Czy w Biedronce można płacić Blikiem? Blik bez kodu


26.10.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 18.12.2023

Spis treści

  1. Czy w Biedronce można płacić Blikiem?
  2. Biedronka: Blik bez kodu
  3. Jak zapłacić Blikiem krok po kroku

Blik jest coraz częściej wybieraną formą płatności bezgotówkowych. W ten sposób możesz zapłacić nawet bez wyciągania karty z portfela. Czy w Biedronce można płacić blikiem? Jak zrobić to bez kodu?

W Biedronce bez problemu zapłacisz blikiem zarówno przy kasie tradycyjnej, jak i tej samoobsługowej. Od 2022 roku nie musisz nawet podawać kodu! Możesz zapłacić za pomocą aplikacji.

Czy w Biedronce można płacić Blikiem?

W Biedronce, podobnie jak w wielu innych sklepach, dostępne są różne formy płatności. Polacy coraz częściej sięgają po bezpieczne rozwiązania bezgotówkowe, takie jak blik, dlatego zapłacimy w ten sposób już w większości lokali handlowych. Czy w Biedronce można płacić Blikiem?

W Biedronce można płacić Blikiem w sposób tradycyjny, czyli podając kod wygenerowany w aplikacji bankowej, i bez podawania kodu. Druga opcja może być dużo wygodniejsza. Wystarczy, że potwierdzisz transakcję w aplikacji banku. Tłumaczymy jak to zrobić!

Sprawdź jak zarejestrować kartę Biedronka. Przez internet lub telefonicznie

Biedronka: Blik bez kodu

W Biedronce możesz zapłacić Blikiem nawet bez podawania kodu. Ta opcja jest jednak dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników aplikacji Biedronka. Możesz pobrać ją ze sklepu Google Play lub Apple Store. Utworzenie konta nie zajmie Ci dłużej niż kilka minut.

Jak płacić Blikiem bez kodu? Możesz zrobić to zbliżeniowo, przykładając telefon do terminala i zaakceptować transakcję w aplikacji. Zanim będziesz mógł z tego korzystać musisz zmienić ustawienia w aplikacji. Zobacz jak to zrobić krok po kroku:

  1. Po zalogowaniu do aplikacji, wejdź w zakładkę ’Płatności BLIK bez kodu’
  2. Kliknij ’Włącz BLIK bez kodu’ i zaakceptuj regulamin płatności Tpay
  3. Dokonaj transakcji za 1 grosz za pomocą kodu BLIK i potwierdź ją w aplikacji bankowej
  4. Dodaj Biedronkę do listy zaufanych sklepów w aplikacji bankowej

Otwórz gazetkę Biedronki i korzystaj z promocji!

Jak zapłacić Blikiem krok po kroku

Nigdy nie płaciłeś Blikiem? Pomożemy! Najpierw zastanów się w jakiej kasie chcesz zrobić zakupy. Wygrywa samoobsługowa czy jednak tradycyjna? Sposób płatności nie będzie znacząco się od siebie różnił. W obu przypadkach możesz zapłacić zbliżeniowo (jeżeli Twój telefon ma NFC) lub podając kod Blik.

Jak działa aplikacja Biedronki?

Biedronka: Jak płacić Blikiem przy kasie?

Jeżeli wolisz robić zakupy tradycyjnie, poinformuj kasjera o chęci płatności Blikiem i podaj mu jednorazowy kod z aplikacji bankowej. Następnie zatwierdź płatność. Możesz też zapłacić zbliżeniowo – wystarczy, że zbliżysz telefon do terminala.

Jak zapłacić Blikiem przy kasie samoobsługowej? Kończąc zakupy wybierz Blik jako formę płatności i w odpowiednie miejsce wpisz kod z aplikacji bankowej. Oczywiście w tym przypadku również możesz zastąpić to płatnością zbliżeniową!

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Tomek

To blikiem nie można płacić już wszędzie?