Czy z kart Pluxee można wypłacić pieniądze? Jak to zrobić?


24.02.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 24.02.2024

Spis treści

  1. Czy z kart Pluxee można wypłacić pieniądze?
  2. Pluxee: Jak wypłacić pieniądze?

Karty Pluxee (wcześniej Sodexo) to przedpłacone karty płatnicze, które umożliwiają wygodne i bezpieczne zakupy w lokalach handlowych i usługowych. Ale czy z kart Pluxee można wypłacić pieniądze? Jak zamienić kartę Pluxee na gotówkę? Sprawdzamy!

Czy z kart Pluxee można wypłacić pieniądze?

Dostałeś od pracodawcy kartę Pluxee i zastanawiasz się co możesz z nią zrobić? Może boisz się, że przekroczysz termin ważności i zapomnisz wykorzystać środków dostępnych na karcie? Wygodniejsza wydaje Ci się płatność gotówką?

Mamy dobre i złe wiadomości. Z niektórych kart Pluxee można wypłacić pieniądze, w przypadku innych może to być niemożliwe. Wypłata gotówki z bankomatów jest dostępna dla kart Pluxee Prezent i Pluxee Nagroda o ile organizacja, która je zamówiła nie zdecydowała inaczej. Jeżeli Twój pracodawca zastrzegł, że nie chce, żeby beneficjenci kart mieli możliwość wypłaty pieniędzy z karty, nie będziesz mógł tego zrobić.

Zobacz jak działają karty Pluxee: Prezent, Posiłek, Lunch i Nagroda

Z tych kart Pluxee nie wypłacisz pieniędzy

Wypłata gotówki z kart Pluxee nie będzie możliwa, jeżeli jesteś posiadaczem jednego z dwóch rodzajów kart z ograniczonym sposobem wykorzystania środków:

  • Pluxee Lunch
  • Pluxee Posiłek

To benefity żywieniowe, które pozwalają na płatność wyłącznie za jedzenie. Pluxee Lunch to dodatek do wynagrodzenia, który umożliwia korzystanie z usług placówek gastronomicznych i sklepów spożywczych – stacjonarnie i online. Pluxee Posiłek pozwala natomiast na zapewnienie pracownikom wymaganym posiłków profilaktycznych (jeśli warunki zatrudnienia są szczególnie uciążliwe).

Pluxee: Jak wypłacić pieniądze?

Jak wypłacić pieniądze z Pluxee? Karty Pluxee różnią się od siebie nie tylko rodzajem i sposobem wykorzystania, ale także ich fizyczną formą. Pracodawca ma do wyboru kartę magnetyczną, zbliżeniową, wirtualną, a także tradycyjny kupon papierowy. W każdym wypadku proces wypłaty gotówki może się nieznacznie różnić.

W jakich sklepach zapłacisz bonami Sodexo w 2024 roku?

Karty zbliżeniowe i magnetyczne Pluxee: Jak wypłacić gotówkę?

Z łatwością zrobisz to w bankomacie. Karty magnetyczne i zbliżeniowe Pluxee to przedpłacone karty Mastercard. Działają tak samo jak wszystkie inne karty płatnicze. Wystarczy, że włożysz kartę do bankomatu i wypłacisz gotówkę podobnie jak robisz to z każdą tradycyjną kartą.

Jak wypłacić pieniądze z wirtualnej karty Pluxee?

Żeby wypłacić pieniądze z wirtualnej karty Pluxee wystarczy udać się do odpowiedniego bankomatu. Pamiętaj, żeby wybrać taki, który posiada oznaczenie o dostępności płatności zbliżeniowych. Wypłata pieniędzy jest możliwa dzięki NFC wbudowanemu w urządzenie mobilne.

Czy w Biedronce można płacić blikiem? Jak zapłacić blikiem bez kodu?

Aby wypłacić gotówkę należy:

  1. Odblokować telefon (lub inne urządzenie mobilne)
  2. Zbliżyć urządzenie do czytnika
  3. Podać numer PIN
  4. Wybrać kwotę
  5. Odebrać gotówkę

Czy można wypłacić pieniądze z papierowych kuponów Pluxee?

Niestety nie ma możliwości wymiany papierowych bonów Pluxee na gotówkę. Jeżeli dostałeś taki kupon, pozostaje Ci wydanie pieniędzy w lokalach, które przyjmują bony Pluxee lub ewentualnie odsprzedaż kuponu.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)