Frisco baner

Sztuczna inteligencja zaprojektowała lody. Zobaczycie je w Lidlu


08.08.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 08.08.2023

Spis treści

  1. Sztuczna inteligencja twórcą lodów
  2. Jak sztuczna inteligencja zaprojektowała lody?
  3. Lody od AI w Lidlu
  4. Firma Willish – historia
  5. Współpraca Willish i Lidla

Polska firma Willisch stworzyła lody we współpracy ze sztuczną inteligencją. AI zaprojektowała wszystko – od samego smaku lodów, po wygląd Można je już kupić w sklepach Lidl Polska.

W kosmicznej kuchni Willish powstały lody Popcornium Karmelotron (o smaku popcornu z karmelem). Ich twórca jest jednak bardzo nietypowy – to chat GPT.

Sztuczna inteligencja twórcą lodów

Ostatnio na temat sztucznej inteligencji, a w szczególności chatu GPT, jest prawdziwy boom. Mówimy o tym wszędzie! Ale czy wiedzieliście, że to narzędzie współpracowało przy produkcji lodów polskiej marki?

Ale co właściwie zrobiła sztuczna inteligencja? Wymyśliła smak lodów. Następnie zaprojektowała 4 opakowania i treści promocyjne! Oczywiście wszystko pod nadzorem ekipy z firmy Willish.

Szukasz najlepszych internetowych sklepów spożywczych? Zobacz nasz ranking!

Jak sztuczna inteligencja zaprojektowała lody?

Zastanawiacie się co właściwie zrobiła AI i jak mogła wyglądać taka współpraca? Firma odpowiada:

– Wgraliśmy do popularnego narzędzia listę dotychczas zrobionych smaków i AI zaproponowało nowy – popcorn z karmelem. Następnie również za pomocą sztucznej inteligencji stworzyliśmy graficzne projekty opakowań i treści marketingowe – mówi Willish.

Lody od AI w Lidlu

Najnowsze lody Willish są dostępne w sklepach sieci Lidl od 7 sierpnia. Produkt dostępny jest w czterech różnych wariantach opakowań, które opracowała AI.

Lody znajdziecie w Lidlu tylko do wyczerpania zapasów, dlatego jeżeli chcecie spróbować tej nowości, to musicie się pośpieszyć!

Zamawiaj taniej w Lidlu z aplikacją Everli i naszym kodem rabatowym RDBD093660. Otrzymasz aż 30 zł zniżki na swoje zakupy!

Firma Willish – historia

Willish to rodzinna firma z Wągrąwca, która zajmuje się produkcją lodów już od 1982 roku. Pierwsze kroki stawiali na werandzie, gdzie sprzedawali w „okienku” lody z maszyny. Tam zaczęła się historia ręcznie robionych lodów.

Teraz można je znaleźć w największych sieciach handlowych, a firma oferuje ponad 200 różnych smaków. Lody możecie zamówić też przez internet. Wystarczy odwiedzić stronę Willish.

Współpraca Willish i Lidla

Lody firmy Willish weszły do stałej oferty Lidla w marcu bieżącego roku. Oprócz najnowszych lodów, stworzonych we współpracy ze sztuczną inteligencją, w sieci sklepów dostępne są jeszcze dwa smaki tej firmy: solony kokos z mango i  batonik karmelowo-orzechowy.

Ten artykuł NIE został wygenerowany przez sztuczną inteligencję, ale pewnie mógłby. Co myślicie o takim rozwoju technologii? Spróbujecie lodów od AI?

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Gienek

Ciekawe czy sztuczna inteligencja zastąpi kiedyś całkowicie człowieka w pracy. Lodów na pewno spróbuje.