Ruszyła nowa wersja sklepu internetowego Auchan


17.04.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 17.04.2024

Spis treści

  1. Auchan i Ocado: Platforma zakupowa i centrum dystrybucyjne
  2. Zakupy na nowej platformie Auchan: Gdzie i od kiedy?

Auchan Polska uruchamia nową odsłonę sklepu internetowego. Od 16 kwietnia na klientów czeka rozszerzony asortyment, bardziej przyjazny interfejs i możliwość skorzystania z programu lojalnościowego Skarbonka – również online! Początkowo nowa wersja sklepu będzie dostępna w Toruniu i w Bydgoszczy.

Już jakiś czas temu pisaliśmy o planowanym starcie nowej wersji e-sklepu Auchan. Teraz sieć oficjalnie poinformowała o starcie nowej platformy. To część współpracy z brytyjską firmą Ocado.

Rozwój e-biznesu to strategicznie ważny dla nas kierunek rozwoju, dlatego stale inwestujemy w digitalizację naszej sieci, dostosowując nowe rozwiązania do zmieniającego się rynku, potrzeb naszych klientów i ich obsługi w modelu omnichannel – mówi Szymon Turnau, dyrektor Digital & E-commerce w Auchan Polska.

Jakie sklepy internetowe są najlepsze? Sprawdź ranking

Auchan i Ocado: Platforma zakupowa i centrum dystrybucyjne

Wdrożenie nowej odsłony platformy zakupowej to pierwszy z etapów działań przewidzianych w ramach partnerskiej umowy Auchan z brytyjską firmą Ocado jednym z liderów automatyzacji i robotyzacji logistyki dla e-grocery . W kolejnym etapie uruchomione zostanie ultranowoczesne, zrobotyzowane centrum dystrybucyjne, które będzie wspierać obsługę klientów dzięki unikalnym systemom automatyzacji oraz wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w ramach autorskich rozwiązań Ocado Smart Platform.

 „Inteligentna Platforma Ocado to dziś w skali światowej jeden z najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych technologicznie pakietów takich rozwiązań. Jej wykorzystanie w znaczący sposób wpłynie na optymalizację procesów i skalowanie naszego biznesu online, który konsekwentnie budujemy od czasu uruchomienia naszej sprzedaży internetowej już 13 lat temu. Przełoży się to na zwiększenie komfortu zakupów i satysfakcji naszych klientów. Dostawy realizowane będą szybciej i w bardziej elastycznych przedziałach czasowych, przy równoczesnej poprawie kompletności i jakości zamówień. Rozszerzony zostanie także asortyment produktowy dostępny w naszym sklepie online – już dziś do 20 tys. produktów, a po uruchomieniu centrum dystrybucyjnego nawet do 40 tys.” – dodaje Szymon Turnau.

Sztuczna inteligencja w nowym sklepie Auchan

Nowa platforma Auchan jest wyposażona w funkcje oparte na sztucznej inteligencji. Będą dodatkowo wspierać klientów podczas zakupów – dając szybki dostęp do ulubionych produktów, sugerując nowe opcje czy przypominając o produktach często kupowanych przy kasie. Nowy system pozwoli też na cykliczne powtarzanie zamówień.

Z kolei obsługę sklepów stacjonarnych z usługą sprzedaży online będzie wspierać rozwiązanie programowe Ocado, które intuicyjnie dostosowuje się do układu każdego ze sklepów, optymalizując proces kompletacji zamówień. Przełoży się to na wzrost jego efektywności i wyższy wskaźnik realizacji zamówień.

Zobacz gazetkę Auchan i skorzystaj z promocji

Logistyka ostatniej mili

Na nowej platformie Auchan zostaną wprowadzone też rozwiązania dotyczące zarządzania logistyką ostatniej mili – czyli dostaw do klienta. Proces planowania tras zostanie zautomatyzowany.

Narzędzie pozwoli na bieżąco optymalizować trasy pod kątem przejechanych kilometrów, a także dopuszczalnej ładowności samochodów. Pozwoli to na usprawnienie dostaw, szybszą ich realizację, a także optymalizację całkowitych ich kosztów. Na zmianach zyska również środowisko. Wprowadzone narzędzia pozwolą na zmniejszenie emisji CO2 podczas dostaw.

Zakupy na nowej platformie Auchan: Gdzie i od kiedy?

Z nowej wersji sklepu internetowego Auchan jako pierwsi będą mogli korzystać mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia i okolic (od 16 kwietnia br.). W pozostałych miastach nowa platforma ma pojawić się z początkiem tegorocznego lata. Do tego czasu funkcjonować będą równolegle obie wersje e-sklepu Auchan. Klienci będą automatycznie przekierowywani na obsługiwaną w danej lokalizacji wersję po wpisaniu kodu pocztowego.

W trakcie migracji nowy sklep będzie funkcjonował dla sukcesywnie dodawanych lokalizacji pod tymczasowym adresem: nowy.auchan.pl. Domyślny adres sklepu internetowego Auchan pozostaje ten sam, tzn.: zakupy.auchan.pl, w obu przypadkach obowiązywać będzie także ten sam regulamin.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)