Everli kupione przez Palella Holdings. Co będzie dalej z platformą?


22.02.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 22.02.2024

Spis treści

  1. Everli z nowym właścicielem: Palella Holdings
  2. Problemy finansowe Everli

Firma Palella Holdings nabyła cały kapitał zakładowy Everli, platformy do zamawiania zakupów przez internet. Jak planuje rozwijać ten projekt? Czy uda się uratować platformę?

Niedawno informowaliśmy, że ze względu na problemy finansowe, platforma Everli miała zostać sprzedana za symboliczną kwotę 1 euro. Parę dni temu nie wiedzieliśmy jeszcze czy ktoś zdecyduje się na zainwestowanie w projekt i uratowanie spółki. Kupiec znalazł się jednak dosyć szybko.

Sprawdź z jakich aplikacji q-commerce warto skorzystać

Everli z nowym właścicielem: Palella Holdings

„Z radością informujemy, że Palella Holdings, rodzinne biuro Salvatore Palella, nabyło cały kapitał zakładowy Everli.” – ogłosiła na LinkedInie firma Palella Holdings. Firma podwyższyła kapitał spółki o 21 milionów euro. Fundusze mają pomóc w reorganizacji i ponownym uruchomieniu platformy.

Plan firmy zakłada wzmocnienie pozycji Everli we Włoszech, a dopiero potem dalszą ekspansję platformy na kolejne europejskie rynki. Czy to szansa na powrót firmy również do Polski? Zobaczymy. Może ze świeżym podejściem i większym nakładem środków na marketing, platforma również u nas mogłaby osiągnąć sukces.

Everli liderem e-grocery na włoskim rynku?

Palella Holdings ma ambitne plany na dalszy rozwój platformy zakupowej. Zamierza zainwestować w nową technologię i w jak najkrótszym czasie osiągnąć rentowność. Czy jej się to uda? Będziemy śledzić dalsze życie platformy.

„Jestem podekscytowany, że mogę podjąć tę wyjątkową okazję do ożywienia Everli, platformy, która już wykazała ogromny potencjał w dziedzinie zakupów online. Nasza wizja jest jasna: chcemy uczynić z Everli nie tylko niekwestionowanego lidera na włoskim rynku, ale także punkt odniesienia dla innowacji i jakości w obszarze dostaw zakupów do domu – komentuje Salvatore Palella.

Problemy finansowe Everli

Wkrótce po tym jak włoska platforma Everli wycofała się z Polski, światło dzienne ujrzał interesujący dokument inwestorski. Można było z niego wywnioskować, że Everli ma zostać sprzedane za symboliczną kwotę 1 dolara. Problemy firmy wynikały przede wszystkim z tego, że nie udało się jej pozyskać kolejnej rundy finansowania od jednego z inwestorów.

Więcej na temat sytuacji platformy zakupowej Everli piszemy tutaj.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)