Gdzie można płacić kartą Lunchową Edenred? Lista sklepów


22.02.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2024

Spis treści

  1. Jak działa karta Lunchowa Edenred?
  2. Karta Lunchowa Edenred: Gdzie można płacić?
  3. Problemy z płatnością kartą Edenred

Karta Lunchowa Edenred umożliwia wygodną płatność w placówkach gastronomicznych i wybranych sieciach handlowych. To świetny sposób na dodatkowe wynagrodzenie pracowników i zwiększenie motywacji w miejscu pracy. W jakich sklepach można płacić kartą Edenred? Czy kartą Lunchową zapłacisz w Biedronce, Lidlu, Carrefourze albo Kauflandzie?

Jak działa karta Lunchowa Edenred?

Karta Lunchowa Edenred jest benefitem pozapłacowym dla pracowników. Karta zawiera określony limit środków, który może być wykorzystany przez na zakup jedzenia. Pozwala na płacenie za posiłki oraz zakupy spożywcze w wybranych supermarketach.

Dla pracodawcy karta jest dobrym sposobem na zwiększenie satysfakcji pracowników i optymalizację kosztów (kwota przekazana na karcie jest zwolniona z ZUS i stanowi koszty uzyskania przychodu). Dla pracownika to oczywiście dodatkowe pieniądze, które może bez wahania wydać w drogiej restauracji albo sklepie spożywczym. Może też z niej skorzystać robiąc zakupy przez internet!

Jak działają karty Pluxee (wcześniej Sodexo)? Zobacz jakie są rodzaje

Karta Lunchowa Edenred: Gdzie można płacić?

Jesteś w posiadaniu karty Lunchowej Edenred? Gdzie można płacić tą metodą? To dość uniwersalny środek płatności, którym zapłacisz w wielu barach, restauracjach czy bistrach, a także sklepach spożywczych (stacjonarnie i online).

Pamiętaj, że lista placówek w jakich będzie akceptowana Twoja karta Edenred może się różnić w zależności od tego jakie kategorie zostaną wybrane przez Twojego pracodawcę. Jeżeli masz jakieś wątpliwości skonsultuj się z działem HR w Twojej firmie.

Edenred karta lunchowa: Lista sklepów

Bardzo trudno jest znaleźć informację dotyczącą konkretnych sieci handlowych współpracujących z firmą Edenred. W niektórych miejscach można znaleźć informacje o tym, że karta działa tak samo jak każda inna karta płatnicza i można nią zapłacić w każdym miejscu, w którym znajduje się terminal. Edenred zastrzega jednak, że pracodawca może ograniczyć możliwość używania karty tylko do konkretnego rodzaju sklepów.

Oczywiście w przypadku karty lunchowej użytkownik ma możliwość płacenia nią tylko w miejscach, które podają jedzenie. Ale czy zapłacimy nią we wszystkich sklepach spożywczych? Na stronie Edenred znajdziemy informację, że kartą można zapłacić w „wybranych sieciach handlowych”. Nigdzie nie można jednak znaleźć listy sklepów, w którym można korzystać z karty. Zapytaliśmy o to firmę, ale póki co nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Gdzie wykorzystać bony Sodexo? Zobacz listę sklepów

Czy kartą Edenred można płacić w Lidlu?

W Lidlu sytuacja jest jasna: możesz mieć pewność, że w sieci bez problemu zapłacisz z użyciem karty lunchowej Edenred. Taka forma płatności jest wyszczególniona na stronie sklepu.

Zrzut ekranu, strona sieci Lidl

Czy kartą Edenred można płacić w Netto?

Kolejną siecią, w której nie powinno być żadnych problemów z płatnością jest Netto. Firma w 2022 roku poinformowała o rozpoczęciu współpracy z Edenred. Od tamtego momentu płatność takimi kartami jest honorowana we wszystkich sklepach Netto.

Czy kartą Edenred można płacić w Żabce?

Nie tak dawno Żabka zaczęła akceptować płatność bonami Sodexo. Czy można w niej zapłacić również kartą Edenred? W internecie nie znajdziemy na ten temat żadnej informacji.

Czy kartą Edenred można płacić w Dino?

Niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z płatnością kartą Edenred w supermarketach Dino. Możliwe, że były to indywidualne problemy tych klientów. Nigdzie nie znajdziemy jednak informacji na temat tego czy Dino przyjmuje płatności kartą Edenred.

Czy bonami Sodexo można płacić na Orlenie?

Czy kartą Edenred można płacić w Biedronce?

Niestety nie ma żadnej informacji na temat możliwości płacenia kartą Edenred w Biedronce. Jedynym rozwiązaniem jest zapytanie firmy, która zakupiła Twoją kartę lub próba zapłacenia w jednym ze sklepów sieci.

Problemy z płatnością kartą Edenred

Część klientów zgłasza różnego rodzaju problemy z płatnościami kartą Edenred. Na forach internetowy możemy znaleźć wiele wątków na ten temat, w których konsumenci skarżą się, że karta jest odrzucana nawet w bardzo popularnych sieciach sklepów spożywczych jak Biedronka czy Żabka.

Niektórzy komentujący nie mają problemów z płatnościami, a jeszcze inni piszą, że to czy dana transakcja przejdzie to prawdziwa loteria i czasami trzeba spróbować wiele razy, żeby uzyskać pożądany efekt. Płaciliście kiedyś kartą Edenred? Dajcie nam znać w jakich sklepach Wam się to udało.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)