Payback Allegro: jak dodać kartę i zbierać punkty?


29.12.2023
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 29.12.2023

Spis treści

 1. Jak zbierać punkty Payback na Allegro?
 2. Payback Allegro: Jak wykorzystać punkty w sklepie?

Payback to program, który pozwala na zbieranie punktów za zakupy w  sklepach tradycyjnych i internetowych. Użytkownik może je później wymienić na nagrody lub zapłacić nimi za kolejne zakupy. Z benefitów programu można skorzystać również, kupując na Allegro! Dowiedz się jak dodać kartę Payback do Allegro i zacząć zbierać punkty za zakupy.

Jak zbierać punkty Payback na Allegro?

Wiele osób zastanawia się jak działa Payback na Allegro. Najpopularniejszy marketplace w Polsce budzi bardzo duże zainteresowanie. Nic dziwnego, że sporo z nas próbuje znaleźć sposób na dodatkową oszczędność na tej platformie. Payback jest na to świetnym sposobem.

Punkty zbierane są przy okazji Twoich zakupów na Allegro (ale też w innych sklepach). Zawsze możesz sprawdzić ich aktualną ilość na Twoim koncie Payback. Później masz możliwość wymienienia punktów na nagrody rzeczowe lub bony na zakupy. Za swoje punkty Payback (niezależnie od tego w jakim lokalu handlowym lub usługowym je zebrałeś) możesz odebrać też kupony na zakupy na Allegro.

Jak korzystać z Allegro Pay? Rób zakupy i płać później!

Jak dodać kartę Payback do Allegro?

Jak połączyć Payback z Allegro? W tym momencie nie ma możliwości dodania numeru Twojej karty Payback bezpośrednio do konta Allegro. Żeby skorzystać z programu, musisz zalogować się najpierw na stronie Payback i wybrać Allegro z widocznej tam listy sklepów. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę platformy i będziesz mógł zrobić zakupy. W ten sposób możesz być pewny, że punkty Payback zostaną naliczone na Twoje konto.

Payback na Allegro: Ile punktów za 1 zł?

Punkty Payback otrzymujesz oczywiście za zakupy! To ile punktów otrzymasz za każdą wydaną złotówkę, zależy od tego w jakim sklepie kupujesz. W niektórych sklepach 1 punkt jest warty 2 zł, a w innych np. 6 zł. Jeżeli chcesz skorzystać z Payback na Allegro, otrzymasz 1 punkt za każde wydane na platformie 5 zł. Przelicznik nie uwzględnia jednak kosztów przesyłki (za nie nie zostaną naliczone punkty). Dlatego jeżeli zrobiłeś zakupy np. za 121 zł, otrzymasz 24 punkty lojalnościowe.

Allegro i InPost: Jak działają nowe punkty odbioru?

Maksymalny czas naliczenia punkty Payback to 30 dni. Zazwyczaj powinny jednak zasilić Twoje konto w czasie 5 dni od dokonania zakupu. Punkty zmieniają status na aktywne po upływie 55 dni.

Za co NIE dostaniesz punktów Payback na Allegro?

Punkty Payback nie zostaną Ci przyznane za każdy, kupiony na Allegro, produkt. Są pewne wyjątki. Punkty nie naliczają się za artykuły zakupione w licytacji oraz produkty z kategorii:

 • Antyki i Sztuka
 • Erotyka,
 • Inne pojazdy i łodzie,
 • Kolekcje,
 • Leki bez recepty i dermokosmetyki,
 • Maszyny,
 • Militaria,
 • Motocykle i Quady,
 • Naczepy,
 • Nieruchomości,
 • Przyczepy,
 • Rękodzieło,
 • Samochody,
 • Suplementy diety i odżywki,
 • Usługi,
 • Wakacje.

Pamiętaj też, żeby przez 24 godziny przed dokonaniem zakupu nie wchodzić na Allegro za pośrednictwem innych stron niż Payback (w tym porównywarek cenowy, stron z rabatami, wyszukiwarki internetowej, portalu społecznościowego, reklam Allegro wyświetlanych poza Payback). Może to spowodować problemy z naliczeniem punktów na Twoje konto.

Payback Allegro: Jak wykorzystać punkty w sklepie?

Punkty Payback możesz wykorzystać na zakupy w sklepie Allegro, nawet jeżeli nie zostały zebrane na tej platformie. Do wyboru masz aż 7 nagród o różnych wartościach: karta podarunkowa Allegro 5 zł (600 p), 10 zł (1 150 p), 25 zł (2 750 p), 50 zł (5 500 p), 100 zł (11 000 p), 150 zł (16 500 p) i 200 zł (22 000 p).

Lubisz programy lojalnościowe? Zobacz co możesz zyskać z kartą Kameleon

 

Karty podarunkowe Allegro, Payback

Jeżeli masz wystarczającą ilość punktów Payback, możesz zakupić za nie takie vouchery. Po złożeniu zamówienia na Twój adres e-mail zostanie przesłany specjalny kod, który będziesz mógł wykorzystać robiąc zakupy na platformie.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)