Aplikacja pokaże co tak naprawdę masz w lodówce. Nowość od Hellmann’s


26.03.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2024

Spis treści

  1. „Meal Reveal”: Sposób na ratowanie żywności

Hellmann’s wypuścił na rynek nową aplikację „Meal Reveal”. Ma zapobiegać marnowaniu żywności. Po zeskanowaniu wnętrza Twojej lodówki podpowie Ci jakie potrawy możesz przygotować ze składników, które się w niej znajdują. 

Byłeś kiedyś w sytuacji, w której widziałeś przed sobą pełną lodówkę, ale nie miałeś pojęcia jak połączyć składniki, żeby wyszło z nich coś jadalnego? Ten problem ma nawet swoją nazwę! To zjawisko nazywane „fridge blindness” (lodówkowa ślepota). Hellmann’s ma na nie sposób!

Zobacz jakie sklepy są na Too Good To Go! Czy kupisz paczkę z Biedronki?

„Meal Reveal”: Sposób na ratowanie żywności

Aplikacja Meal Reveal powstała we współpracy firmy Hellmann’s (znanego producenta sosów) z Google Claud. Umożliwia skanowanie z użyciem aparatu lub ręczne wprowadzanie nazw produktów do aplikacji. Następnie system AI wskazuje użytkownikowi w jaki sposób może wykorzystać artykuły, które ma już w lodówce. Pozwala dzięki temu zapobiec wyrzucaniu żywności, która może być jeszcze wykorzystana.

„Dostrzegliśmy w tym szansę na stworzenie prostego i łatwego w obsłudze narzędzia. Meal Reveal wykorzystuje najnowszą technologię Google, dzięki której skanowanie resztek jedzenia, pozwala zobaczyć potencjał żywności, którą mamy na wyciągnięcie ręki” – powiedziała Christina Bauer-Plank, Global VP w Hellmann’s.

Jak działa aplikacja Meal Reveal?

Aplikacja Meal Reveal wykorzystuje sztuczną inteligencję, która rozpoznaje poszczególny produkty ze zdjęć lub filmów i pokazuje użytkownikowi propozycje przepisów, z których może skorzystać. Składniki, które mamy w lodówce można wprowadzić za pomocą aparatu w telefonie lub ręcznie (wpisując je na listę).

Tempo życia we współczesnym świecie jest naprawdę szybkie. Nowa aplikacja może pomóc wielu osobom w konstruowaniu szybkich posiłków. Dzięki temu jedzenie, które znajduje się w naszej lodówce się nie zmarnuje, a my unikniemy np. kolejnego zamówienia na wynos w danym tygodniu.

Chcesz ratować jedzenie przed zmarnowaniem? Wypróbuj Too Good To Go i Foodsi

Jak działa aplikacja Hellmann’s?

Czy z Meal Reveal można skorzystać w Polsce?

Tak. Żeby skorzystać z narzędzia Meal Reveal udaj się na stronę Hellmann’s i zeskanuj kod QR za pomocą telefonu. Zostaniesz przekierowany na witrynę narzędzia. Wtedy wystarczy już tylko zrobić zdjęcie lub nagrać film wnętrzności Twojej lodówki. Serwis w ciągu kilkunastu sekund zaproponuje Ci różne przepisy, które możesz wykorzystać.

Jedyną barierą może być tutaj Twój stopień rozumienia języka angielskiego, ponieważ przepisy wraz z listą składników będą napisane właśnie w tym języku. Nie są to jednak trudne treści, więc jeśli chociaż trochę znasz angielski, prawdopodobnie sobie poradzisz. Zawsze możesz skorzystać też z tłumacza lub znaleźć podobny przepis w wyszukiwarce.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)