aplikacja żappka zrzuty ekranu

Co warto wiedzieć o aplikacji mobilnej Żappka?


31.07.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 17.03.2023

Spis treści

 1. Co daje aplikacja Żappka?
 2. Wszystko, co musisz wiedzieć o żappsach, aby zaoszczędzić jak najwięcej!
 3. Jak działa aplikacja Żappka?
 4. Jakie dodatkowe funkcje ma aplikacja Żappka?
 5. Gdzie pobrać aplikację Żappka?
 6. Najczęściej zadawane pytania o aplikację Żappka

Poznaj Żappkę – aplikację mobilną od Żabki. Wystarczy, że będziesz pamiętać o zeskanowaniu kodu kreskowego z apki przy kasie, aby zbierać tzw. żappsy, czyli punkty wymienialne na nagrody. To nie wszystko! Użytkownicy aplikacji Żappka mają dostęp do spersonalizowanych zniżek, dzięki którym oszczędzają więcej niż inni klienci sklepów Żabka i FreshMarket. Sprawdź, ile możesz zyskać dzięki Żappce.

Chociaż zbieranie punktów za zakupy jest znanym i sprawdzonym sposobem na przyciąganie klientów, aplikacja Żappka wyróżnia się na tle dotychczasowych rozwiązań. Inne sklepy spożywcze wymagały od klientów używania fizycznej karty podczas zakupów. Jak łatwo się domyśleć, to mało wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli masz wiele kart lub wolisz płacić smartfonem z NFC. Dzięki aplikacji mobilnej Żappka masz kartę lojalnościową zawsze przy sobie, więc unikasz utraty zniżek, nawet kiedy nie weźmiesz portfela.

 

Co daje aplikacja Żappka?

Wahasz się nad zainstalowaniem Żappki? Dzięki założeniu konta możesz korzystać z bonusów dostępnych wyłącznie dla użytkowników aplikacji, którzy:

 • wymieniają specjalne punkty lojalnościowe (żappsy) na nagrody i ulubione produkty,
 • otrzymują wyjątkowe rabaty, niedostępne dla innych klientów Żabek i sieci FreshMarket,
 • śledzą aktualne promocje,
 • lokalizują najbliższy sklep Żabka i sprawdzają dostępność usług.

Nie czujesz stuprocentowego przekonania, że promocje w aplikacji i atrakcyjne nagrody są warte zarejestrowania się w Żappce? Dzięki wersji demo Żappki możesz sprawdzić, jak działają wybrane funkcje i przejrzeć listę artykułów, które dostaje się za żappsy. Pamiętaj, że korzystanie z aplikacji Żappka jest darmowe.

 

Wszystko, co musisz wiedzieć o żappsach, aby zaoszczędzić jak najwięcej!

Punkty za zakupy w Żabce w aplikacji ŻappkaRób zakupy w Żabce, skanuj kod kreskowy z aplikacji Żappka i zbieraj żappsy, które wymienisz na nagrody!

Kto może korzystać z aplikacji Żappka?

Jeśli masz co najmniej 16 lat, e-maila i numer telefonu komórkowego, pobierz aplikację Żappka na smartfona i zacznij oszczędzać na zakupach. Trzeba podkreślić, że zgodnie z regulaminem Żabki użytkownik aplikacji musi mieć co najmniej ograniczoną zdolność do czynności prawnych (taką mają osoby między 13. a 18. rokiem życia) i być konsumentem w rozumieniu Kodeksu cywilnego. To oznacza, że zakupy rejestrowane w apce nie powinny być bezpośrednio związane z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową.

 

Za co dostaje się żappsy?

Za każde wydane pełne (!) 1 zł dostaniesz 4 żappsy. To oznacza, że jeśli zapłacisz 5,79 zł za zakupy, Twoje konto żappkowe zostanie zasilone 20 żappsami (5 zł x 4 żappsy = 20 żappsów). Punkty lojalnościowe nie podlegają wymianie na gotówkę.

 

Spaghetti za żappsySpaghetti kosztuje 2050 żappsów, co oznacza, że możesz sobie kupić obiad w Żabce, kiedy wydasz ponad 500 zł na zakupy

Jak zdobyć żappsy za darmo?

Co prawda możesz znaleźć generatory darmowych żappsów, które wymagają jedynie zakręcenia kołem fortuny i podania podstawowych danych kontaktowych do przekazania punktów, niemniej jednak warto zachować ostrożność.

Po pierwsze – strony tego typu nie mają nic wspólnego z siecią Żabka Polska, chociaż kolorystyka może być myląca na pierwszy rzut oka. Po drugie – twórcy generatorów mogą wykorzystywać mechanizm przelewania punktów znajomym, więc to nie działa tak, że ktoś wymyślił hack i otrzymujesz darmowe żappsy za nic. Po trzecie – uważaj na próby wyłudzenia danych.

Inną opcją jest wymienianie się kodami w grupie Żabka – Kody I Promocje na Facebooku. Niemniej jednak pamiętaj, że próby nabijania wielu punktów w różnych miejscowościach mogą poskutkować blokadą, ponieważ udostępnianie ID klienta osobom trzecim jest zabronione w regulaminie. Blokada zostaje nałożona do 14 dni, ewentualnie 21 dni w szczególnych przypadkach. Żabka może usunąć „nielegalne” punkty z Twojego konta. Kolejna blokada wiąże się z całkowitym wykluczeniem użytkownika z programu.

Jednym z „legalnych” sposobów na zdobycie żappsów, chociaż nie za darmo, jest zaproszenie znajomych do aplikacji. Możesz otrzymać do 1500 punktów za 3 nowych użytkowników, którzy spełnią drobne wymagania.

Żappsy za znajomychŻappsy za znajomych

 

Na jakie nagrody możesz wymienić żappsy?

Dostępne produkty znajdują się w sekcji „Kupony” w aplikacji Żappka. Kupony stają się aktywne, kiedy zbierzesz wymaganą liczbę żappsów. Oferty produktowe zmieniają się w zależności nie tylko od Twoich zakupów, ale także pory dnia czy okresu w ciągu roku, np. wakacyjnego czy przedświątecznego. Aktualnie Żabka obiecuje, że uzupełni katalog nagród o produkty, które będą wykraczać poza standardową „spożywkę”.

Produkty za żappsy w aplikacji ŻappkaKupony na produkty, które możesz otrzymać dzięki żappsom

 

Czy można anulować kupon, aby odzyskać żappsy?

Tak, oczywiście jeśli transakcja nie została zrealizowana. Po prostu otwórz aktywny kupon, kliknij „Zwrot kuponu” i potwierdź czynność. Twoje saldo odnowi się o wcześniej wydane żappsy.

 

Kiedy nie dostaniesz żappsów za zakupy?

Niestety, nie każde zakupy są premiowane żappsami. Na liście produktów wykluczonych znajdują się:

 • wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne i akcesoria do e-papierosów,
 • produkty lecznicze,
 • preparaty do początkowego żywienia niemowląt,
 • kupony loteryjne,
 • wyroby alkoholowe (za wyjątkiem piwa kupowanego przez użytkowników, którzy potwierdzą pełnoletniość i adres e-mail oraz wyrażą zgodę na wyroby alkoholowe w aplikacji).

Zgoda na produkty alkoholowe w ŻappceWyraź zgodę na wyświetlanie alkoholu w Żappce i naliczanie żappsów za zakup piwa

 

Ponadto Żappsy nie są przyznawane za płacenie rachunków, nadawanie i odbieranie przesyłek, korzystanie z usług GSM (np. doładowywanie konta) i prepaid (np. doładowywanie Paysafecard). Nie otrzymasz punktów lojalnościowych, korzystając z usługi „Zamów i odbierz”.

Uwaga – zdarza się, że wskutek problemów z internetem żappsy nie są naliczane od razu po sfinalizowanej transakcji. Saldo powinno się zwiększyć z opóźnieniem. Pamiętaj, że w razie problemów warto się skontaktować z obsługą klienta i wyjaśnić, czemu punkty za produkty się nie naliczyły.

Sprawdź także kod rabatowy do Frisco – supermarketu internetowego.

 

Jak długo ważne są żappsy?

Termin ważności punktów skompletowanych w roku rozliczeniowym, czyli od 1 listopada do 31 października, mija 31 grudnia każdego roku kalendarzowego.

 

Czy można przelewać żappsy znajomym?

Przelewanie żappsów znajomymDziel się żappsami, pomagając znajomym w zdobywaniu nagród!

Tak! Jeśli chcesz oddać komuś żappsy, musisz:

 1. potwierdzić numer telefonu w aplikacji,
 2. otworzyć sekcję „Moje żappsy”,
 3. wybrać liczbę punktów,
 4. kliknąć „Przelej żappsy”,
 5. podać numer telefonu odbiorcy.

Maksymalny „przelew” wynosi 1200 żappsów, które są ważne do końca roku kalendarzowego.

 

Czy można przekazać żappsy na cele charytatywne?

Tak, jeśli Żabka prowadzi akcję promocyjną. Użytkownicy aplikacji Żappka byli już zachęcani do przekazywania punktów lojalnościowych na rzecz WOŚP czy regionalnych szpitali zakaźnych.

 

Jak działa aplikacja Żappka?

Kod kreskowy (ID klienta) w ŻappceWyświetl kod kreskowy w aplikacji Żappka, aby zdobyć punkty, które wymienisz potem na produkty

 

 1. Otwórz aplikację Żappka i wybierz kupon, który odpowiada liczbie zgromadzonych żappsów. Możesz wykorzystać więcej niż 1 kupon podczas 1 transakcji.
 2. Aktywuj kupon, podchodząc do kasy z wybranym produktem lub zamów nagrodę przy kasie, np. kawę z Żabka Cafe.
 3. Okaż kasjerowi kod kreskowy w aplikacji.
 4. Odbieraj nagrody za darmo. Twoje saldo żappsów zostanie automatycznie pomniejszone o wydane punkty.

 

Jakie dodatkowe funkcje ma aplikacja Żappka?

Promocje w ŻappceWybrana sekcja z promocjami w Żappce

 1. Kontrolujesz liczbę zgromadzonych punktów. Jak sprawdzić, ile masz żappsów? Zerknij na liczbę w górnej części ekranu. W przypadku standardowych rozwiązań trzeba by zeskanować fizyczną kartę przy tradycyjnej lub samoobsługowej kasie.
 2. Przeglądasz aktualne akcje promocyjne i spersonalizowane zniżki. „Żappkujący” klienci zyskują dostęp do promocji nawet do -50%. Oferta w aplikacji może różnić się od standardowej gazetki Żabka, ponieważ jest dostosowana do Twoich preferencji zakupowych.
 3. Lokalizator sklepów wskazuje najbliższe Żabki – w tym celu musisz zezwolić aplikacji Żappka na dostęp do Twojej bieżącej lokalizacji. Kiedy klikniesz w ikonkę „Sklepy”, otworzy Ci się mapa, na której znajdziesz najbliższe sklepy Żabka. Po wybraniu sklepu wyświetlą Ci się podstawowe informacje: adres, godziny otwarcia i lista dostępnych usług, np. „Zamów i odbierz” , „Doładowanie karty miejskiej”, „Przesyłki kurierskie”, „Wypłać gotówkę” czy „Żabka cafe”. Po kliknięciu przycisku „Wskazówki dotarcia” Żappka przeniesie Cię do Map Google z automatycznie ustawionymi lokalizacjami – Twoją i sklepu.

Jak działa Żappka Pay?

Żappka Pay to usługa umożliwiająca błyskawiczne płatności za zakupy w Żabce za pomocą aplikacji Żappka. Aby skorzystać z tej opcji, musisz dodać kartę płatniczą do apki. Żappka Pay sprawia, że wystarczy jedno zeskanowanie kodu kreskowego przy kasie, aby naliczyć żappsy, wykorzystać zniżki i sfinalizować transakcję. Nie musisz nawet potwierdzać płatności na terminalu. Oczywiście aktywowanie karty wymaga zweryfikowania użytkownika. Dodatkowo ustawia się PIN oraz opcjonalne zabezpieczenie biometryczne. Żappka Pay jest kompatybilna z kartami American Express, Diners Club, JCB, Mastercard, Union Pay i Visa, przy czym możesz dodać maksymalnie 2 karty do 1 konta.

Sprawdź również kody rabatowe do Jush, aplikacji Żabki dzięki której zrobisz zakupy spożywcze przez internet, które zostaną dostarczone pod Twoje drzwi w ciągu 15 minut!

 

Gdzie pobrać aplikację Żappka?

Aplikację Żappka pobierzesz ze sklepu Google Play, App Store lub AppGallery. Najnowsza wersja aplikacji działa na systemie Android (6.0 i nowszych) oraz iOS (11.3 i nowszych).

 

Rejestracja w aplikacji Żappka

Aby zacząć używać aplikacji Żappka, musisz się zarejestrować. Podaj imię i adres e-mailowy, na który zostanie wysłany link aktywujący konto. Opcjonalnie możesz zalogować się poprzez Facebooka. Wyrażenie zgód marketingowych jest dobrowolne. Musisz tylko zaakceptować regulamin usługi.

Żabka to kolejny sklep, który postawił na jeszcze bliższy kontakt z klientami. Na naszym blogu znajdziesz również recenzje aplikacji LIDL Plus oraz innych aplikacji supermarketów.

 

Najczęściej zadawane pytania o aplikację Żappka

Czy Żappka nalicza punkty za alkohol?

Wyroby alkoholowe znajdują się na liście produktów wykluczonych, ale istnieje pewien wyjątek. Jeśli potwierdzisz w sekcji „Mój profil” adres e-mail i pełnoletniość oraz wyrazisz zgodę na wyświetlanie produktów alkoholowych w sekcji „Ustawienia”, odblokujesz naliczanie żappsów za piwo. Co ciekawe, aplikacja Żappka umożliwia także branie udziału w loteriach powiązanych z zakupami alkoholowymi. W okresie promocyjnym można wygrać chociażby bilet na festiwal. Podstawowym warunkiem może być zakup np. 4 dowolnych piw danej marki.

Czy żappsy za zakup piwa są limitowane?

Tak, żappsy są przyznawane za zakup piwa o zawartości alkoholu do 140 ml w przeliczeniu na czysty alkohol. Limit dotyczy tygodnia kalendarzowego, przy czym zakupy alkoholowe są rozliczane w cyklach miesięcznych. Zakup piwa wlicza się także w zwykłe limity: maksymalnie 4 paragony lub e-paragony bądź 300 zł w ciągu dnia.

Czy żappsy można wymieniać na alkohol?

Nie, w sekcji z kuponami na napoje znajdują się takie kategorie, jak „Energetyki duże”, „Energetyki małe”, „Napoje gazowane”, „Herbaty mrożone”, „Izotoniki”, „Napoje witaminowe i shoty”, „Soki i nektary”, „Wody”. Aplikacja Żappka informuje użytkownika o aktualnych promocjach na alkohole w sekcji „Strefa alkoparty”, „Have fun” lub „Strefa piwoszy”.

Czy za papierosy są żappsy?

Nie, wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne, pojemniki zapasowe do papierosów elektronicznych i rekwizyty tytoniowe nie są punktowane.


Anna Piotrowska
Fascynatka dobrej kuchni oraz nowych technologii. Oba te zainteresowania łączy pisząc na łamach serwisu TopSpozywcze.pl artykuły o tematyce zakupów spożywczych, zdrowej żywności oraz e-commerce.