranding i zmienił nazwę na Pluxee. Skąd taka zmiana?

Pluxee zamiast Sodexo: Nowoczesna, fintechowa marka

Światowy gigant benefitów pozapłacowych zmienił swoją strategię. Spółka Sodexo Benefits & Rewards została wydzielona z całej grupy i zmieniła nazwę na Pluxee. To krok w stronę wyróżnienia się na rynku dynamicznym i nowoczesnym brandingiem.

– Wchodzimy z marką, która niesie dużo innowacyjności i świeżości – zapowiada Arkadiusz Rochala, dyrektor generalny Pluxee Polska. – Ta zmiana to naturalny krok, żeby firma Sodexo, która jest bez wątpienia rozpoznawalnym liderem na rynku polskim, mogła rosnąć jeszcze szybciej, jeszcze lepiej i dostarczać przyjemności na co dzień naszym pracownikom, pracownikom naszych klientów.

Czym jest wirtualna karta Sodexo i gdzie można nią płacić?

Zmiana Sodexo na Pluxee

Przyszłość Sodexo pod marką Pluxee

Marka Pluxee będzie stopniowo wdrażana w 31 krajach, w których prowadzi swoją działalność (w tym oczywiście w Polsce). W planach marki jest dalsze budowanie pozycji w branży benefitów pozapłacowych. Do 2025 roku marka chce też inwestować co najmniej 10% swoich przychodów w nowe technologie.

Zobacz jak działają nowe karty Pluxee. Czym różnią się od Sodexo?

– Przyszłość marki to na pewno kontynuacja wzrostu, który osiągnęliśmy z Sodexo, czyli 50 tys. obsłużonych firm, 4 mln użytkowników, którzy nam zaufali, bardzo wysoki wskaźnik NPS, czyli satysfakcji klienta – są to bardzo dobre podstawy, z których wychodzimy, ale chcemy iść dalej. Perspektywicznie bardzo mocno patrzymy na rynek dofinansowania posiłków pracowniczych. Ma on bardzo dobrą legislację i sprzyja w tej chwili trendom pracowniczym, a pracownicy bardzo chcą tego rozwiązania. – mówi Arkadiusz Rochala.

Nowe bony i karty Pluxee: Czym różnią się od Sodexo?

Za zmianą marki oczywiście idzie też zmiana kuponów i kart Sodexo. Zmienia się ich design oraz nazwy. Nowe karty Pluxee weszły do obiegu już 5 października. Wydawane są teraz w zupełnie innej szacie graficznej i z nowym logo. Co jednak bardzo ważne, sposób korzystania z nich się nie zmienia.

Teraz Karta Podarunkowa to Pluxee Prezent, Karta Premiowa – Pluxee Nagroda, Karta LunchPass – Pluxee Lunch, a Karta Profilaktyczna – Pluxee Posiłek. Zasady płacenia poszczególnymi rodzajami kart pozostają takie same.

Sprawdź jakie są rodzaje bonów Sodexo i gdzie można je wykorzystać

Karty Sodexo a Karty Pluxee

Kupony Pluxee a kupony Sodexo

W podobny sposób zmienią się również kupony Sodexo. Nowy design kuponów zostanie wprowadzony na początku 2024 roku. Podarunkowy Pass zmieni się w Pluxee Prezent, Żywieniowy Pass w Pluxee Posiłek, a Premiowy Pass w Pluxee Nagroda. Zasady korzystania z kuponów również pozostaną takie same.

Kupony Sodexo a kuponu Pluxee

Bony Sodexo: Czy stracą ważność?

Wielu z was pewnie zastanawia się co teraz z bonami i kartami Sodexo, które zostały już wydane. Czy zostaną wymienione na kupony Pluxee? Czy stracą swoją ważność? Nie! Firma zapewnia, że wszystkie bony Sodexo, które zostały wydane do 5 października pozostaną w obiegu aż do końca ich ważności.

O ważności bonów Sodexo przeczytasz więcej tutaj

Dodatkowo wydawane do października kupony zostały opatrzone specjalną informacją o zmianie nazwy firmy „Sodexo to teraz Pluxee! Już wkrótce skorzystasz z nowych kuponów”. Karty Pluxee weszły do obiegu 5 października. Kupony mają pojawić się na początku 2024 roku.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)