Frisco baner

Czy w Żabkach staną paczkomaty?


23.07.2020
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 23.07.2020

Spis treści

  1. Żabka rozwija usługę pocztową
  2. Paczkomaty od Żabki
  3. Czy warto zamawiać paczki z dostawą w Żabce

Możliwość odbioru przesyłek w placówkach Żabki to spora wygoda. Szczególnie że cena dostawy zamówienia do takiej placówki jest zazwyczaj niższa niż w przypadku dostarczania przesyłki przez kuriera. Poza tym sklepy z charakterystycznym, zielonym szyldem znajdują niemalże na każdym kroku. Co jednak najważniejsze, już wkrótce odbiór przesyłki w Żabce może być jeszcze prostszy
i szybszy. A to wszystko za sprawą niewielkich paczkomatów, które już wkrótce mogą zagościć
w Żabkach.

Żabka rozwija usługę pocztową

Odbiór zamówienia przesyłek w Żabce przypadł do gustu wielu klientom. Dzięki tej usłudze kolejne osoby nie muszą wybierać się na pocztę, aby odebrać paczkę wysłaną przez sklep internetowy. Wystarczy, że składając zamówienie, wskażą pobliską Żabkę jako punkt odbioru i będą mogły odebrać paczkę przy okazji najbliższych zakupów.

Jedyną wadą takiego rozwiązania jest jednak konieczność czekania w kolejce do kasy. Paczki wydawane są przez pracowników Żabki, a jeśli akurat do sklepu, w którym czeka na nas paczka, wybierze się kilka osób, to będziemy musieli odstać swoje. To może się jednak wkrótce zmienić, ponieważ obecnie Żabka testuje własne maszyny do odbioru przesyłek pocztowych.

 Lubisz robić zakupy w Żabce? Sprawdź aktualną gazetkę Żabki.

 

Paczkomaty od Żabki

Owe maszyny mają przypominać doskonale znane nam paczkomaty. Będą jednak dostosowane wielkością i stylem do aranżacji sklepów Żabka. Paczkomaty umożliwią automatyzację wydawania paczek w Żabce na podstawie kodu, bez konieczności angażowania do tego pracownika sklepu. A dzięki temu osoby, które odwiedziły Żabkę tylko w celu odebrania paczki, nie będą musiały stać w ewentualnej kolejce do kasy.

Takie rozwiązanie wydaje się korzystne dla wszystkich zainteresowanych. Z jednej strony zmniejszą się kolei do kasy dla osób, które do Żabki przyszły tylko na zakupy. Z drugiej zyskają na tym pracownicy Żabki, ponieważ nie będą musieli zajmować się wydawaniem paczek. Zyskają na tym również osoby, które jako miejsce odbioru paczki wskazały właśnie Żabkę. Nie tylko będą w stanie szybciej odbierać przesyłki, ale też w razie ewentualnych problemów z paczkomatem będą mogły poprosić o pomoc obsługę sklepu.

Jak na razie pierwsze paczkomaty od Żabki są w fazie z testów. Jeśli przebiegną one pomyślnie, odbiór przesyłek w Żabkach będzie przebiegał o wiele sprawniej.

 Chcesz oszczędzić na zakupach w Żabce? Sprawdź, jakie możliwości daje korzystanie z aplikacji mobilnej Żappka.

 

Czy warto zamawiać paczki z dostawą
w Żabce

Choć sklepy sieci Żabka w niczym nie przypominają tradycyjnych placówek pocztowych, to wydaje się, że wybór opcji dostawy przesyłek do tego sklepu stanowi ciekawą alternatywę.

Przede wszystkim w Polsce działa ponad 6100 sklepów Żabka. Zatem istnieje duża szansa, że chociaż jeden z nich znajduje się w pobliżu naszego miejsca pracy czy zamieszkania. A co jeszcze ważniejsze, godziny,
w których czynne są Żabki, są o wiele bardziej przystępne niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej poczty. A to oznacza, że przesyłki w Żabce możemy odbierać w godzinach późnowieczornych, a także
w soboty i niedziele. Poza tym dostawa przesyłki do placówki takiej jak Żabka jest zazwyczaj tańsza od przesyłki kurierskiej. A jeśli często kupujemy w sklepach internetowych, to oszczędność kilku złotych na każdej paczce, zaczyna robić różnicę.

Często kupujesz w Żabce? Sprawdź, czy sieć planuje rozpocząć dostawę zakupów spożywczych do domu.

Jak na razie musimy zadowolić się opcję, w której to pracownicy Żabki wydają nam paczki. Jeśli jednak wszelkie testy przebiegną pomyślnie, niedługo będziemy mogli skorzystać z paczkomatów, które staną
w Żabkach. Dzięki temu odbiór przesyłek, jak i codzienne zakupy w Żabce będą jeszcze szybsze i wygodniejsze.

 

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)