Auchan Skarbonka: Jak działa? Dlaczego warto?


18.12.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 18.12.2023

Spis treści

  1. Auchan Skarbonka: Jak działa?
  2. Auchan Skarbonka: Jak wykorzystać?
  3. Auchan: Rejestracja karty Skarbonka
  4. Jak sprawdzić stan Karty Skarbonka?
  5. Do kiedy można wykorzystać środki zgromadzone na Karcie Skarbonka?

Auchan Skarbonka to specjalny program lojalnościowy, oferowany przez sieć supermarketów Auchan. Przez lata oszczędzały już z nim setki tysięcy polskich klientów! Jak działa? Program oferuje mnóstwo różnych korzyści: personalizowane kupony, zniżki z kartą lojalnościową, cashback, punkty za zakupy czy możliwość zbierania środków na karcie. Dowiedz się jak najlepiej wykorzystać benefity programu Skarbonka Auchan.

Auchan Skarbonka: Jak działa?

Karta Skarbonka jest częścią programu lojalnościowego sieci Auchan. Pozwala na korzystanie ze specjalnych zniżek i odkładanie wirtualnych pieniędzy na koncie. To sprawdzony sposób na oszczędności! Pamiętaj, żeby w trakcie zakupów zawsze okazywać kasjerowi swoją kartę. Pozwoli to na naliczanie punktów, które przełożą się później na rzeczywiste oszczędności.

W trakcie transakcji powinieneś poinformować pracownika sklepu o chęci odbicia karty Skarbonka. Jeżeli chcesz wykorzystać kupony, które masz na karcie, powiedz o tym przed zapłatą. Kasjer będzie wtedy w stanie obniżyć cenę Twoich zakupów, a Ty zapłacisz mniej, dokładnie tak, jak sobie życzysz! Jeżeli robisz zakupy w kasie samoobsługowej, możesz samodzielnie zeskanować kartę i zdecydować o wykorzystaniu rabatów.

Chcesz płacić mniej za zakupy spożywcze online w Auchan Direct? Koniecznie skorzystaj z naszych Kodów Rabatowych Auchan.

Auchan Skarbonka: Jak wykorzystać?

Jak najlepiej wykorzystać kartę Auchan? Zobacz co możesz zyskać i na jakie benefity warto czekać! Z kartą Auchan Skarbonka możesz zbierać punkty stutusowe i zyskiwać dzięki nim większe zwroty na konto. Rabaty możesz wykorzystać w dowolnym, wybranym przez siebie momencie. Od 2022 roku program oferuje też specjalne korzyści dla seniorów i posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Punkty za zakupy Auchan: Przywileje statusowe

Za zakupy w sklepach Auchan dostajesz specjalne punkty, a ich ilość przekłada się bezpośrednio na wielkość Twoich korzyści. Po zebraniu odpowiedniej ilości punktów możesz uzyskać złoty lub platynowy status. Na początku Twoja karta ma status srebrny. To oznacza, że za każde zakupy otrzymujesz zwrot 0,5% wydanej kwoty na swoją kartę Auchan. Jeżeli w ciągu 12 miesięcy zdobędziesz co najmniej 5 000 punktów, uzyskasz złoty status i będziesz otrzymywał 1% zwrotu za każde zakupy. Status platynowy dostaniesz po przekroczeniu 10 000 punktów. Wtedy za każde zakupy dostaniesz 1,5% cashbacku.

Dodatkowo możesz dostać też specjalny kupon w wysokości 10% za każdym razem, kiedy będziesz w połowie aktualnego statusu. Wartość oszczędności z tego kuponu nie może przekroczyć 50 złotych.

Lubisz oszczędzać? Zobacz jakie korzyści zapewni Ci karta lojalnościowa Moja Biedronka

Okres ważności statusu

Status jest ważny przez 12 miesięcy. Jeżeli w ciągu tego okresu zbierzesz 5 000 punktów, punkty statusowe wyzerują się, a Twoja karta zyska Status Złoty. Po przekroczeniu progu 10 000 punktów, punkty statusowe wyzerują się, a Twoja karta osiągnie Status Platynowy. Jeżeli w ciągu 12 miesięcy nie zbierzesz odpowiedniej liczby punktów, żeby podwyższyć swój status, punkty zostaną wyzerowane i rozpoczyna się kolejny 12-miesięczny okres zbierania punktów.

W przypadku kont ze Złotym i Platynowym statusem, jeśli uczestnik programu nie zebrał odpowiedniej liczby punktów, żeby utrzymać aktualny status, zostaje on obniżony do poziomu wynikającego z ilości zebranych w ostatnich 12 miesiącach punktów statusowych.

Punkty statusowe Auchan Skarbonka: Jak je zbierać?

W jaki sposób można zdobyć punkty Auchan Skarbonka? Zyskujemy je za zakupienie produktów objętych programem. Za każdą pełną wydaną w ten sposób złotówkę, uczestnik zyskuje 1 punkt statusowy. Dodatkowo pierwsze dokonanie zakupów w danym dniu jest specjalnie premiowane. Użytkownik dostaje za nie 15 punktów statusowych. Dziennie nie można dostać ich więcej niż 500.

Karta Skarbonka Dużej Rodziny

Auchan oferuje specjalne zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (mogą otrzymać ją rodziny z co najmniej 3 dzieci). Można połączyć ją z kontem Auchan Skarbonka. W ten sposób automatycznie uzyskasz złoty status, który pozwala na otrzymanie 1% cashbacku z każdych zakupów. Dodatkowo duże rodziny otrzymują też 5% zniżki na wszystkie produkty marki własnej Auchan oznaczonych znakiem czarny ptak, czerwony ptak, auchan BiO i Auchan Collection.

Jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny? Zobacz gdzie jeszcze masz szansę na zniżki!

Karta Skarbonka Senior

Szansę na dodatkowe korzyści mają nie tylko duże rodziny, ale też seniorzy! Karta Skarbonka Senior ma gwarantowany złoty status, co daje starszym klientom wiele korzyści. Dzięki temu zyskują większy zwrot pieniędzy za zakupy na konto Auchan Skarbonka. Tak samo jak z Kartą Dużej Rodziny zyskują też 5% zniżki na produkty marki własnej. Żeby aktywować kartę Skarbonka Senior, trzeba okazać w Punkcie Obsługi Klienta dokument tożsamości potwierdzający wiek (powyżej 60 lat). Dane osobowe na karcie Skarbonka i dokumencie tożsamości muszą być zgodne.

Auchan: Rejestracja karty Skarbonka

Przystąpienie do programu Auchan Skarbonka jest darmowe i bardzo proste. Kartę Skarbonka można otrzymać ją w każdej kasie supermarketu lub w Punkcie Obsługi Klienta. Z karty możesz zacząć korzystać od razu, ale pamiętaj, że w ciągu 30 dni musisz też dokonać aktywacji karty Auchan. Rejestracja karty może się odbyć na trzy różne sposoby:

  1. Przez aplikację mobilną Auchan – wystarczy, że pobierzesz aplikację i naciśniesz przycisk „Stwórz lub Dodaj Kartę”. Po podaniu niezbędnych danych i zaakceptowaniu regulaminu, będziesz mógł korzystać z programu. W takim przypadku nie musisz mieć plastikowej karty, wystarczy jej wirtualna wersja.
  2. Przez stronę internetową www.auchan.pljeżeli masz już kartę Auchan, możesz ją zarejestrować na stronie internetowej. Wymaga to wpisania numeru Twojej karty Skarbonka. Możesz też w ten sposób utworzyć kartę wirtualną. Kliknij „Stwórz lub Dodaj Kartę”, a następnie zadeklaruj „Nie posiadam plastikowej Karty Skarbonka Auchan”. Cyfrowa karta Skarbonka zostanie zarejestrowana i powiązana z Twoim kontem.
  3. Z pomocą papierowego formularza dostępnego w Biurze Obsługi Klienta – wypełnij papierowy formularz i podaj wymagane dane w tym adres kontaktowy i adres e-mail. Po wypełnieniu formularza przekaż go pracownikowi Biura Obsługi Klienta.

Jak sprawdzić stan Karty Skarbonka?

Aby dowiedzieć się, ile środków udało nam się zgromadzić na Karcie Skarbonka, możemy skorzystać z jednego z dwóch sposobów. Po pierwsze, możemy zeskanować naszą kartę na jednym z wielu czytników cen, które znajdują się w każdym supermarkecie Auchan. Po drugie, wystarczy dokładnie przejrzeć paragon, który otrzymamy po zapłaceniu zakupów. W dolnej części rachunku znajdziemy potrzebną informację, o ile przy kasie okazaliśmy naszą kartę do skanowania.

Zastanawiasz się, gdzie najtaniej zrobić zakupy spożywcze w sieci? Koniecznie zapoznaj się z naszym aktualnym Rankingiem Supermarketów Internetowych.

Do kiedy można wykorzystać środki zgromadzone na Karcie Skarbonka?

Sieć Auchan wyraźnie zaznacza, że zgromadzone na Karcie Skarbonka środki musimy wykorzystać w danym roku kalendarzowym. Nie warto z tym zwlekać, gdyż jeśli przegapimy koniec roku może się okazać, że część środków nam przepadnie. Warto także pamiętać, że zgromadzonych na karcie środków nie można wymienić na gotówkę.

Kupujesz regularnie w Auchan? Sprawdź aktualną gazetkę promocyjną Auchan i nie przegap żadnej promocji.

Auchan Skarbonka to dość oryginalny program lojalnościowych, który pozwala gromadzić środki na kolejne zakupy. Zdecydowanie warto z niego korzystać, szczególnie jeśli często robimy zakupy spożywcze w supermarketach tej francuskiej sieci.  

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Skarbona rip-off

To ze srodki zgromadzone na koncie Skarbonka wygasaja pod koniec roku – jest to najwiekszy rip-off jaki znam w tzw „sieciowkach” Shame of you !