Frisco baner

Allegro Mini Przesyłka. Nowy rodzaj dostawy od Poczty Polskiej


07.09.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 07.09.2023

Spis treści

  1. Nowa metoda dostawy dostępna na Allegro
  2. Allegro x Poczta Polska. Usługi kurierskie na platformie zakupowej
  3. Poczta Polska stawia na rozwój e-commerce

Allegro we współpracy z Pocztą Polską wprowadzają nowy rodzaj dostawy. Za mini przesyłkę zapłacisz tylko 3.99zł! Nowa usługa obejmuje dostawę małych i niedrogich produktów.

Nowa metoda dostawy dostępna na Allegro

„Allegro Mini Przesyłka to odpowiedź na potrzeby klientów biznesowych i indywidualnych, którzy nadają drobne przesyłki i oczekują bardzo konkurencyjnej ceny oraz możliwości wygodnego sposobu wysyłki i odbioru.” – pisze Poczta Polska w komunikacie.

Nowy sposób dostawy będzie dostępny wyłącznie dla sprzedających i kupujących na platformie Allegro. Od teraz za nadanie paczki o wymiarach 32,5 cm x 23 cm x 2 cm i wadze do 500 g zapłacisz tylko 3.99zł.

Jak udostępnić kupującym możliwość korzystania z Allegro Mini Przesyłki?

Jesteś sprzedawcą na Allegro i chcesz, żeby Twoi klienci mogli korzystać z nowej usługi? Możesz ją im udostępnić. W ustawieniach dostawy znajdziesz sekcję „Rozliczasz się z Allegro”, a w niej metodę Allegro Mini Przesyłka.

Możesz udostępnić ją w ofertach za maksymalnie 3.99zł.

Allegro, udostępnienie usługi Mini Przesyłka

Gdzie zrobisz najtańsze zakupy online? Odpowiadamy!

Jak nadać Allegro Mini Przesyłkę?

Żeby skorzystać z tego rodzaju dostawy należy nadać przesyłkę przez narzędzie Wysyłam z Allegro lub poprzez integrację zewnętrznych narzędzi z API Wysyłam z Allegro.

Następnie powinieneś wydrukować i nakleić na paczkę odpowiednią etykietę i zanieść przesyłkę do wybranego oddziału paczkowego. Jeśli masz umowę z Pocztą Polską na odbiór poczty firmowej – możesz też przekazać paczkę w podczas podjazdu kuriera.

Allegro Mini Przesyłka. Śledzenie zamówienia

Dużym plusem tej usługi jest również możliwość śledzenia przesyłki. Zrobisz to za pośrednictwem strony internetowej Poczty Polskiej lub platformy Allegro. Dzięki temu zawsze będziesz wiedział na jakim etapie znajduje się realizacja zamówienia.

Przeczytaj też:

Allegro liderem rynku e-grocery! Skąd bierze się przewaga platform marketplace?

Allegro x Poczta Polska. Usługi kurierskie na platformie zakupowej

Allegro to najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce. Razem z Pocztą Polską oferuje usługi kurierskie Pocztex w trzech różnych odsłonach:

  1. Allegro Kurier Pocztex
  2. Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex
  3. Allegro Automat Pocztex

Różne rodzaje usług pozwalają na dostosowanie rodzaju dostawy do preferencji klientów. Produkt może być przywieziony przez kuriera lub odebrany w jednym z 17 000 punktów odbioru. Poczta Polska rozwija również swój system automatów paczkowych w ramach usługi Automat Pocztex.

Lubisz kupować przez internet? Wypróbuj najlepsze aplikacje zakupowe!

Poczta Polska stawia na rozwój e-commerce

Poczta Polska podąża za potrzebami rynku i konsumentów. Dlatego stara się jak najbardziej ułatwiać zakupy online, oferując szybkie i bezpieczne dostawy różnych rodzajów produktów (w tym specjalistyczne dostawy produktów leczniczych).

„Spółka rozwija […] zaplecze logistyczne, niezbędne do świadczenia wysokiej jakości usług paczkowych. Montuje m.in. nowoczesne maszyny do sortowania przesyłek (Wrocław, Lublin, Lisi Ogon k. Bydgoszczy i nowa sortownia Warszawa II budowana w Radzyminie k. Warszawy). W perspektywie najbliższych lat umożliwi to Spółce realizację celów, stanowiących jeden z filarów strategii, w tym dalszy rozwój perspektywicznych usług kurierskich i paczkowych, e-commerce i logistycznych.” – pisze Poczta Polska.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Olek

Rozumiem ze takie mniejsze paczki to również mniej zużytego papieru?