Uber Eats kod rabatowy baner

Profile rodzinne są już dostępne w Uber Eats!


06.07.2023
Julia Walczak
1
ostatnia aktualizacja: 07.07.2023

Spis treści

  1. Czym jest Uber Family?
  2. Uber Family – nie tylko dla rodziny?
  3. Jak utworzyć profil rodzinny
  4. Jak korzystać z Uber Family jako członek rodziny?
  5. Płatności w ramach profilu Uber Family

Uber Eats wprowadza możliwość konfiguracji kont. Można zarządzać już nie tylko przejazdami, ale też posiłkami członków rodziny.

Czym jest Uber Family?

Twoi bliscy chcą zamówić przejazd lub coś do jedzenia? W Uber Family możesz zorganizować konta Uber dla całej rodziny, a także ustawić domyślną formę płatności dla każdej osoby.

Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, kiedy opiekujesz się studiującymi dziećmi lub gdy posiadasz tylko jedno auto w rodzinie. Konto Uber Family umożliwia samodzielne zamawianie przejazdów lub posiłków przez każdego użytkownika. Członkowie rodziny mogą płacić za usługę z jednego (wspólnego) konta.

Zobacz także:

Kod rabatowy Uber Eats

Śledzenie przejazdów

Oprócz wspólnego rachunku konfiguracja kont zapewnia również członkom twojej rodziny większe bezpieczeństwo, a tobie spokojnie przespaną noc.

Uber Family umożliwia śledzenie przejazdów twoich bliskich. Jeżeli jesteś odpowiedzialny za osobę wracającą do domu w późnych godzinach – możesz mieć kontrolę nad tym gdzie w tym momencie się znajduje i czy nic jej nie zagraża.

Uber Family a Uber Eats

Chociaż możliwość łączenia kont Uber była możliwa już od dłuższego czasu, ta funkcja nie była do tej pory dostępna dla Uber Eats. Teraz dzięki profilowi rodzinnemu zamawianie posiłków może być dużo prostsze! Każdy członek grupy będzie mógł składać zamówienia na posiłki i zakupy spożywcze z dostawą, korzystając z profilu rodzinnego jako formy płatności. Pozwoli to również na śledzenie statusu dostawy.

Uber Family – nie tylko dla rodziny?

Czy z konta Uber Family mogą korzystać tylko członkowie jednej rodziny? Chociaż współdzielone konto nazywane jest rodzinnym, można dodać do niego każdą bliską i zaufaną osobę: przyjaciela, sąsiada czy opiekunkę dziecka – pod warunkiem, że są oni pełnoletni. Profil rodzinny może pomieścić aż 10 osób.

Jak utworzyć profil rodzinny

Utworzenie profilu rodzinnego jest bardzo proste! Możesz zrobić to w trzech szybkich krokach.

  1. Przejdź do sekcji Konto, przewiń w dół i wybierz Rodzina
  2. Żeby skonfigurować konta Uber wybierz Dodaj nowego członka, wyszukaj wybraną osobę wśród swoich kontaktów i wyślij jej zaproszenie do profilu rodzinnego
  3. Przejdź do sekcji Forma płatności i upewnij się, że dane, które się tam znajdują są aktualne. Wybierz używaną dotąd kartę płatniczą lub dodaj nową

Gdy osoba zaakceptuje twoje zaproszenie będzie mogła zamawiać przejazdy i jedzenie na dowóz za pośrednictwem profilu rodzinnego. Rachunek zostanie wystawiony na konto organizatora profilu.

Jak korzystać z Uber Family jako członek rodziny?

Jeżeli nie masz jeszcze aplikacji Uber/Uber Eats, musisz ją najpierw pobrać. Dzięki temu organizator profilu rodzinnego będzie mógł wysłać do ciebie zaproszenie.

Kiedy przyjmiesz zaproszenie, będziesz mógł korzystać z Uber Family. Ustaw profil rodzinny jako domyślną formę płatności i wybieraj ją, zamawiając przejazdy i dostawę do domu.

Płatności w ramach profilu Uber Family

Płatności w profilu rodzinnym są w pełni bezpieczne. Chociaż twoi bliscy mogą korzystać z Uber Family jako z formy płatności, dane twojej karty kredytowej nigdy nie są im ujawniane.

Uber Family będzie jedną z dostępnych form płatności dla członków twojej rodziny. Jeżeli nie wybiorą jej przy zamawianiu przejazdu lub dostawy do domu, obciążony zostanie ich prywatny rachunek.

Jak zaktualizować formę płatności profilu rodzinnego?

Formę płatności możesz zmienić w każdym momencie. Wystarczy odnaleźć w ustawieniach wybrać Rodzina, a następnie w sekcji Preferencje – Domyślna forma płatności. Możesz wybrać kartę już istniejącą lub dodać nową.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(1)

Aleksandra

Na pewno skorzystam z tej usługi, niesamowite udogodnienie dla mnie i mojej rodziny. Z mężem i trójka dzieci będzie nam teraz łatwiej kontrolować wydatki.