Coraz częściej robimy zakupy spożywcze przez internet


03.04.2019
Anna Piotrowska
0
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Duża wygoda
  2. Wzrost zakupu świeżych produktów
  3. W których sklepach online kupuje się najczęściej?

Sprzedaż online artykułów spożywczych ma się coraz lepiej. W ostatnich dwóch latach wzrosła ona aż o 15 procent. Konsumenci coraz chętniej decydują się na kupowanie produktów spożywczych przy pomocy internetu.

rynek sprzedazy zywnosci online

Duża wygoda

Zakupy z dostawą do domu to bardzo duża wygoda dla klienta. Nie trzeba tracić czasu na chodzenie po sklepach spożywczych i supermarketach. Wszystkie produkty spożywcze można zamówić dla siebie i rodziny przez internet. Z raportu firmy Nielsen jasno wynika, że coraz więcej osób decyduje się na zamawianie produktów online. Szacuje się, że aż 95 procent konsumentów, którzy korzystali z internetu choć raz zdecydowali się na zamówienie zakupów online. To bardzo poważny wynik, jest on o jeden procent wyższy niż w 2017 roku. Zakupy spożywcze przez Internet są bezpieczne, a klient sam decyduje kiedy mają być konkretnie dostarczone. 

Wzrost zakupu świeżych produktów

W raporcie znajdują się dane, które jasno mówią o tym, że zanotowano spory wzrost zakupów świeżych produktów. Jest to wartość o 15 procent wyższa niż w poprzednich latach. Przez internet można zakupić coraz więcej świeżych artykułów. Zakupy spożywcze online to szereg możliwości, każdy wybiera dla siebie to co lubi najbardziej. Internetowe sklepy spożywcze przyciągają nowych klientów z każdym rokiem. Największą popularnością sprzedaż online cieszy się w takich krajach jak Korea Południowa. W Polsce również ten sektor charakteryzuje się coraz większym zaufaniem. 

Konsumenci bardzo chętnie inwestują w świeże artykuły spożywcze, gdy producenci gwarantują im ich wysoką jakość. Warto się więc na tym skupić, a istnieje duża szansa, że zyska się szerokie grono odbiorców. Supermarket online to przyszłość zakupów, już za kilka lat niemal każdy będzie korzystał z tej wygodnej możliwości. Dostawa do domu realizowana jest ekspresowo, czasami zakupy dostarczane są jeszcze w ten sam dzień.

W których sklepach online kupuje się najczęściej?

Polacy najczęściej zakupy spożywcze online robią w sklepach, które mają swoje stacjonarne odpowiedniki. Jest to np. Carrefour, który wybierany jest przez około 43 procent konsumentów. Jeśli chodzi o sklepy nie mające swoich naziemnych odpowiedników, na pierwszym miejscu znajduje się Frisco. W tym sklepie najchętniej zakupy robią osoby mieszczące się w przedziale wiekowym 25-34 lat. Klienci chętnie wybierają również takie marki jak Lidl oraz Tesco.

Najwięcej zamówień pochodzi od osób, które na co dzień mieszkają w bardzo dużych miastach. To właśnie one nie chcą tracić czasu na dojazdy do supermarketów. Poza tym zamówienie online składa się bardzo szybko, nie trzeba też niczego dźwigać – za klienta zrobi to dostawca. Coraz większą renomą cieszy się też Auchan Direct. Polacy mają zaufanie do sklepów, które działają również stacjonarnie, ponieważ doskonale znają ich produkty. Handel żywnością przez Internet ma ogromny potencjał. Eksperci uważają, że co roku odnotowywać będzie się wzrost zainteresowania tym sektorem o około 15-20 procent. Tyczyć ma się to zarówno osób młodych oraz starszych konsumentów.

Nasz serwis również zajmuje się analizą rynku sprzedaży produktów spożywczych przez internet. W szczególności poprzez regularne opracowywanie rankingów internetowych supermarketów. Nasz ostatni ranking znajdziecie tutaj.

Anna Piotrowska