Jak wysłać komuś żappsy? O co chodzi z przelewaniem punktów?


01.03.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 01.03.2024

Spis treści

  1. O co chodzi z przelewaniem żappsów?

Znasz wirtualną walutę Żabki? A wiedziałeś, że żappsy można nie tylko zbierać i wydawać, ale też przelewać znajomym? Dowiedz się jak to zrobić i buduj wokół siebie wspierającą żappkową społeczność!

Żappka to jedna z najpopularniejszych aplikacji w Polsce. Jej użytkownicy mogą zbierać punkty lojalnościowe i wymieniać je na produkty z asortymentu sklepu. Od kwietnia 2022 roku mają też możliwość przelania żappsów na konto znajomego.

Zobacz co daje Żappka. Jak odblokować strefę palacza?

O co chodzi z przelewaniem żappsów?

Początkowo punkty lojalnościowe Żabki można było tylko gromadzić i wymieniać na nagrody rzeczowe. W pewnym momencie sieć umożliwiła jednak użytkownikom aplikacji dzielenie się żappsami. Możesz „przelać” wybraną ilość punktów lojalnościowych znajomemu, który akurat ich potrzebuje.

Taka opcja może okazać się niezwykle przydatna np. kiedy paczką znajomych wybieracie się na wspólne zakupy. Chcecie kupić paczkę chipsów i colę na imprezę? Możecie zdobyć je za darmo wspólnymi siłami, jeżeli przelejecie część żappsów na jedno konto! Przelew żappsów to też świetny sposób na podziękowanie lub po prostu zrobienie miłej niespodzianki koleżance czy koledze.

Jak wysłać komuś żappsy w kilku krokach?

Jak przelać żappsy znajomemu? Najpierw upewnij się, że oboje podaliście i zarejestrowaliście numer telefonu w aplikacji. Bez tego wysłanie żappsów nie będzie możliwe. Jeżeli jesteś tego pewien musisz tylko:

  1. Otworzyć aplikację i kliknąć na trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu strony głównej,
  2. Wejść w zakładkę „Moje żappsy”,
  3. Kliknąć „Przelej żappsy” i wprowadzić numer telefonu znajomego
  4. Wprowadzić dodatkowe dane: odbiorcę, ilość przelewanych żappsów i wiadomość do znajomego.

Czy w Żappce można przechowywać paragony?

 Dlaczego nie mogę przelać żappsów?

Nie jesteś w stanie przelać żappsów znajomemu? Czasami może zdarzyć się tak, że przelanie punktów lojalnościowych Żabki nie będzie możliwe. Dlaczego? Problemy z przelaniem żappsów mogą mieć różne źródła:

  • Posiadasz mniejszą liczbę żappsów niż wskazana w formularzu przelewu (chcesz oddać żappsy, których nie masz).
  • Chcesz przelać żappsy na konto powiązane z tym samym numerem telefonu, jak to, z którego je przelewasz (innymi słowy: nie przelejesz sam sobie).
  • Przekroczyłeś dzienny limit przelewania żappsów (max. 1200 żappsów, szastanie żappsami nie jest wskazane)
  • Użytkownik, któremu chcesz przelać żappsy nie posiada konta w aplikacji lub nie potwierdził numeru telefonu.
  • Funkcja „Przelew żappsów” jest czasowo niedostępna przez przeprowadzane w aplikacji naprawy lub aktualizacje.
Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)