Czy Żabka przyjmuje butelki zwrotne? Ekorabat i zwrot butelek bez paragonu


23.02.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2024

Spis treści

  1. Czy w Żabce można oddać butelki?
  2. Zwrot butelek bez paragonu Żabka

Kaucja za butelki zwrotne wynosi zwykle około złotówki. Ma motywować klientów do ponownego przynoszenia do sklepu butelek, które mogą zostać poddane recyklingowi. Czy w Żabce można zwracać butelki? Jak robić to bez paragonu?

Czy w Żabce można oddać butelki?

W Żabce podobnie jak w innych sklepach można zwracać szklane butelki po piwie. W niektórych lokalizacjach sieć testuje też nową formę systemu kaucyjnego, która pozwala na zwrot plastikowych butelek i puszek po napojach. Można je wrzucać do specjalnych automatów w zamian za punkty lojalnościowe Żabki tzw. żappsy.

Butelki po piwie można oddać w każdym sklepie Żabka. Zwracać można tylko te opakowania, które są oznaczone jako zwrotne. Jeżeli masz wątpliwości czy daną butelkę można oddać do recyklingu, możesz to sprawdzić na stronie Żabki.

Sprawdź gazetkę Żabki i skorzystaj z najlepszych promocji

Oznaczenie butelki zwrotnej, źródło: Grupa Żywiec

Zwrot butelek w Żabce: Ile wynosi kaucja?

Wysokość kaucji może nieznacznie się różnić w zależności od producenta danego piwa. Jeszcze niedawno wynosiła ona zwykle 50 gr. Teraz większość dystrybutorów zdecydowała się na podniesienie kaucji do 1 zł (Grupa Żywiec, Kompania Piwowarska, Carlsberg, Distribev). Dlatego w zdecydowanej większości przypadków jeżeli przyniesiesz do sklepu dwie butelki zwrotne – powinieneś dostać od sprzedawcy 2 zł zwrotu, jeżeli 3 – 3 zł itd.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wysokości kaucji, zawsze możesz zerknąć na butelkę lub paragon z zakupów. Wysokość kaucji jest zawsze umieszczana na etykiecie cenowej przy napoju. Znajdziesz ją też wyszczególnioną na paragonie dokumentującym zakup.

Jak działa aplikacja Żappka? Co możesz zyskać?

Zwrot butelek bez paragonu Żabka

Chcesz zwrócić butelki i odzyskać kaucję, ale zgubiłeś paragon? To częsty problem, który demotywuje konsumentów do podejmowania działania. Dlatego niektóre sieci takie jak np. Biedronka, Carrefour i Kaufland zdecydowały się na przyjmowanie butelek bez konieczności okazania paragonu. Czy zwrot butelek bez paragonu w Żabce jest możliwy?

Niestety w sklepach sieci Żabka nie ma możliwości uzyskania zwrotu kaucji za butelki bez pokazania paragonu. Sprzedawca może wypłacić pieniądze za kaucję tylko jeżeli okażesz mu dokument zakupu. Dodatkowo ma też prawo do odmówienia przyjęcia butelek, jeżeli nie ma na nie miejsca na sklepie lub jeżeli butelki są uszkodzone lub brudne.

Czy w aplikacja Żappka można przechowywać paragony?

Ekorabat Żabka: Zwrot butelek bez paragonu

Jest jeden sposób na zwrot butelek w Żabce bez okazania paragonu. Sieć uruchomiła specjalną promocję EkoRabat. Żabka pozwala w ramach niej na otrzymanie 50 gr zniżki na zakup kolejnego piwa za każdą zwróconą butelkę. W takim wypadku nie ma potrzeby okazywania paragonu, o ile liczba kupowanych butelek jest taka sama jak liczba zwracanych butelek.

Możesz np. zwrócić trzy butelki i kupić trzy butelki piwa. Otrzymasz na nie rabat w wysokości 1,5 zł (po 0,5 zł za każdą zwróconą butelkę). Jeżeli kupujesz mniej niż oddajesz, możesz odzyskać kaucję za pozostałe butelki (wtedy będzie jednak musiał już pokazać paragon). Nie otrzymasz wtedy zwrotu kaucji za piwo, zostanie ona naliczona na rzecz nowego zakupu.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)