Wszystko o aplikacji Żappka. Jak odblokować strefę palacza?


31.07.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 03.08.2023

Spis treści

 1. Co daje aplikacja Żappka?
 2. Żappsy – co to jest i jak je zdobyć?
 3. Alkohol i wyroby tytoniowe w Żappce
 4. Żappsy na cele charytatywne

Poznaj Żappkę – aplikację mobilną od Żabki. Wystarczy, że będziesz pamiętać o zeskanowaniu kodu kreskowego z apki przy kasie, aby zbierać tzw. żappsy, czyli punkty wymienialne na nagrody. To nie wszystko! Użytkownicy aplikacji Żappka mają dostęp do spersonalizowanych zniżek, dzięki którym oszczędzają więcej niż inni klienci sklepów Żabka i FreshMarket. Odpowiadamy na pytania, na które chcesz znać odpowiedzi! Dowiedz się jak odblokować wyroby tytoniowe w aplikacji Żappka i czy żappsy można wymienić na alkohol.

Chociaż zbieranie punktów za zakupy jest znanym i sprawdzonym sposobem na przyciąganie klientów, aplikacja Żappka wyróżnia się na tle dotychczasowych rozwiązań. Inne sklepy spożywcze wymagały od klientów używania fizycznej karty podczas zakupów. Jak łatwo się domyśleć, to mało wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli masz wiele kart lub wolisz płacić smartfonem z NFC. Dzięki aplikacji mobilnej Żappka masz kartę lojalnościową zawsze przy sobie, więc unikasz utraty zniżek, nawet kiedy nie weźmiesz portfela.

Co daje aplikacja Żappka?

Dzięki założeniu konta w aplikacji Żappka, możesz korzystać z bonusów dostępnych wyłącznie dla użytkowników aplikacji, którzy:

 1. Wymieniają specjalne punkty lojalnościowe (żappsy) na nagrody i ulubione produkty.
 2. Otrzymują wyjątkowe rabaty, niedostępne dla innych klientów Żabek i sieci FreshMarket.
 3. Śledzą aktualne promocje.
 4. Lokalizują najbliższy sklep Żabka i sprawdzają dostępność usług.

Nie jesteś przekonany, czy warto zainstalować Żappkę? Możesz skorzystać z wersji demo aplikacji, aby sprawdzić, jak działają wybrane funkcje i zobaczyć, jakie produkty możesz otrzymać za żappsy. Korzystanie z aplikacji jest w pełni darmowe!

Żappsy – co to jest i jak je zdobyć?

Żappsy to punkty, które przyznawane są klientom za zrobione zakupy. Inaczej mówiąc to taka wirtualna waluta Żabki. Kiedy kupujesz – zarabiasz żappsy, które możesz później wykorzystać na zakup innych produktów. Dowiedz się na co możesz je wykorzystać i najważniejsze… jak je upolować?

Ile żappsów za 1 zł?

Punkty Żabki zdobywasz przy okazji robienia zakupów – nie kosztuje cię to żadne dodatkowe pieniądze. Ile żappsów dostaniemy za 1 zł? Za każdą pełną złotówkę należą ci się 4 żappsy. Oznacza to, że jeśli zrobisz zakupy za 10,15 zł, twoje konto zostanie zasilone 40 żappsami (10zł x 4 żappsy = 40 żappsów). Punkty lojalnościowe nie podlegają wymianie na gotówkę. Można je wymienić tylko na produkty Żabki.

Sprawdź także kod rabatowy do Uber Eats – aplikacji q-commerce.

Jak zdobyć żappsy za darmo?

Klienci Żabki często zadają sobie pytanie: jak zdobyć darmowe żappsy? Czy to jest możliwe? W Internecie możesz znaleźć wiele generatorów darmowych żappsów, które wymagają jedynie zakręcenia kołem fortuny i podania danych kontaktowych. Uważaj na tego typu strony, bo nie mają nic wspólnego z siecią Żabka Polska. Możliwe, że ktoś chce nielegalnie zdobyć twoje dane.

 • Grupy na Facebooku – jednym ze sposobów na zdobycie darmowych żappsów jest wymienianie się kodami w grupie Żabka – Kody I Promocje na Facebooku. Niemniej jednak pamiętaj, że próby nabijania wielu punktów w różnych miejscowościach mogą poskutkować blokadą, ponieważ udostępnianie ID klienta osobom trzecim jest zabronione w regulaminie. Blokada zostaje nałożona do 14 dni, ewentualnie 21 dni w szczególnych przypadkach. Żabka może usunąć „nielegalne” punkty z Twojego konta. Kolejna blokada wiąże się z całkowitym wykluczeniem użytkownika z programu.
 • Żabu – Żabka wprowadziła nowy sposób zdobywania punktów bez płacenia! W aplikacji znajdziemy teraz grę, w której stacjonuje sympatyczna żaba, lubiąca jedzenie, prysznice i zabawę. Jeżeli będziesz regularnie opiekował się Żabu – możesz zdobyć różne nagrody. Za zdobywanie kolejnych poziomów możesz dostać np. darmowe żappsy, produkty i zniżki.

Jak wymienić żappsy?

Wymienienie żappsów na produkty jest naprawdę bardzo proste. Wszystkie artykuły, które możesz w taki sposób kupić, znajdują się w sekcji kupony. Staną się aktywne, gdy będziesz miał wymaganą liczbę żappsów. Oferty produktowe zmieniają się w zależności nie tylko od Twoich zakupów, ale także pory dnia czy okresu w ciągu roku, np. wakacyjnego czy przedświątecznego.

Czy można anulować kupon, aby odzyskać żappsy?

Tak, oczywiście jeśli transakcja nie została zrealizowana. Po prostu otwórz aktywny kupon, kliknij „Zwrot kuponu” i potwierdź czynność. Twoje saldo odnowi się o wcześniej wydane żappsy.

Sprawdź również kody rabatowe do Jush, aplikacji Żabki dzięki której zrobisz zakupy spożywcze przez internet, które zostaną dostarczone pod Twoje drzwi w ciągu 15 minut!

Alkohol i wyroby tytoniowe w Żappce

Zastanawiasz się jakie ograniczenia na zakup alkoholu i papierosów znajdują się w aplikacji Żabki i jak je odblokować? Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące Żappki, żappsów i produktów dla osób pełnoletnich. Pamiętaj jednak, że w Żabce dostępnych jest wiele ekologicznych i wartościowych produktów. Tytoń i alkohol szkodzą twojemu zdrowiu, dlatego poważnie zastanów się przed ich zakupem.

Jak odblokować strefę palacza w Żappce?

Informacja o tym jak odblokować strefę palenia jest trudno dostępna, ale sprawdziliśmy to dla was! Żeby móc korzystać z promocji na wyroby tytoniowe musisz:

 1. Potwierdzić swój e-mail.
 2. Zweryfikować swój wiek w aplikacji, poprzez podanie daty urodzenia.
 3. Dokonać w Żabce zakupu jakiegoś wyrobu tytoniowego (papierosów lub np. heatsów) i zeskanować aplikację.

Jeżeli wykonasz wszystkie te kroki odblokujesz strefę palacza Żappce i będziesz mógł korzystać ze specjalnych zniżek i promocji.

Czy za papierosy są żappsy?

Nie. Niestety nie każde zakupy są premiowane żappsami. Wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne, pojemniki zapasowe do papierosów elektronicznych i rekwizyty tytoniowe nie są punktowane. Kupując takie produkty nie zwiększysz puli swoich żappsów.

Czy za alkohol są żappsy?

Alkohol również znajduje się na liście produktów wykluczonych z promocji. Za zakup wina lub wódki nie dostaniemy punktów. Ale… jest jeden wyjątek! Jeśli potwierdzisz w sekcji „Mój profil” adres e-mail i pełnoletniość oraz wyrazisz zgodę na wyświetlanie produktów alkoholowych w sekcji „Ustawienia”, odblokujesz naliczanie żappsów za piwo. Co ciekawe, aplikacja Żappka umożliwia także branie udziału w loteriach powiązanych z zakupami alkoholowymi. W okresie promocyjnym można wygrać chociażby bilet na festiwal. Podstawowym warunkiem może być zakup np. 4 dowolnych piw danej marki.

Czy żappsy za zakup piwa są limitowane?

Tutaj jednak też jest jeden haczyk. Żappsy są przyznawane za zakup piwa o zawartości alkoholu do 140 ml w przeliczeniu na czysty alkohol. Limit dotyczy tygodnia kalendarzowego, przy czym zakupy alkoholowe są rozliczane w cyklach miesięcznych. Zakup piwa wlicza się także w zwykłe limity: maksymalnie 4 paragony lub e-paragony bądź 300 zł w ciągu dnia.

Czy żappsy można wymienić na alkohol?

Tak! Chociaż w strefie z napojami nie znajdziemy alkoholi, wystarczy zajrzeć do „Strefy Piwoszy”, żeby na nie natrafić. Za żappsy nie kupimy żadnych mocniejszych alkoholi (wina, wódki czy whisky), ale piwo jak najbardziej! Standardowo zapłacimy za nie około 700-1000 żappsów. Żeby uzbierać taką ilość punktów musielibyśmy zrobić zakupy za około 200-250zł.

Żappsy na cele charytatywne

Czasem swoje żappsy możemy przekazać również na cele charytatywne. Kupując cegiełkę za punkty lojalnościowe, możesz realnie pomóc, chociaż właściwie nic cię to nie kosztuje. Może zamiast przeznaczyć swoje żappsy na piwo, warto podarować je np. WOŚP? Obserwuj działania Żabki, żeby dowiedzieć się o najnowszych akcjach, które możesz w ten sposób wesprzeć.

  Anna Piotrowska
  Fascynatka dobrej kuchni oraz nowych technologii. Oba te zainteresowania łączy pisząc na łamach serwisu TopSpozywcze.pl artykuły o tematyce zakupów spożywczych, zdrowej żywności oraz e-commerce.