POLOmarket – zamawiaj przez internet, odbieraj w supermarkecie


17.12.2020
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Co musisz wiedzieć o POLOmarkecie?
  2. Czym jest metoda click&collect?
  3. Kiedy warto korzystać z metody click&collect w POLOmarkecie?
  4. Skąd wzięła się popularność zakupów spożywczych przez internet?

Wydaje Ci się, że aby zrobić zakupy w POLOmarkecie, musisz wybrać się osobiście do sklepu, samodzielnie sięgnąć po każdy produkt z półki, po czym odstać swoje w kolejce do kasy? Taki sposób robienia zakupów spożywczych w POLOmarkecie to już przeszłość. Od kilku miesięcy możesz korzystać w tej sieci z tzw. modelu click&collect. Sprawdźmy zatem, na czym on polega.

 

Co musisz wiedzieć o POLOmarkecie?

Zacznijmy od tego, że POLOmarket to sieć supermarketów spożywczych, która funkcjonuje już od ponad 20 lat. Choć trudno w to uwierzyć pierwsze sklepy tej marki pojawiły się już w 1997 roku. Obecnie w Polsce jest ponad 280 sklepów z szyldem POLOmarket, w których pracuje około 6300 pracowników.

Oferta sieci POLOmarket nie różni się w zasadzie od innych sklepów tego typu. Znajdziesz tu produkty spożywcze, środki czystości, podstawowe kosmetyki i różnego rodzaju akcesoria. Co ważne, artykuły spożywcze pochodzą w głównej mierze od polskich producentów, rolników, hodowców czy sadowników. Do tego w POLOmarkecie dostępne są także marki własne tej sieci.

Nie lubisz przepłacać za zakupy spożywcze przez internet? Przed złożeniem zamówienia sprawdź Ranking Supermarketów Online.

 

Czym jest metoda click&collect?

Metoda click&collect polega na tym, że klienci mogą robić zakupy zdalnie przez internet, ale przygotowane zamówienie muszą odebrać samodzielnie. Stąd właśnie „click”, czyli kliknij, co jest odpowiednikiem złożenia zamówienia online oraz „collect”, czyli odbierz.

W przypadku POLOmarketu wygląda to w ten sposób, że najpierw kupujesz wybrane produkty (spożywcze
i inne) z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Wystarczy, że będziesz miała dostęp do internetu. Następnie zamówienie jest kompletowane przez pracowników sklepu. Gdy tylko Twoje produkty będą przygotowane, dostaniesz informację, że możesz je odebrać. Co ważne, za zakupy zapłacisz przy odbiorze: kartą, urządzeniem mobilnym lub zwykłą gotówką. A dzięki zbiorczemu kodowi QR sama transakcja przebiegnie błyskawicznie.

Co ważne, na etapie składania zamówienia wybierasz sklep, w którym odbierzesz skompletowane produkty.

Lubisz oszczędzać na zakupach? Sprawdź kody rabatowe do LIDL.

 

Kiedy warto korzystać z metody click&collect w POLOmarkecie?

Z metody click&collect w POLOmarkecie korzystaj, jeśli lubisz robić zakupy spożywcze w tym sklepie
i cenisz tę markę. Przy czym nie musisz już tracić czasu na samodzielne wybieranie poszczególnych produktów. Zamiast tego zrobią to za Ciebie pracownicy sklepu.

Z tego rozwiązania warto korzystać przede wszystkim, gdy nie masz czasu lub ochoty na chodzenie po sklepie. W przypadku metody click&collect możesz złożyć zamówienie z rana czy podczas przerwy w pracy, a odbierzesz je w drodze do domu. Z tego względu jest to idealna usługa dla osób, których praca lub dom znajdują się w pobliżu POLOmarketu.

Metoda click&collect sprawdzi się idealnie w okresie, gdy do sklepów zaglądają tłumy klientów. Jest to oczywiście okres przedświąteczny, ale też dzień, dwa przed dłuższym weekendem lub świętem, w którym sklepy spożywcze w Polsce są zamknięte. Jeśli zrobisz zakupy online, oszczędzisz sporo czasu, nerwów
i przepychania się wśród innych klientów.

Poza tym składając zamówienie online w sklepie spożywczym, możesz w spokoju zweryfikować listę zakupów. Sprawdzić lodówkę, spiżarkę, a także poszukać przepisu, który chcesz wypróbować. Wybierając poszczególne produkty przez internet, masz po prostu pewność, że kupisz wszystko to, czego aktualnie potrzebujesz.

Cenisz sobię wygodę zakupów spożywczych przez internet? Sprawdź jak zrobić zakupy online w SPAR.

 

Skąd wzięła się popularność zakupów spożywczych przez internet?

Choć Polacy dość szybko nauczyli się kupować przez internet, to początkowo większość osób wolała robić zakupy spożywcze stacjonarnie. Jednak wraz z kolejnymi supermarketami, które pozwalały na złożenie zamówienia online, powoli przyzwyczailiśmy się do takiego sposobu robienia zakupów.

Do tego pandemia i ograniczenia w przemieszczaniu się sprawiły, że coraz więcej osób zaczęło wyszukiwać w internecie informacje na temat możliwości zakupienia produktów spożywczych online. Zresztą naprzeciw tym oczekiwaniom wyszły same supermarkety spożywcze oraz dyskonty. I choć nie każdy z nich mógł od razu uruchomić sprzedaż produktów przez internet z dostawą do domu, to sklepy zaczęły oferować inne sposoby na odbiór zamówienia. I dokładnie tak zrobił POLOmarket wprowadzając usługę click&collect.

Poznaj zalety programu oszczędnościowego Auchan Skarbonka.

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)