Ile kosztuje Allegro Smart? Czy opłaca się wykupić usługę?


28.03.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 28.03.2024

Spis treści

 1. Co to jest Allegro Smart?
 2. Ile kosztuje Allegro Smart?
 3. Czy opłaca się wykupić Smart od Allegro?

Allegro Smart to usługa subskrypcyjna znanej platformy marketplace, która pozwala na oszczędzanie na dostawach. Kusi Cię wizja darmowych przesyłek? Zobacz ile kosztuje Allegro Smart i czy opłaca się wykupić tę usługę.

Koszt dostawy może zniechęcać do zakupów online, szczególnie jeśli składamy zamówienia u wielu różnych sprzedawców. Jeżeli często robisz zakupy na Allegro, zastanów się nad skorzystaniem ze specjalnej subskrypcji Smart i ciesz się darmowymi dostawami… na pewnych warunkach.

Co to jest Allegro Smart?

Jak działa Allegro Smart dla kupujących? To usługa, która zapewnia klientom cztery podstawowe korzyści:

 • nielimitowaną liczbę bezpłatnych dostaw kurierem lub do paczkomatu;
 • bezpłatne zwroty przesyłek Allegro Smart! (jednorazowo dla każdego zamówienia);
 • dostęp do Smart! Okazji, specjalnych ofert promocyjnych i możliwości kupna w przedsprzedaży;
 • priorytetową obsługę – wnioski w Allegro Protect będą rozpatrzone w ciągu 2 dni roboczych.

Z benefitów programu można korzystać dzięki zapłaceniu opłaty subskrypcyjnej w formie płatności rocznej lub miesięcznej.

Jak korzystać z Allegro Pay?

Symbol Allegro Smart, są nim oznaczone specjalne oferty dla subskrybentów

Allegro Smart: Od jakiej kwoty darmowa dostawa?

Niestety, żeby otrzymać darmową dostawę na Allegro musimy spełnić też dodatkowe warunki. Żeby przesyłka była bezpłatna wartość zamówienia musi przekroczyć odpowiedni próg. Jest to:

 • 45 zł dla dostaw do paczkomatów i punktów odbioru;
 • 65 zł dla dostaw kurierem.

Wartość dotyczy zamówień od jednego sprzedawcy. Dodatkowo jeżeli wybierzesz opcję płatności za zamówienie za pobraniem, będziesz musiał za nią zapłacić 4,99 zł. Taka forma płatności jest traktowana jako usługa dodatkowa, którą oferuje przewoźnik, dlatego bez względu na wartość zamówienia będziesz musiał za nią zapłacić.

Czy Allegro Smart przedłuża się automatycznie?

Jak działa subskrypcja na Allegro Smart? Czy będzie automatycznie się przedłużać? To zależy. Jeżeli wybierzesz opcję subskrypcji rocznej, nie będzie odnawiać się automatycznie. Będziesz mógł korzystać z darmowych dostaw przez rok i 14 dni (okres wypowiedzenia umowy). W tym momencie będziesz też miał możliwość przedłużenia usługi o kolejny okres czasu.

Payback na Allegro. Jak zbierać punkty i oszczędzać?

Subskrypcja miesięczna będzie odnawiana automatycznie, a odpowiednia kwota będzie pobierana z Twojej karty. Jeżeli będziesz chciał zrezygnować z usługi, musisz zgłosić rezygnację w panelu Allegro Smart lub przez formularz kontaktowy.

Ile kosztuje Allegro Smart?

Za usługę Allegro Smart możesz zapłacić na dwa sposoby: w ramach subskrypcji rocznej lub miesięcznej. W obu przypadkach otrzymasz nielimitowaną liczbę darmowych przesyłek. Ile kosztuje Allegro Smart?

 • 59,90 zł w przypadku płatności za 12 miesięcy
 • 14,99 zł w przypadku płatności miesięcznej

Jeśli wiesz, że Allegro Smart będzie dla Ciebie korzystne i zamierzasz korzystać z niego przez dłuższy czas – zdecydowanie bardziej opłaca się wykupienie subskrypcji rocznej. 59,99 zł w przeliczeniu na 12 miesięcy to około 4,99 zł za miesiąc. Oznacza to, że wybierając roczną subskrypcję oszczędzasz około 10 zł w każdym miesiącu.

Jak mieć Allegro Smart za darmo?

Czy z Allegro Smart można skorzystać za darmo? Istnieje opcja skorzystania z promocji Smart! na Start. Jeżeli nie korzystałeś jeszcze z programu Smart i posiadasz aktywne konto na Allegro, będziesz mógł wypróbować usługę. Masz wtedy możliwość skorzystania z 5 darmowych dostaw w trakcie 3 miesięcy.

Po okresie próbnym usługa NIE zostanie odnowiona automatycznie i Allegro nie pobierze od Ciebie pieniędzy. Jeżeli będziesz chciał dalej korzystać ze Smart, będziesz mógł wybrać jedną z opcji płatności – miesiąc lub rok darmowej dostawy.

Jakie są najlepsze sklepy internetowe? Sprawdź gdzie zrobić zakupy

Czy opłaca się wykupić Smart od Allegro?

To czy Allegro Smart będzie dla Ciebie korzystne finansowo zależy od wielu różnych czynników, a przede wszystkim od tego jak często kupujesz na Allegro i z jakich rodzajów dostaw korzystasz.

Najniższy koszt dostawy na Allegro to 8.99 zł. Jeżeli przyjmiemy go jako normę to „na plus” z Allegro Smart wyjdziesz, jeśli dostaniesz przynajmniej 7 darmowych przesyłek w roku (w przypadku płatności za rok) lub przynajmniej 2 przesyłki w miesiącu (w przypadku płatności za miesiąc). Jeżeli koszt wybranej przez Ciebie formy dostawy jest wyższy, płatność za Allegro Smart zwróci Ci się jeszcze szybciej.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)