Czy Twój sklep spożywczy też Cię rozpieszcza?


24.09.2020
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Ogromny wybór produktów
  2. Internetowe sklepy spożywcze
  3. Sklep spożywczy w Twoim telefonie
  4. Szybsze zakupy z kasami samoobsługowymi

Czy zwróciłaś uwagę, że obecnie zakupy spożywcze są wygodniejsze niż jeszcze kilka lat temu? Wprawdzie na co dzień lubimy ponarzekać na ciągle rosnące ceny w sklepach, ale dziś skupmy się na tym, jak sklepy spożywcze rozpieszczają swoich klientów.

Ogromny wybór produktów

Do widoku pełnych półek w supermarketach jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak obecnie nawet
w najmniejszym sklepie spożywczym możemy znaleźć wiele produktów, z myślą o konkretnej grupie odbiorców. Przykład?

Jesteś na diecie bezglutenowej? Bez trudu znajdziesz całą gamę produktów bez tego białka, więc Twoje posiłki z pewnością nie będą monotonne. Podobnie jest z weganami, wegetarianami, a także osobami, którym zależy na produktach ekologicznych. Nawet w dyskontach można znaleźć wiele artykułów spożywczych, które spełnią wymogi nawet najbardziej restrykcyjnych diet. A nawet, jeśli czegoś zabraknie w pobliskim sklepie, możemy to zamówić w internetowych sklepach ze zdrową żywnością.

Kochasz zdrową kuchnię? Kupuj ulubione produkty w sklepie ze zdrową żywnością z naszego Rankingu Sklepów Ekologicznych.

 

Internetowe sklepy spożywcze

Jedną z prawdziwych rewolucji w naszych zakupach, jest możliwość zamówienia produktów spożywczych przez internet. Dzięki temu unikamy kolejek w sklepie, korków w drodze do supermarketu, a nawet wnoszenia zakupów na 3. piętro.

A to wszystko dlatego, że coraz więcej sklepów spożywczych oferuje klientom zakupy online z dowozem
do domu. To jednak nie koniec udogodnień. W takich sklepach, jak na przykład Frisco (zobacz naszą recenzję Frisco) możesz liczyć na dostawę zakupów spożywczych tego samego dnia lub w innym, ściśle określonym terminie. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w przypadku zakupów spożywczych przed wszelkimi świętami.

➡ Sprawdź również aktualne promocje i kody rabatowe na zakupy online w Auchan.

Zresztą zakupy spożywcze przez internet, to ogromna wygoda z jeszcze jednego powodu. Zamówienie na wybrane produkty możemy złożyć o dowolnej porze, z dowolnego miejsca. Wracasz z wakacji i Twoja lodówka świeci pustkami? Na kilka dni przed powrotem złóż zamówienie w internetowym supermarkecie,
a gdy znajdziesz się już w domu, odwiedzi Cię kurier z zakupami.

Warto również dodać, że zakupy spożywcze przez internet są niesłychanie intuicyjne. W systemie możesz zapisać własne listy zakupów, dzięki czemu wyszukiwanie produktów jest o wiele szybsze. Poza tym masz czas na spokojne zapoznanie się z etykietami nowych produktów i porównanie ich ze sobą.

Oczywiście, aby zrobić zakupy spożywcze online, nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Wystarczy do tego komputer, tablet, a nawet telefon komórkowy oraz dostęp do internetu. Chyba że lubisz iść z duchem czasu. Wtedy możesz kupić lodówkę multimedialną Samsung, która pozwala na automatyczne zakupy
w internetowym sklepie spożywczym Frisco.pl. To musi być naprawdę wygodne: w tym samym momencie sprawdzasz zawartość lodówki, po czym wskazujesz jej, jakie produkty chcesz zamówić.

 

Sklep spożywczy w Twoim telefonie

Kolejnym ułatwieniem ze strony sklepów spożywczych są aplikacje mobilne (polecamy nasz artykuł o aplikacji mobilnej Żabki czyli Żappce oraz o aplikacji supermarketu Netto). Po pierwsze, dzięki nim zyskujemy dodatkowe zniżki i rabaty na zakupy. A po drugie, w aplikacji mobilnej danego sklepu możemy przechowywać e-paragony. Koniec z papierowymi paragonami, które walają się gdzie popadnie, a gdy trzeba złożyć reklamację, magicznie znikają. Za to e-paragony są zawsze pod ręką.

 

Szybsze zakupy z kasami samoobsługowymi

Sklepy spożywcze od dawna zmagają się z brakami kadrowymi. Rozwiązaniem tego problemu stały się kasy samoobsługowe. Obecnie coraz więcej sieci wprowadza takie rozwiązanie. Dzięki temu jednocześnie działa więcej kas, więc i czas w kolejce jest krótszy.

Wiesz już, że zakupy spożywcze nie muszą być udręką. Obecnie supermarkety dokładają wszelkich starań, aby przypodobać się klientom. A jeśli nie lubisz chodzić po sklepach lub po prostu nie masz na to czasu, rób zakupy spożywcze przez internet. Jednak wcześniej znajdź w naszym rankingu swój ulubiony sklep spożywczy z dostawą zakupów do domu.

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(0)