Uber Eats w Polsce już od 7 lat. Co najchętniej zamawialiśmy?


02.03.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 02.03.2024

Spis treści

  1. Uber Eats od 7 lat w Polsce
  2. Uber Eats w liczbach: Podsumowanie
  3. Promocja z okazji urodzin Uber Eats

Uber Eats, platforma zajmująca się dostawą jedzenia, obchodzi w Polsce swoje 7 urodziny. Firma przygotowała z tej okazji kampanię promocyjną i udostępniła ciekawe dane na temat zamówień. Co najchętniej jadali Polacy?

Uber Eats to platforma internetowa, która umożliwia użytkownikom zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony internetowej. W Polsce działa już 7 lat.

Uber Eats od 7 lat w Polsce

Platforma Uber Eats „urodziła się” w 2014 roku w Stanach Zjednoczonych. Do Polski aplikacja dotarła w 2017 roku. Byliśmy dziesiątym krajem europejskim i pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, do którego zawitał Uber Eats. Początkowo firma dowoziła jedzenie tylko w stolicy, a potem stopniowo rozszerzała swój zasięg.

Oszczędzaj na zamówieniach z Uber Eats, korzystając z kodami rabatowymi

Aktualnie usługi Uber Eats są dostępne w prawie 130 miastach w Polsce. Od niedawna firma dostarcza już nie tylko zamówienia z restauracji, ale także zakupy spożywcze. To możliwe dzięki współpracy z polską firmą q-commerce, Lisek.App.

Uber Eats w liczbach: Podsumowanie

Z okazji 7 rocznicy działalności firma postanowiła podzielić się z mediami najbardziej interesującymi statystykami. Zjedliśmy pizzę o wielkości Gniezna i burgery o wadze 26 płetwali błękitnych! Jacy są najwięksi rekordziści Uber Eats? Jaką kuchnię najchętniej wybierają Polacy?

Co najchętniej zamawiali Polacy?

Od samego początku działalności firmy Polacy najchętniej wybierali dania kuchni amerykańskiej (w tym burgery). Nic dziwnego, że zjedliśmy ich mniej więcej tyle ile ważą dwie łodzie podwodne albo 26 największych ssaków.

Na podium ulubionych dań Polaków znajdziemy też oczywiście kuchnię włoską i… sushi! To, że uwielbiamy pizzę nie jest żadną tajemnicą. W ciągu 7 lat działalności Uber Eats zamówiliśmy ich tyle, że powierzchnia placków ciasta zajęłaby 40km². Mogłaby tym samym przykryć całą pierwszą stolicę Polski, Gniezno.

Sprawdź najlepsze aplikacje zakupowe w Polsce


Opcje wegańskie zyskują na popularności

Co ciekawe Polacy nie stronili też od posiłków wegańskich i wegetariańskich. Na naszych talerzach coraz częściej gościły roślinne zamienniki. Do tego trendu dostosowało się wielu restauratorów, dlatego w 2023 roku opcje wegańskie na Uber Eats oferowało aż o 37% więcej restauracji niż w 2017 roku.

Rekordy na Uber Eats

W ciągu 7 lat działalności Uber Eats zaliczył wiele rekordów, które mogłyby być wpisane Guinessa. Najaktywniejszy użytkownik złożył na platformie 3487 zamówień – czyli średnio 1,4 dziennie. Największy rachunek w historii firmy opiewał aż na 2408 zł, a największe zamówienie pod względem ilości pozycji zawierało aż 172 artykuły.

Jak działa model subskrypcji Uber One?

Promocja z okazji urodzin Uber Eats

Uber Eats świętuje urodziny na bogato! Żeby podziękować lojalnym konsumentom, przygotował dla nich zniżkę -30% na zamówienia z wybranych restauracji. Promocja obowiązuje do jutra (3.03 br.). Żeby otrzymać rabat trzeba złożyć zamówienie za co najmniej 49 zł.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)