Auchan Skarbonka – dlaczego warto korzystać z programu oszczędnościowego Auchan


15.01.2021
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Jak działa program oszczędnościowy Auchan Skarbonka?
  2. Jak dołączyć do programu Auchan Skarbonka?
  3. Jak korzystać z Karty Skarbonka?
  4. Jak sprawdzić stan Karty Skarbonka?
  5. Do kiedy można wykorzystać środki zgromadzone na Karcie Skarbonka?

Auchan Skarbonka to specjalny program lojalnościowy, oferowany przez sieć supermarketów Auchan, który pozwala na zbieranie pieniędzy poprzez robienie zakupów w sklepach Auchan. Jak on działa? Otóż w sklepach Auchan niektóre produkty zostały oznaczone symbolem Skarbonki. To właśnie za ich zakup możemy otrzymać premię w postaci określonej kwoty dopisywanej do naszego konta „Skarbonka”.

Jak działa program oszczędnościowy Auchan Skarbonka?

W przypadku produktów sprzedawanych na sztuki przy ich cenie znajduje się konkretna kwota, którą otrzymamy na konto „Skarbonka”, np. 0,50 zł. Z kolei przy towarach sprzedawanych na wagę znajduje się informacja o tym, jaki procent ceny zasili naszą wirtualną „Skarbonkę”, np. 5%. W każdym razie im więcej produktów oznaczonych znakiem Skarbonki kupimy, tym więcej środków uzbieramy. A środki te możemy przeznaczyć na opłacenie kolejnych zakupów.

Co ważne, nasze konto Skarbonka możemy zasilać także na stacjach paliw Auchan. Jeśli akurat trafimy na promocję, to otrzymamy dodatkowe środki za zatankowanie gazu, benzyny lub oleju napędowego. Niestety w przypadku paliw nie możemy opłacić rachunku na stacji ze środków zgromadzonych w naszej Skarbonce.

Chcesz płacić mniej za zakupy spożywcze online w Auchan Direct? Koniecznie skorzystaj z naszych Kodów Rabatowych Auchan.

To jednak nie wszystko. W ramach programu Skarbonka możemy także korzystać ze specjalnych akcji promocyjnych organizowanych przez Auchan. Do tego przysługuje nam bezterminowe prawo zwrotu nieużywanych przedmiotów. Oznacza to, że każdy produkt można zwrócić do sklepu w dowolnym momencie, o ile nie został on otwarty/używany.

 

Jak dołączyć do programu Auchan Skarbonka?

Przystąpienie do programu Auchan Skarbonka jest przede wszystkim darmowe i bardzo proste. Na początek musimy odebrać Kartę Skarbonka. Otrzymamy ją w każdej kasie supermarketu lub w Punkcie Obsługi Klienta. I choć już od tego momentu możemy gromadzić na niej środki, to czeka nas jeszcze rejestracja. A jak możemy jej dokonać?

Przede wszystkim można zrobić to przez stronę internetową lub aplikację mobilną Auchan. Wystarczy w tym celu wybrać opcję „Zarejestruj się” i uzupełnić krótki formularz. Będziemy musieli podać w nim numer naszej karty oraz kod weryfikacyjny. Wszystkie te informacje otrzymamy wraz z kartą. Co ważne, na rejestrację mamy aż 30 dni, także możemy jej dokonać w dogodnym dla nas momencie.

Lubisz mieć sklep w zasięgu ręki? Sprawdź, jak działa aplikacja mobilna Auchan.

 

Jak korzystać z Karty Skarbonka?

Z jednej strony korzystanie z Karty Skarbonka jest banalnie proste. Wystarczy mieć ją przy sobie przy każdych zakupach i pokazać ją kasjerowi, gdy nadejdzie nasza kolej na skanowanie zakupów. Co jednak ważne, karta musi zostać zeskanowana na początku transakcji, zanim kasjer zacznie nabijać produkty na kasę. Takie są niestety ograniczenia systemu w Auchan, więc warto zawczasu przygotować kartę i podać ją kasjerowi.

 

Jak sprawdzić stan Karty Skarbonka?

Aby dowiedzieć się, ile środków udało nam się zgromadzić na Karcie Skarbonka, możemy skorzystać z jednego z dwóch sposobów. Po pierwsze, możemy zeskanować naszą kartę na jednym z wielu czytników cen, które znajdują się w każdym supermarkecie Auchan. Po drugie, wystarczy dokładnie przejrzeć paragon, który otrzymamy po zapłaceniu zakupów. W dolnej części rachunku znajdziemy potrzebną informację, o ile przy kasie okazaliśmy naszą kartę do skanowania.

Zastanawiasz się, gdzie najtaniej zrobić zakupy spożywcze w sieci? Koniecznie zapoznaj się z naszym aktualnym Rankingiem Supermarketów Internetowych.

 

Do kiedy można wykorzystać środki zgromadzone na Karcie Skarbonka?

Sieć Auchan wyraźnie zaznacza, że zgromadzone na Karcie Skarbonka środki musimy wykorzystać w danym roku kalendarzowym. Nie warto z tym zwlekać, gdyż jeśli przegapimy koniec roku może się okazać, że część środków nam przepadnie.

Warto także pamiętać, że zgromadzonych na karcie środków nie można wymienić na gotówkę.

Kupujesz regularnie w Auchan? Sprawdź aktualną gazetkę promocyjną Auchan i nie przegap żadnej promocji.

Auchan Skarbonka to dość oryginalny program lojalnościowych, który pozwala gromadzić środki na kolejne zakupy. Zdecydowanie warto z niego korzystać, szczególnie jeśli często robimy zakupy spożywcze w supermarketach tej francuskiej sieci.  

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)