Ranking ekspresów do kawy do 2000 zł


29.06.2022
TopSpozywcze
0
ostatnia aktualizacja: 29.06.2022

Spis treści

 1. Ekspres do kawy Melitta Passione F53/0-102
 2. Ekspres do kawy De’Longhi DINAMICA ECAM 350.50.B
 3. Ekspres do kawy Nivona CafeRomatica 530
 4. Ekspres do kawy Siemens EQ.300 TI355209RW
 5. Ekspres do kawy Krups Evidence EA8901
 6. Porównanie ekspresów do kawy do 2000 zł
 7. Ranking ekspresów do kawy do 2000 zł – podsumowanie

Kojarzysz efekt latte? Wcale nie chodzi o przyjemne pobudzenie po kofeinie, a wydawanie drobnych kwot na małe przyjemności – jak kawę na mieście – których łączny koszt w dłuższym okresie sięga nawet tysięcy złotych. Mniej zapłacisz za automatyczny ekspres ciśnieniowy do domu i biura, który zaparzy dla Ciebie zarówno malutkie ristretto, jak i duże latte macchiato. Zobacz nasz ranking ekspresów do kawy do 2000 zł – znajdziesz tu modele pozwalające na precyzyjną personalizację kaw i mające liczne funkcje automatyczne.

Ekspres do kawy Melitta Passione F53/0-102

Ekspres do kawy Melitta Passione F53/0-102

Sprawdź najtańsze oferty tego produktu na Ceneo

 • Cicha praca
 • System wstępnego parzenia A.E.S. (Aroma-Extraction System)
 • Uszczelka Aromasafe® w pojemniku na ziarna
 • Wytrzymały młynek ze stali
 • Funkcja podgrzewania filiżanek
 • Kompatybilny z filtrami CLARIS do wody
 • Wyświetlacz LED z czytelnymi symbolami

Lubisz kawy z gęstą pianką, ale nie na tyle, aby tracić czas na ręczne spienianie mleka? Melitta Passione F53/0-102 ma automatyczny spieniacz Cappuccinatore, który jest banalnie prosty w obsłudze. Jedyne, co musisz zrobić, to włożyć giętką rurkę do kartonika z mlekiem. Ekspres pobierze odpowiednią ilość i przyrządzi perfekcyjną piankę. Cappuccinatore służy także do podgrzewania mleka (bez spieniania) i serwowania gorącej wody. Dzięki regulowanej wysokości dozownika (maksymalna to 13,5 cm) przyrządzisz napoje w wysokich szklankach.

Ekspres do kawy Melitta Passione F53/0-102 wyróżnia się systemem Best Aroma System, na który składa się:

 • funkcja Bean to Cup – mielenie odpowiedniej porcji ziaren zapobiega ich marnowaniu i pozostawianiu zbędnych resztek w urządzeniu,
 • uszczelka Aromasafe® – szczelne zamknięcie pojemnika na ziarna zapobiega ich wietrzeniu, które mogłoby pogorszyć smak i zapach kawy,
 • Aroma-Extraction System – niskociśnieniowe wstępne parzenie (preinfuzja) zwilża ziarna, wpływając pozytywnie na dalszą ekstrakcję. Woda pod wysokim ciśnieniem równomiernie przepływa przez kawę. Efekt? Napar o walorach deklarowanych przez roastera.

Ponadto unikniesz zbyt szybkiego stygnięcia kawy, jeśli zaparzysz ją w filiżance podgrzewanej na podkładce w górnej części ekspresu.

Prosty panel sterowania zawiera 7 przycisków (w tym 3 przyciski do regulacji ilości kawy i 1 przycisk do zaparzania 2 kaw jednocześnie) oraz pokrętło aktywujące generowanie gorącej pary lub wody. Melitta Passione F53/0-102 pozwala na zmianę wstępnie zaprogramowanych parametrów. Każdemu ze wspomnianych przycisków ustawiających ilość kawy przypiszesz wybraną ilość – od 25 ml do 220 ml. To oznacza, że zaparzysz nawet ristretto. Można ją nazwać „espresso mini” – ekspres zużywa tyle samo ziaren, ale mniej wody.

Wyświetlacz LED pokaże Ci aktualne ustawienia parzenia i powiadomi Cię o m.in. konieczności wymiany filtra, opróżnienia pojemnika na skropliny, wyrzucenia fusów czy nalania wody do zbiornika. Co istotne, jeden z przycisków służy do wywoływania trybu serwisowego, w którym ustawisz:

 • włączanie programu oszczędzającego energię (po upływie od 3 do 240 minut od ostatniej czynności),
 • automatyczne wyłączanie (po upływie od 9 minut do 480 minut od ostatniego działania),
 • twardość wody (wpływa na częstotliwość automatycznego odkamieniania – po 35, 60, 100 lub 150 l wody),
 • temperaturę parzenia.

Ekspres do kawy De’Longhi DINAMICA ECAM 350.50.B

Ekspres do kawy De'Longhi DINAMICA ECAM 350.50.B

Sprawdź najtańsze oferty tego produktu na Ceneo

 • System Thermoblock utrzymuje stałą temperaturę wody podczas parzenia
 • Cicha praca
 • Przygotowywanie kaw czarnych i mlecznych jednym przyciskiem
 • Automatyczne czyszczenie systemu spieniającego mleko po każdej kawie białej
 • Funkcja podgrzewania filiżanek na obudowie
 • Pojemnik z miarką na mleko w zestawie

Zaprogramuj ulubione espresso, ustalając optymalną temperaturę (niską, średnią, wysoką), smak (od bardzo łagodnego do bardzo mocnego) oraz ilość naparu (od 20 ml do 180 ml). Analogiczne opcje są dostępne dla dużej kawy (od 100 ml do 240 ml). W uzyskaniu doskonałego smaku pomoże Ci filtr zmiękczający, który umieszcza się w pojemniku na wodę.

W przypadku kaw mlecznych możesz regulować ilość pianki za pomocą pokrętła – mała porcja sprawdzi się w latte macchiato, a większa w cappuccino. Z tej funkcji ucieszą się nie tylko dorośli kawosze, ale także dzieci, ponieważ De’Longhi DINAMICA ECAM 350.50.B umożliwia podgrzanie mleka bez spieniania. Tym samym tworzy świetną bazę pod kakao. Z kolei dzięki funkcji wytwarzania gorącej wody zaparzysz 250 ml dowolnego napoju – bez czekania na wrzątek w czajniku.

Minimalistyczny panel sterowania zawiera podświetlane ikony i przyciski programujące kawy oraz uruchamiające funkcje serwisowe, np.:

 • ustawianie twardości wody,
 • aktywację trybu oszczędności energetycznej,
 • wyłączanie sygnału dźwiękowego, aby nie obudzić śpiących domowników.

Migające lub świecące stale kontrolki powiadamiają o pewnych nieprawidłowościach, m.in. niepoprawnym zamocowaniu pojemnika na fusy. Co ciekawe, ekspres wykrywa również zbyt drobne zmielenie ziaren lub za dużą ilość ziaren użytych do parzenia. Ponadto urządzenie alarmuje, kiedy należy włączyć automatyczne czyszczenie i odkamienianie, co ułatwia jego eksploatację.

De’Longhi DINAMICA ECAM 350.50.B sprzyja ograniczeniu zużycia prądu dzięki funkcji automatycznego wyłączania. Ekspres dezaktywuje się po upływie od 15 minut do 3 godzin od ostatniej czynności. Możesz dopasować ten odstęp do stylu życia domowników lub parzenia kaw w firmowej kuchni.

Ekspres do kawy Nivona CafeRomatica 530

Ekspres do kawy Nivona CafeRomatica 530

Sprawdź najtańsze oferty tego produktu na Ceneo

 • Trwały młynek z hartowanej stali nierdzewnej
 • Wbudowany filtr CLARIS do wody
 • Gęsta pianka – zarówno crema na espresso, jak i mleczna
 • Duże pojemniki na ziarna kawy (250 g) i wodę (2200 ml)
 • Tryb ECO zmniejsza zużycie energii
 • Płynna regulacja wysokości wylewki

Poznaj model doceniany przez koneserów czarnych kaw i miłośników latte art. Niejeden kawosz odkrył, że ziarna, które wcześniej nie robiły na nim wrażenia przez wodniste napary, dawały wyśmienite efekty w Nivonie CafeRomatica 530.

Jednym z kluczowych atutów tego minimalistycznego ekspresu jest crema na espresso – gęsta pianka, pod którą ukrywa się mała czarna w filiżance. Jasnoorzechowa crema z ciemnymi plamkami, przypominającymi tygrysie cętki, świadczy o prawidłowej ekstrakcji. Jeżeli pianka jest za jasna lub zbyt ziemna, znika po kilkunastu sekundach lub nie ma nawet kilku milimetrów, to znak, że warto poeksperymentować z parametrami parzenia. Nivona CafeRomatica 530 pozwala na regulowanie ilości, mocy, stopnia zmielenia i temperatury kawy, więc możesz odkryć optymalne ustawienia dla różnych rodzajów ziaren.

Nie samym espresso człowiek żyje. Jeśli najdzie Cię ochota na mleczną kawę, użyjesz spieniacza Spumatore. W tym celu podłączysz elastyczny wężyk do dyszy i włożysz go do naczynia z mlekiem bądź napojem roślinnym. Możesz spienić mleko w dzbanku do latte art, czyli „rysowania” dekoracyjnych wzorków na kawie. Ze wspomnianej dyszy pobierzesz gorącą wodę do zaparzenia dowolnego napoju, np. herbaty czy gorącej czekolady. Płynna regulacja wysokości wylewki sprawia, że dopasujesz ją zarówno do ceramicznej czarki na espresso, jak i wysokiej szklanki na latte.

Aktualna konfiguracja parzenia ukazuje się na wyświetlaczu, który prezentuje też symbole związane z obsługą ekspresu. Nivona CafeRomatica 530 sygnalizuje m.in.:

 • niedostateczną ilość wody w zbiorniku,
 • zapełnienie tacki na skropliny i zbiornika na fusy,
 • konieczność automatycznego czyszczenia i/lub odkamienienia.

Konfigurując ekspres, możesz ustawić automatyczne płukanie po każdym wyłączeniu, dzięki czemu zapobiegniesz kumulowaniu się zabrudzeń we wnętrzu urządzenia. Skoro o osadzie mowa, trzeba podkreślić, że ten model jest wyposażony w filtr oczyszczający nawet 50 l wody o średniej lub wysokiej twardości. To rozwiązanie nie tylko chroni ekspres, ale także zapewnia lepszy smak kawy, umożliwiając wydobycie czekoladowych czy owocowych nut.

Ekspres do kawy Siemens EQ.300 TI355209RW

Ekspres do kawy Siemens EQ.300 TI355209RW

Sprawdź najtańsze oferty tego produktu na Ceneo

 • Kompatybilność z filtrem Brita Intenza
 • Niektóre elementy można czyścić w zmywarce
 • Przygotowywanie espresso, cappuccino i latte macchiato jednym przyciskiem
 • Młynek ceramiczny ceramDrive
 • System coffeeDirect przyspiesza parzenie kaw czarnych i mlecznych
 • Manualny podgrzewacz filiżanek (włączany przyciskiem)
 • Regulowanie ilości espresso i caffè crema

Funkcja regulacji ilości kawy pozwala na określenie wielkości espresso (od 25 ml do 60 ml) i caffè crema (od 80 ml do 200 ml). Jak widzisz, przy najniższej wartości dla małej czarnej zyskujesz tak naprawdę „czarną mini”, czyli ristretto. Siemens EQ.300 TI355209RW umożliwia również spersonalizowanie pianki. W przypadku kaw mlecznych możesz kontrolować czas spieniania mleka do cappuccino i latte macchiato, które zaserwujesz w wysokiej szklance (maks. 15 cm), mieszczącej się pod wylewką z regulacją wysokości.

Czy wiesz, że temperatura filiżanki wpływa na jakość napoju? Dzięki podgrzewaczowi z włącznikiem ocieplisz naczynie, w którym chcesz zaparzyć kawę. Podkładka osiąga wysoką temperaturę w krótkim czasie, więc nie musisz pamiętać o przechowywaniu filiżanek w tym miejscu przez cały dzień. Zresztą Siemens EQ.300 TI355209RW wyłącza się automatycznie po 30 minutach od ostatniego naciśnięcia dowolnego przycisku. Możesz skrócić ten odstęp do 15 minut lub wydłużyć nawet do 4 godzin.

Kiedy przycisk calc’nClean miga, trzeba włączyć program serwisowy calc’nClean – oczyszczający i odkamieniający ekspres do kawy. Na co dzień filtr do wody zmniejsza ryzyko nawarstwiania się osadu, szczególnie przy twardej wodzie miejskiej, i usuwa inne zanieczyszczenia, które mogłyby pogorszyć aromat oraz smak kaw. Ponadto możesz wkładać niektóre elementy do zmywarki (maks. 60°C): blachę i kratkę ociekową, pływak, pojemnik na fusy, spieniacz z pokrywą. Pozostałe części wyczyścisz bez trudu – wystarczy otworzyć front Siemens EQ.300 TI355209RW i wyjąć jednostkę zaparzania.

Ekspres do kawy Krups Evidence EA8901

Ekspres do kawy Krups Evidence EA8901

Sprawdź najtańsze oferty tego produktu na Ceneo

 • 15 programów automatycznych do kaw białych i czarnych
 • Możliwość przyrządzenia podwójnego cappuccino i caffè latte
 • Technologia Krups Quattro Force ubija zmielone ziarna z dużą siłą i zapewnia szybkie mielenie
 • Szwajcarski młynek stożkowy ze stali
 • Wyświetlacz dotykowy OLED z godziną i regulowaną jasnością
 • Regulacja wysokości wylewki aż do 15 cm
 • Funkcja Extra Shot dodaje espresso do wybranych kaw

Chociaż marka Krups słynie z ekspresów kapsułkowych, czyli kompaktowych Nespresso i NESCAFÉ® Dolce Gusto®, w kolekcji znajdują się też ekspresy ciśnieniowe, w tym Krups Evidence EA8901 z 15 programami automatycznymi.

Odkryjesz aż 7 przepisów na kawy czarne i 5 przepisów na kawy z mlekiem. Kiedy pochłoniesz optymalną dawkę kofeiny, możesz się napić herbaty czarnej, zielonej lub ziołowej, nawet jeśli nie masz pod ręką czajnika. Ekspres zaleje liście gorącą wodą o optymalnej temperaturze – wystarczy wybrać 1 z 3 ustawień. Z tego modelu są zadowoleni kawosze poszukujący jak najintensywniejszych doznań z każdej filiżanki.

 • Funkcja Dark – zwiększa moc kawy. Krups Evidence EA8901 zużywa więcej ziaren dla wybranego naparu.
 • Funkcja Extra Shot – wzbogaca wybrany napój dodatkową porcją espresso.

Krups Evidence EA8901 przygotowuje idealne ciastko kawowe. Chociaż musisz zadbać o słodką przekąskę na własną rękę, ekspres ubija zmielone ziarna z dużą siłą, tworząc gładką zbitkę, która przypomina hokejowy krążek. Ten aspekt wpływa na równomierny przepływ wody, a co za tym idzie – finał w filiżance. Z tym modelem odkryjesz nawet nietypowe nuty ziaren z Brazylii, Etiopii czy Kenii. Możesz liczyć także na powtarzalne efekty, bo ekspres zapamiętuje parametry ostatniej kawy.

Wyrazisty wyświetlacz OLED ma funkcję regulacji jasności i jest delikatnie pochylony, co sprzyja łatwemu odczytywaniu informacji – nawet w mocno nasłonecznionej kuchni. Co ciekawe, Krups Evidence EA8901 może się rozgrzać, zanim wstaniesz z łóżka. Dzięki funkcji automatycznego włączania określisz godzinę, o której ekspres ma się przygotować do zaparzania kawy. Warto stosować płukanie auto, czyli oczyszczanie wylotu kawy przed uruchomieniem i po wyłączeniu urządzenia, aby ograniczyć kumulowanie się resztek po napoju.

Porównanie ekspresów do kawy do 2000 zł

Ranking ekspresów do kawy do 2000 zł uwzględnia modele przeznaczone dla miłośników czarnych kaw i osób chcących przygotowywać kawy mleczne za pomocą jednego przycisku. Cechą wspólną wszystkich modeli są niezawodne spieniacze do mleka, które zadowolą wegańskich kawoszy, ponieważ wytwarzają gęstą piankę również z napojów roślinnych. Liczne opcje personalizacji umożliwiają dopasowanie parametrów parzenia kawy do własnych preferencji i ziaren – zwłaszcza z segmentu speciality.

Zwróć uwagę na różnice w wielkości zbiorników na wodę i ziarna kawy. Im większa jest pojemność, tym rzadziej trzeba uzupełniać ekspres, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza w biurach. Rekomendowane modele czyszczą i odkamieniają się automatycznie.

 Melitta Passione F53/0-102De’Longhi DINAMICA ECAM 350.50.BNivona CafeRomatica 530Siemens EQ.300 TI355209RWKrups Evidence EA8901
Młynekstożkowy ze stalistalowystożkowy ze staliceramicznystożkowy ze stali
Kawykawy czarne w menu, kawy mleczne po spienieniu mlekaespresso, duża kawa, cappuccino, latte macchiatokawy czarne w menu, kawy mleczne po spienieniu mlekaespresso, caffè crema, cappuccino, latte macchiatoristretto, espresso, espresso doppio, americano, cappuccino, macchiato, cappuccino macchiato
Spienianie mlekatak, spieniacz Cappuccinatoretak, spieniacz DeLonghi LatteCrematak, spieniacz Spumatoretak, spieniacz milkPerfecttak, spieniacz zintegrowany
Pojemność zbiornika na wodę1200 ml1800 ml2200 ml1400 ml2300 ml
Pojemność zbiornika na ziarna125 g300 g250 g250 g250 g
Automatyczne czyszczenie i odkamienianietaktaktaktaktak
Porównanie ekspresów do kawy do 2000 zł. Opracowanie własne na podstawie danych producentów.

Ranking ekspresów do kawy do 2000 zł – podsumowanie

Jeśli nie wiesz, który ekspres do kawy do 2000 zł z naszego rankingu sprawdzi się u Ciebie najlepiej, mamy dla Ciebie jeszcze kilka finalnych podpowiedzi, które ułatwią ostateczny wybór.

 • Melitta Passione F53/0-102 doceniają kawosze gustujący nie tylko w espresso, ale także metodach alternatywnych. W eksperymentowaniu z kawami z segmentu speciality spodoba Ci się Aroma-Extraction System, czyli preinfuzja znana użytkownikom dripów. Pełny zbiornik na wodę pozwala na zaparzenie 2 espresso po 50 ml na rozbudzenie i 5 dużych kaw po 220 ml.
 • De’Longhi DINAMICA ECAM 350.50.B to ekspres idealny dla osób pijących przede wszystkim kawy mleczne. Producent doskonale wie, że gęstej pianki nigdy za wiele, więc umożliwił regulowanie jej ilości w cappuccino i latte macchiato.
 • Nivona CafeRomatica 530 satysfakcjonuje perfekcyjną cremą na espresso. Za pomocą ręcznej dyszy spieniającej przygotujesz piankę w osobnym dzbanku i udekorujesz czarną kawę mlecznym wzorkiem. To jeden z tych ekspresów, które mają minimum funkcji, ale dają maksimum aromatu i smaku.
 • Siemens EQ.300 TI355209RW wyróżnia się szerokim zakresem regulacji dozownika kawy (aż do 15 cm) i aktywnym podgrzewaniem filiżanek (opcje pasywne nie mają włącznika). Idealny do przygotowywania kaw deserowych w wysokich szklankach. Chociaż ten model – jako jedyny w rankingu – ma młynek ceramiczny, jego konstrukcja i wykończenie zapewnia precyzyjne mielenie.
 • Krups Evidence EA8901 ma najlepsze cechy ekspresu ciśnieniowego i kapsułkowego. Z jednej strony – parzenie świeżo zmielonych ziaren. Z drugiej strony – aż 15 programów. Kiedy inne ekspresy tylko wyłączają się automatycznie, ten model rozgrzeje się o wyznaczonej godzinie, przygotowując się do pierwszego espresso.
TopSpozywcze

Komentarze użytkowników

(0)