Zmiany w zarządzie Frisco.pl. Prezes złożył rezygnację


30.11.2023
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 30.11.2023

Spis treści

  1. Jacek Palec nie będzie już prezesem Frisco
  2. Zmiany w zarządzie Frisco.pl

Jacek Palec zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki Frisco SA. Był związany z internetowym supermarketem od 2019 roku. Co jeszcze zmieniło się w składzie zarządu?

Frisco to jedna z kluczowych marek, rozwijanych przez grupę Eurocash. Jacek Palec pełnił w firmie funkcję CEO przez 4 lata. „Zmiana to jedyny pewnik w życiu” – komentuje.

Sprawdź ranking najlepszych supermarketów online

Jacek Palec nie będzie już prezesem Frisco

Jacek Palec zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu w spółce Frisco SA. W czasie jego prezesury internetowy supermarket rozwijał się niezwykle dynamicznie i zyskał miano lidera na rynku e-grocery, a od 2019 do 2022 roku sprzedaż sklepu wzrosła niemal dwukrotnie.

Zanim Jacek Palec trafił do Frisco, pracował dla Allegro, gdzie był odpowiedzialny za segment e-grocery. Wcześniej od 2013 do 2018 roku kierował (nieistniejącym już sklepem) bdsklep.pl. Nie wiadomo jakie plany zawodowe ma teraz były prezes Frisco. Nie podzielił się jeszcze z mediami żadną informacją na ten temat.

Lubisz kupować taniej? Zrobisz to z naszym kodem rabatowym do Frisco.pl

Jacek Palec, Forum Rynku Spożywczego i Handlu, LinkedIn

Zmiany w zarządzie Frisco.pl

Rezygnacja dotychczasowego prezesa Frisco.pl nie jest jedyną zmianą w składzie zarządu spółki. 27 listopada w KRS-ie zanotowano pewne zmiany. Pedro Martinho został wykreślony z funkcji wiceprezesa, a na jego miejsce wpisano Pawła Szerlinga.

W zarządzie pozostają więc: członek zarządu Grzegorz Bielecki, związany z Frisco od 2012 roku, wiceprezes Tomasz Kubiak i nowy wiceprezes Paweł Szerling – pracujący dla Shopee od 2021 roku.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)