Karta Dużej Rodziny: w jakich sklepach spożywczych kupisz ze zniżką?


25.09.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 16.12.2023

Spis treści

  1. Czym jest Karta Dużej Rodziny?
  2. Karta Dużej Rodziny: W jakich sklepach zniżki?
  3. Karta Dużej Rodziny: Podsumowanie

Dbanie o dużą rodzinę jest ogromnym wyzwaniem, szczególnie w okresie rosnących cen. Trudno skupić się nawet na małych przyjemnościach, kiedy na Twoich oczach piętrzą się kolejne wydatki. Dlatego, z myślą o rodzicach wielu pociech, powstała Karta Dużej rodziny.

Karta Dużej Rodziny oferuje jej posiadaczom wiele zniżek zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Może ją wyrobić każdy, kto posiada co najmniej trójkę dzieci. Masz taką kartę i zastanawiasz się gdzie ją wykorzystać? Sprawdzamy gdzie dostaniesz zniżki na zakupy spożywcze.

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny, znana również jako KDR, to program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, który ma na celu wsparcie rodzin wielodzietnych.

Dla wszystkich rodzin z co najmniej trójką dzieci przewidziane są zniżki w różnych sferach życia: od zakupów spożywczych i usług finansowych aż po rozrywkę i rekreację.

Karta Dużej Rodziny: W jakich sklepach zniżki?

Posiadasz Kartę Dużej Rodziny i zastanawiasz się w jakich miejscach możesz z niej skorzystać? Przyjrzeliśmy się najpopularniejszym dyskontom, supermarketom, hipermarketom, a także sklepom internetowym i aplikacjom q-commerce, żeby sprawdzić gdzie rodziny wielodzietne mogą zrobić tańsze zakupy spożywcze.

Karta dużej rodziny Lidl: Czy daje zniżki?

Czy w Lidlu skorzystasz ze zniżek z Kartą Dużej Rodziny? Tak! Dostaniesz 10% rabatu na wybrane kategorie produktów w tym między innymi: ryneczek Lidla, Piekarnię w sercu Lidla czy dania dla dzieci w słoiczka.

Poniżej znajdziesz pełną listę kategorii, które kupisz w Lidlu ze zniżką z Kartą Dużej Rodziny.

Kategorie produktów objętych zniżką, Lidl.pl

Czy w Kauflandzie działa Karta Dużej rodziny?

Kaufland oferuje zniżki posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Czego możesz się spodziewać? Jeżeli zeskanujesz swoją kartę przy kasie zostanie dla Ciebie wydrukowany specjalny bon na kolejne zakupy.

Ile możesz oszczędzić w Kauflandzie? Za każde wydane 100 złotych otrzymasz bon o wartości 5 złotych na kolejne zakupy. Maksymalna wartość bonu przy jednych zakupach to 25 złotych (taką kwotę uzyskasz przy wydaniu 500 zł).

Czy Carrefour honoruje Kartę Dużej Rodziny?

W Carrefourze system zniżek działa podobnie jak w Kauflandzie. Tutaj również posiadacz Karty Dużej Rodziny dostaje przy kasie bony rabatowe na kolejne zakupy. Tym razem jednak w postaci e-kuponu. Od 27 października br. ze zniżki skorzystasz również robiąc zakupy przez serwis internetowy carrefour.pl (dowiedz się jak to zrobić).

W sklepach sieci Carrefour oszczędzić więcej niż w Kauflandzie. Maksymalna wartość kuponu to 30 złotych, otrzymasz go przy zakupach za więcej niż 300 złotych. Zobacz ile możesz zyskać na zakupach.

System zniżek, Carrefour.pl

Czy w Auchan obowiązuje Karta Dużej Rodziny?

Auchan oferuje możliwość podłączenia Karty Dużej Rodziny do programu lojalnościowego sieci. Jeżeli to zrobisz uzyskasz 1% zniżki na produkty w sklepie i 5% zniżki na produkty marki własnej Auchan.

Twoja karta lojalnościowa automatycznie uzyska wtedy złoty status, co umożliwi Ci korzystanie z rabatów.

Co daje Karta Dużej Rodziny w Biedronce?

Niestety Biedronka nie jest partnerem programu, dlatego Karta Dużej Rodziny nie uprawnia tam do żadnych zniżek.

Karta Dużej Rodziny Rossmann: Czy są zniżki?

Wiele osób zastanawia się czy z Karty Dużej Rodziny można skorzystać w sieci popularnych drogerii. Wiele rodzin zaopatruje się tam w potrzebną chemię, środki czystości i artykuły higieniczne. Chcieliby wiedzieć czy przyda im się tam Karta Dużej Rodziny. Rossmann niestety nie jest partnerem programu i KDR nie uprawnia tam do żadnych zniżek.

Jest jednak pewna alternatywa! Rossmann posiada autorski program promocyjny dla rodziców małych dzieci „Rossnę”. Obowiązuje osoby oczekujące dziecka (w ciąży) i rodziców dzieci od urodzenia do 10 roku życia. Użytkownicy programu mają dostęp do specjalnych promocji i benefitów.

Karta Dużej Rodziny: Jakie sklepy internetowe i aplikacje?

Zastanawiasz się czy jakieś internetowe sklepy spożywcze oferują zniżki dla rodzin wielodzietnych? Tak! Teraz możesz poświęcić więcej czasu swojej rodzinie i zamówić zakupy z dostawą do domu, a do tego oszczędzasz!

Frisco

Jeden z najbardziej znanych internetowych supermarketów oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny! Jeżeli dodasz ją do swojego konta otrzymasz stałe 10% rabatu na wybrane kategorie produktów: wszystkie warzywa, owoce i nowości produktowe.

Oprócz tego możesz liczyć na dedykowane zniżki, prezenty co 10-te zakupy oraz przywileje w dostawie. Możesz między innymi rezerwować zakupy z wyprzedzeniem i korzystać z bezpłatnej dostawy premium raz na kwartał.

Lisek.App

Od niedawna zakupy ze zniżką zrobisz w Lisek.App, aplikacji oferującej zakupy z ekspresową dostawą. Wystarczy dodać do aplikacji swoją Kartę Dużej Rodziny, a uzyskasz 5% zniżki. Rabatem zostaną objęte całe Twoje zakupy.

Karta Dużej Rodziny: Podsumowanie

Karta Dużej Rodziny to spore ułatwienie dla rodzin wielodzietnych. Dzieci mają wiele potrzeb i generują wiele wydatków, dlatego specjalne promocje dla rodzin mogą okazać się wyjątkowo przydatne.

Na szczęście wiele sklepów, również tych internetowych podejmuje współpracę z programem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Dzięki temu osoby, które posiadają co najmniej trójkę potomstwa mogą korzystać ze zniżek w coraz większej ilości lokali.

 

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Malgosia

Byłam pewna ze ta karta obowiązuje wszędzie, nie jest tak?