Leki z dostawą do domu. Czy można je zamówić przez internet?


08.09.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 08.09.2023

Spis treści

  1. Internetowa sprzedaż leków
  2. Czy dostawa leków do domu jest możliwa?
  3. Gdzie kupić leki z dostawą do domu?

Właściwie każda gałąź przemysłu zajmuje się teraz sprzedażą wysyłkową. Czy tyczy się to również sektora farmaceutycznego? Dowiedz się jak zamówić leki z dostawą do domu i czy możesz kupić przez internet artykuły na receptę.

Leżysz w łóżku z gorączką i próbujesz powstrzymać lecące z Ciebie strumienie kataru, a po przeszukaniu mieszkania nie znajdujesz żadnych podstawowych środków leczniczych. Co robisz? Wychodzisz do apteki, żeby zaopatrzyć się w podstawowe produkty. Dzisiaj podpowiadamy jak zrobić to inaczej… nie odchodząc nawet od komputera.

Internetowa sprzedaż leków

Kupowanie leków przez internet jest legalne! Na rynku istnieją różne apteki internetowe, w których bez problemu zamówisz produkty lecznicze. Możesz też je kupić lub zarezerwować na stronach, które dodatkowo ułatwiają wybór najlepszych i najtańszych odpowiedników oraz porównują ceny w różnych sieciach aptek (takie jak GdziePoLek lub KtoMaLek).

Zamawianie leków przez internet może być naprawdę proste. Pomaga oszczędzić czas i energię, a dostępne porównywarki pozwalają nam wybrać najlepsze okazje. Ta opcja jest też szczególnie przydatna dla osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych oraz ich opiekunów.

Wolt współpracuje z GdziePoLek. Jeszcze więcej aptek z dostępną dostawą

Czy leki na receptę można kupić przez internet?

Przez internet można kupić preparaty apteczne, które są dostępne bez recepty. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Ale czy apteka internetowa sprzedaje leki na receptę? Tak! Apteka może oferować takie produkty w sprzedaży internetowej.

Jeżeli przyjmujesz jakieś leki na stałe taka opcja zdaje się wybawieniem od comiesięcznej (lub nawet częstszej) wizyty w aptece, połączonej ze staniem w kolejce i problemami z zaopatrzeniem. Ale czy to na pewno takie proste? Czy leki na receptę można zamówić z dostawą?

Czy dostawa leków do domu jest możliwa?

Zamawianie leków przez internet może wydawać się bardzo wygodne. Szczególnie w przypadku osób starszych lub z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Ale czy dostawa leków bezpośrednio do domu jest możliwa? Sprawdziliśmy to!

Nie ma przepisów, które zabraniałyby dostawy preparatów leczniczych, dostępnych bez recepty. Dlatego wszystkie produkty tego typu możesz zamawiać bez żadnych obaw. A jak działa dostarczanie leków na receptę?

Zobacz też:

Ranking sklepów ze zdrową żywnością

Leki na receptę z dostawą – czy to legalne?

Wiemy już, że apteka internetowa sprzedaje leki na receptę. Ale czy dostawa produktów leczniczych tego typu jest możliwa? Niestety, apteki nie mogą podejmować się wysyłkowej sprzedaży takich produktów. Dlatego chociaż możesz zamówić je przez internet, nie możesz liczyć na to, że zostaną dostarczone bezpośrednio do Twojego domu.

Jeżeli chcesz kupić lek na receptę za pośrednictwem strony internetowej, możesz zamówić go z odbiorem osobistym w wybranej aptece. To wciąż duże ułatwienie. Możesz dzięki temu uniknąć sytuacji, w której danego preparatu nie ma w magazynie, a Ty musisz czekać parę dni na zamówieniu i pojawić się w aptece po raz drugi.

Gdzie kupić leki z dostawą do domu?

Internetowa sprzedaż leków jest prowadzona przez wiele aptek i specjalistycznych stron internetowych. Większość z nich oferuje również dostawę produktów leczniczych. Gdzie najlepiej zrobić zamówienie?

Apteki internetowe. Czy mogą wysyłać leki?

Większość aptek, które oferują sprzedaż przez internet, pozwala na dwa rodzaje odbioru zamówień. Zazwyczaj możesz: odebrać leki w wybranym punkcie (w jednej z aptek) lub wybrać dostawę do domu. Wyjątkiem są oczywiście leki na receptę, które mogą być sprzedawane w aptekach internetowych, ale nie mogą być przez nie wysyłane.

Apteka internetowa Gemini

Jaka jest najlepsza e-apteka? Zobacz krótką listę najlepiej ocenianych aptek, które warto wypróbować:

  • DOZ – Dbam o Zdrowie
  • Gemini
  • Cefarm24
  • Apteka Mellissa

Serwisy internetowe zajmujące się sprzedażą leków

Jeżeli lubisz różnego rodzaju porównywarki – mamy coś dla Ciebie. Na rynku istnieją serwisy, które pomagają w wyborze i ułatwiają zamówienie leków. Na stronie internetowej możesz sprawdzić dostępność preparatów i to, gdzie kupisz je po najkorzystniejszej cenie.

Strona internetowa GdziePoLek

Takie strony internetowe umożliwiają również zamówienie leków i odebranie ich osobiście w aptece lub wybranie opcji dostawy bezpośrednio do domu. Najpopularniejsze strony tego typu to GdziePoLek i KtoMaLek.

Czy można zamówić leki przez Glovo?

Aplikacje zakupowe oferują coraz więcej różnych kategorii produktów. Teraz są to również preparaty apteczne. Dostawę takich artykułów oferuje firma Glovo. W specjalnej sekcji na stronie i w aplikacje znajdziecie dostępne apteki i listy sprzedawanych produktów.

Dostawa produktów z kategorii apteka, strona internetowa Glovo

Sprawdź kody rabatowe do Glovo i oszczędzaj na zakupach!

Na Glovo nie kupicie leków na receptę, ale wszystkie wszystkie inne preparaty apteczne i leki bez recepty możecie zamówić z ekspresową dostawą. Dlatego jeżeli jesteście np. przeziębieni i chcecie podleczyć się ogólnie dostępnymi preparatami – możecie je bez wahania zamawiać!

Julia Walczak
Redaktorka i copywriterka. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Bogusia

Opcja dostarczania leków na receptę bardzo ułatwiła by życie mojej babci. Mogłaby taka opcja wejść w życie.