Wszystko o aplikacji Żappka. Jak odblokować strefę palacza?


31.07.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 07.04.2024

Spis treści

 1. Co daje aplikacja Żappka?
 2. Żappsy – co to jest i jak je zdobyć?
 3. Alkohol i wyroby tytoniowe w Żappce
 4. Żappsy na cele charytatywne

Poznaj Żappkę – aplikację mobilną od Żabki. Wystarczy, że będziesz pamiętać o zeskanowaniu kodu kreskowego z apki przy kasie, aby zbierać tzw. żappsy, czyli punkty wymienialne na nagrody. To nie wszystko! Użytkownicy aplikacji Żappka mają dostęp do spersonalizowanych zniżek, dzięki którym oszczędzają więcej niż inni klienci sklepów Żabka i FreshMarket. Odpowiadamy na pytania, na które chcesz znać odpowiedzi! Dowiedz się jak odblokować wyroby tytoniowe w aplikacji Żappka i czy żappsy można wymienić na alkohol.

Chociaż zbieranie punktów za zakupy jest znanym i sprawdzonym sposobem na przyciąganie klientów, aplikacja Żappka wyróżnia się na tle dotychczasowych rozwiązań. Inne sklepy spożywcze wymagały od klientów używania fizycznej karty podczas zakupów. Jak łatwo się domyśleć, to mało wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli masz wiele kart lub wolisz płacić smartfonem z NFC. Dzięki aplikacji mobilnej Żappka masz kartę lojalnościową zawsze przy sobie, więc unikasz utraty zniżek, nawet kiedy nie weźmiesz portfela.

Co daje aplikacja Żappka?

Dzięki założeniu konta w aplikacji Żappka, możesz korzystać z bonusów dostępnych wyłącznie dla użytkowników aplikacji, którzy:

 1. Wymieniają specjalne punkty lojalnościowe (żappsy) na nagrody i ulubione produkty.
 2. Otrzymują wyjątkowe rabaty, niedostępne dla innych klientów Żabek i sieci FreshMarket.
 3. Śledzą aktualne promocje.
 4. Lokalizują najbliższy sklep Żabka i sprawdzają dostępność usług.

Nie jesteś przekonany, czy warto zainstalować Żappkę? Możesz skorzystać z wersji demo aplikacji, aby sprawdzić, jak działają wybrane funkcje i zobaczyć, jakie produkty możesz otrzymać za żappsy. Korzystanie z aplikacji jest w pełni darmowe!

Żappsy – co to jest i jak je zdobyć?

Żappsy to punkty, które przyznawane są klientom za zrobione zakupy. Inaczej mówiąc to taka wirtualna waluta Żabki. Kiedy kupujesz – zarabiasz żappsy, które możesz później wykorzystać na zakup innych produktów. Dowiedz się na co możesz je wykorzystać i najważniejsze… jak je upolować?

Ile żappsów za 1 zł?

Punkty Żabki zdobywasz przy okazji robienia zakupów – nie kosztuje cię to żadne dodatkowe pieniądze. Ile żappsów dostaniemy za 1 zł? Za każdą pełną złotówkę należą ci się 4 żappsy. Oznacza to, że jeśli zrobisz zakupy za 10,15 zł, twoje konto zostanie zasilone 40 żappsami (10zł x 4 żappsy = 40 żappsów). Punkty lojalnościowe nie podlegają wymianie na gotówkę. Można je wymienić tylko na produkty Żabki.

Sprawdź także kod rabatowy do Uber Eats – aplikacji q-commerce.

Jak wymienić żappsy?

Wymienienie żappsów na produkty jest naprawdę bardzo proste. Wszystkie artykuły, które możesz w taki sposób kupić, znajdują się w sekcji kupony. Staną się aktywne, gdy będziesz miał wymaganą liczbę żappsów. Oferty produktowe zmieniają się w zależności nie tylko od Twoich zakupów, ale także pory dnia czy okresu w ciągu roku, np. wakacyjnego czy przedświątecznego.

Czy można anulować kupon, aby odzyskać żappsy?

Tak, oczywiście jeśli transakcja nie została zrealizowana. Po prostu otwórz aktywny kupon, kliknij „Zwrot kuponu” i potwierdź czynność. Twoje saldo odnowi się o wcześniej wydane żappsy.

Sprawdź również kody rabatowe do Jush, aplikacji Żabki dzięki której zrobisz zakupy spożywcze przez internet, które zostaną dostarczone pod Twoje drzwi w ciągu 15 minut!

Alkohol i wyroby tytoniowe w Żappce

Zastanawiasz się jakie ograniczenia na zakup alkoholu i papierosów znajdują się w aplikacji Żabki i jak je odblokować? Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące Żappki, żappsów i produktów dla osób pełnoletnich. Pamiętaj jednak, że w Żabce dostępnych jest wiele ekologicznych i wartościowych produktów. Tytoń i alkohol szkodzą twojemu zdrowiu, dlatego poważnie zastanów się przed ich zakupem.

Jak odblokować strefę palacza w Żappce?

Informacja o tym jak odblokować strefę palenia jest trudno dostępna, ale sprawdziliśmy to dla was! Żeby móc korzystać z promocji na wyroby tytoniowe musisz:

 1. Potwierdzić swój e-mail.
 2. Zweryfikować swój wiek w aplikacji, poprzez podanie daty urodzenia.
 3. Dokonać w Żabce zakupu jakiegoś wyrobu tytoniowego (papierosów lub np. heatsów) i zeskanować aplikację.

Jeżeli wykonasz wszystkie te kroki odblokujesz strefę palacza Żappce i będziesz mógł korzystać ze specjalnych zniżek i promocji.

Żappsy na cele charytatywne

Czasem swoje żappsy możemy przekazać również na cele charytatywne. Kupując cegiełkę za punkty lojalnościowe, możesz realnie pomóc, chociaż właściwie nic cię to nie kosztuje. Może zamiast przeznaczyć swoje żappsy na piwo, warto podarować je np. WOŚP? Obserwuj działania Żabki, żeby dowiedzieć się o najnowszych akcjach, które możesz w ten sposób wesprzeć.

  Anna Piotrowska
  Fascynatka dobrej kuchni oraz nowych technologii. Oba te zainteresowania łączy pisząc na łamach serwisu TopSpozywcze.pl artykuły o tematyce zakupów spożywczych, zdrowej żywności oraz e-commerce.