Czy w Lidlu można płacić BLIKIEM?


12.02.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 12.02.2024

Spis treści

  1. Czy w Lidlu można płacić blikiem?
  2. Jak płacić blikiem w Lidlu?

Blik staje się coraz bardziej popularną formą płatności bezgotówkowych. Wybieramy ją ze względu na bezpieczeństwo i wyjątkową wygodę. Ale czy w każdym sklepie zapłacimy w ten sposób? Zobacz jak wygląda płatność blikiem w Lidlu!

Czy w Lidlu można płacić blikiem?

Lidl oferuje aż 13 różnych bezgotówkowych metod płatności. Możesz sfinalizować transakcję między innymi z pomocą karty VISA lub Mastercard, Apple Pay lub Google Pay, a nawet różnego rodzaju bonów żywieniowych i podarunkowych (Sodexo, Pluxee, Edenred, Bony Górnośląskie Konsorcjum Handlowe).

Czy wśród nich znajduje się również blik? Tak! W sklepach Lidla bez problemu zapłacisz blikiem. Sieć wprowadziła taką możliwość we wszystkich swoich lokalach handlowych już w 2018 roku.

Płatność blikiem jest dostępna również w Biedronce! Zobacz jak zapłacić bez kodu

Czy w każdym sklepie Lidl zapłacę blikiem?

Wybierasz się na zakupy spożywcze i zastanawiasz się czy w „Twoim” Lidlu zapłacisz blikiem? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Płatność z użyciem kodu blik jest możliwa we wszystkich sklepach sieci – bez wyjątku!

Oczywiście tak jak z każdym innym sprzętem również tutaj mogą zdarzyć się przejściowe awarie systemu. Płatność blikiem w Lidlu może być wtedy chwilowo niedostępna. Takie sytuacje są jednak rzadkością. Gdyby wystąpił jakikolwiek problem z płatnością zawsze możesz skorzystać z wielu innych proponowanych metod finalizacji transakcji.

Jak płacić blikiem w Lidlu?

Płatność blikiem w Lidlu działa dokładnie tak samo jak we wszystkich innych lokalach handlowych i usługowych. Nie potrzebujesz do tego portfela ani karty płatniczej, wystarczy tylko telefon i aplikacja bankowa.

Jak zapłacić blikiem przy kasie? Wystarczy, że poinformujesz pracownika sklepu o preferowanej metodzie płatności i wpiszesz na terminalu jednorazowy kod wygenerowany w Twojej aplikacji bankowej. Transakcja zostanie zrealizowana po tym jak zatwierdzisz płatność.

Jak używać aplikacji Lidl Plus? Zobacz co daje!

Czy można płacić blikiem w Lidlu przy kasie samoobsługowej?

W Lidlu zapłacisz blikiem również w kasie samoobsługowej. Naprawdę nie ma nic prostszego! Wystarczy wybrać blik z listy możliwych form płatności. Wygenerować sześciocyfrowy kod w aplikacji, a następnie wpisać go w odpowiednim miejscu na kasie samoobsługowej. Na koniec będziesz musiał tylko zaakceptować płatność w aplikacji.

Czy w sklepie internetowym Lidl można płacić blikiem?

Wolisz zostać w domu i zamówić zakupy przez internet? Nic się nie martw! W sklepie online Lidla, podobnie w placówkach stacjonarnych, bez problemu zapłacisz blikiem. Dostępne są też inne formy płatności jak: szybki przelew dotpay, karta płatnicza czy Google Pay albo Apple Pay.

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)