Rossman Go. Jak zrobić zakupy samoobsługowe w drogerii?


05.09.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 05.09.2023

Spis treści

  1. Zakupy samoobsługowe Rossmann
  2. Zakupy Rossmann Go krok po kroku
  3. 5% rabatu przy zakupach Rossmann Go

Nikt nie lubi stać w kolejce. Dlatego tak często wybieramy bezobsługowe zakupy! Problem zaczyna się, kiedy do kasy samoobsługowej jest tak samo długa kolejka jak do tej tradycyjnej. Popularna drogeria znalazła na to sposób. Z Rossmann Go zrobisz zakupy używając tylko swojego smartfona. Skanuj produkty, zapłać za nie w aplikacji i gotowe!

Zakupy samoobsługowe Rossmann

O co chodzi z Rossmann Go? To jedna z funkcji aplikacji znanej drogerii (o aplikacji piszemy więcej tutaj). Pozwala zrobić zakupy w sklepach stacjonarnych, korzystając wyłącznie ze smartfona. Jak to działa?

Rossmann Go pozwala na prawdziwie samoobsługowe zakupy. Nie musisz nawet podchodzić do kasy. Spaceruj po sklepie i wybieraj produkty, a następnie skanuj je za pomocą skanera kodów kreskowych, którego znajdziesz w aplikacji.

Zakupy Rossmann Go krok po kroku

Zastanawiasz się czy zakupy samoobsługowe, które proponuje Rossmann są odpowiednie dla Ciebie? Dowiedz się jak to działa i zdecyduj!

Jeżeli nie lubisz długiego czasu oczekiwania na obsługę i nie masz problemu z robieniem rzeczy samemu/samej – musisz tego spróbować!

Szukasz alternatywy? Przeczytaj też o aplikacji Hebe

Jak uruchomić Rossmann Go?

Żeby zacząć korzystać z tej funkcji, musisz najpierw zainstalować aplikację Rossmann i założyć w niej konto. Jeżeli już je posiadasz, możesz pominąć ten krok. Większość pracy masz już za sobą! Jeżeli nie… aplikację znajdziesz w sklepach Google Play i App Store.

Kiedy założysz konto w aplikacji, funkcja Rossmann Go jest już gotowa do działania! Znajdziesz ją na stronie domowej w zakładce „przydatne w drogerii”. Kiedy klikniesz w pierwszą z ikon, serwis poprosi Cię o udostępnienie lokalizacji i wskaże najbliższą drogerię w okolicy.

Zobacz najnowsze gazetki Rossmana

Jak zrobić zakupy Rossmann Go?

Jak zrobić zakupy samoobsługowe w Rossmannie? Jeżeli podążasz za naszą instrukcją masz w tym momencie przed sobą na ekranie smartfona skaner kodów. Co musisz zrobisz, żeby rozpocząć zakupy Rossmann Go?

  1. Zeskanuj kod QR Rossmann Go. Znajdziesz go w sklepie. Nie zapominaj o tym kroku – dzięki niemu aplikacja wie w jakim miejscu robimy zakupy.
  2. Skanuj wybrane produkty i chowaj je do torebki. Wszystkie artykuły, które zeskanujesz znajdą się w Twoim wirtualnym koszyku.
  3. Zapłać za zakupy. Transakcje Rossmann Go wykonasz dzięki płatności online lub jak wolisz w kasie samoobsługowej.

Już po wszystkim! Możesz wyjść ze sklepu i cieszyć się zakupionymi produktami.

Jak płacić w Rossmann Go?

W Rossmann Go możesz płacisz tak jak lubisz! Jeżeli chcesz dokonać transakcji przez internet, możesz zrobić to za pomocą telefonu. Do wyboru masz wiele opcji:

  • płatność kartą
  • BLIKiem
  • za pomocą Google Pay lub Apple Pay
  • poprzez przelew online (PayU lub Przelewy24)

Płatność nie różni się niczym od innych płatności internetowych. Dlatego nie masz się czego obawiać. Jeżeli jesteś przyzwyczajony/a do takich transakcji, będzie to dla Ciebie bułka z masłem!

Chcesz zapłacić później? Dowiedz się czym są płatności odroczone

Rossmann GO. Czy można zapłacić przy kasie?

Tak! Jeżeli nie odpowiada Ci transakcja online, możesz też podejść do kasy. Po co w takim wypadku korzystać z Rossmann Go? Niezależnie od tego jak płacisz i tak zyskujesz na czasie. Przy kasie nie musisz ponownie skanować produktów. Wystarczy Ci jeden wygenerowany przez aplikację kod.

5% rabatu przy zakupach Rossmann Go

Zakupy samoobsługowe w Rossmannie przyniosą Ci też inne profity! Jeżeli zapłacisz za pomocą telefonu zyskasz 5% zniżki na całe zakupy. Ten rabat łączy się z innymi promocjami i obowiązuje bez względu na kwotę, którą zapłacisz za zakupy.

Pamiętaj, że jeżeli zapłacisz przy kasie ominie Cię ta promocja. Dlatego bardziej opłaca się płacić za zakupy z pomocą telefonu z dostępem do internetu. Rabat nie jest udzielany na produkty: lecznicze i wyroby medyczne; preparaty do początkowego żywienia niemowląt; przedmioty służące do karmienia niemowląt oraz alkohol.

Wiedziałeś, że zakupy samoobsługowe Rossmann są możliwe? Podziel się z nami opinią na temat takiego rozwiązania!

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Natalia

Teraz jest jasne, czemu ludzie w rossmanie skanują coś w telefonie i wychodzą omijając kasę… nie znałam tej funkcji i nie wiedziałam o co chodzi