Zakupy spożywcze przez internet w Społem


25.12.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Czym jest sieć Społem?
  2. Kiedy powstanie ogólnopolski e-sklep Społem?
  3. Społem wychodzi naprzeciw młodym konsumentom
  4. Dostawa zamówień ze sklepu internetowego Społem

Do zakupów spożywczych online przekonuje się coraz więcej Polaków. Zamiast stania w kolejkach, korkach i poszukiwania wolnego miejsca parkingowego pod sklepem, wolimy zrobić zakupy w zaciszu własnego domu, a nawet podczas przerwy w pracy. Nic zatem dziwnego, że kolejne sklepy spożywcze udostępniają swoją ofertę w internecie. Już wkrótce do takich sieci, jak Auchan Direct, Carrefour czy Frisco dołączy Społem.

 

Czym jest sieć Społem?

Społem to popularna w Polsce spółdzielnia spożywców, która obecnie zrzesza około 240 sklepów spożywczych. Większość z nich oferuje podstawowe artykuły spożywcze tylko i wyłącznie w sklepach stacjonarnych, choć niektóre z nich posiadają lokalne sklepy internetowe. Tak jest chociażby w przypadku PSS Społem Bielsko-Biała.


Jak widać, sukces zakupów spożywczych online okazał się na tyle duży, że sieć Społem postanowiła uruchomić ogólnopolski e-sklep z żywnością. Ma to nastąpić w ciągu kolejnych kilku tygodni.

 

Kiedy powstanie ogólnopolski e-sklep Społem?

Na początku 2020 roku sieć Społem planuje przeprowadzić pierwsze testy e-sklepu z żywnością. Wezmą w nich udział co najmniej trzy spółdzielnie, a z czasem będą dołączały do nich kolejne. Sieć przewiduje, że będzie w stanie objąć swoim zasięgiem sporą część kraju, gdyż wiele spółdzielni już teraz zgłasza się, aby dołączyć do tego projektu.


Musimy również pamiętać, że sklepy Społem znajdują się zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach, w których zrobienie zakupów spożywczych przez internet jest obecnie niemożliwe. To na pewno spora przewaga Społem, którą sieć z pewnością będzie chciała wykorzystać, aby przyciągnąć do siebie nowych klientów.

 

Społem wychodzi naprzeciw młodym konsumentom

Nie da się ukryć, że powstanie ogólnopolskiego internetowego sklepu spożywczego pod marką Społem to ukłon tej sieci w stronę młodych konsumentów. Do tej pory Społem kojarzyła się przede wszystkim ze sklepami, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze w czasach PRL-u. Zresztą, jak wynika z przeprowadzonych badań, typowy klient tej sieci ma powyżej 40 lat. Umożliwienie robienia zakupów spożywczych przez internet ma z kolei przyciągnąć do tej marki młodszych konsumentów, którzy nie mają obecnie tyle czasu na spacerowanie po sklepach, poszukiwanie poszczególnych produktów i stanie w kolejkach do kasy.

 

Dostawa zamówień ze sklepu internetowego Społem

Uruchamiany przez Społem ogólnopolski sklep spożywczy online będzie oferował dostawę zamówienia do domu lub inny wskazany przez klienta adres, osobisty odbiór przygotowanych zakupów w pobliskim sklepie lub dostarczanie produktów do specjalnych paczkomatów, takich jak Lodówkomaty czy Coolomaty. Wszystko będzie jednak zależało od regionu i stopnia przygotowania poszczególnych spółdzielni do konkretnych modelów dostaw.
Czy ogólnopolski e-sklep z żywnością Społem okaże się sukcesem? Biorąc pod uwagę to, jak chętnie Polscy robią zakupy spożywcze przez internet, może okazać się, że dla sieci Społem będzie to strzał w dziesiątkę.

 

➡ Sprawdź nasz Ranking Supermarketów Internetowych

 

 

Anna Piotrowska