Lisek wykorzystuje AI do tworzenia grafik


24.11.2023
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 24.11.2023

Spis treści

  1. Lisek za pan brat ze sztuczną inteligencją
  2. O Lisek.App

Lisek.App wykorzystuje sztuczną inteligencję przy tworzeniu prawie połowy swoich projektów graficznych. Innowacyjne podejście do marketingu ma znacznie skracać czas pracy nad procesem i pozwalać na większą kreatywność i otwartość na pomysły.

Lisek za pan brat ze sztuczną inteligencją

Lider q-commerce stawia na innowacje, dlatego dział marketingu zdecydował się na wprowadzenie zaawansowanej technologi z użyciem sztucznej inteligencji do procesu tworzenia projektów graficznych.

„Połączenie ludzkiej kreatywności z szybkością działania AI dla start-upu takiego jak Lisek.App jest nieocenioną innowacją. Dzięki dostępnym na rynku narzędziom jako dział marketingu możemy na co dzień być samowystarczalni i bardzo zwinni. A to z kolei pozwala nam na oszczędność czasu i pieniędzy” – mówi Justyna Sztengreber, dyrektor marketingu Lisek.App.

Sprawdź ranking aplikacji do ekspresowych zakupów spożywczych

Jak Lisek tworzy grafiki we współpracy z AI?

Zespół Liska w codziennej pracy wykorzystuje narzędzie Midjourney. Program przygotowuje grafiki na kanały własne marki oraz na potrzeby kampanii reklamowych na podstawie instrukcji pracowników działu marketingu.

W ten sposób przygotowane projekty trafiają w ręce graphic designera i Art Directora Lisek.App. Dodają do obrazów charakterystyczne dla Liska elementy wizualne i dostosowują je do sposobu komunikacji firmy. Połączenie działania człowieka ze sztuczną inteligencją skraca proces pracy nad grafikami z kilku godzin do kilkunastu minut!

Przyszłość AI w Lisku

Aktualnie sztuczna inteligencja współtworzy mniej więcej 50% wszystkich projektów graficznych Liska. Pozwala to na szybkie tworzenie wysokiej jakości treści bez współpracy zewnętrznych agencji. Dodatkowo dzięki temu, że czas tworzenia grafik jest bardzo krótki, zespół ma więcej czasu na eksperymenty i udoskonalanie pomysłów.

Dział marketingu planuje dalej rozwijać „współpracę” ze sztuczną inteligencją i zatrudnić ją na „pełen etat”. Docelowo AI ma wspierać tworzenie 90% wszystkich przygotowywanych materiałów.

W Lisku skorzystasz ze zniżki z Kartą Dużej Rodziny. Zobacz co możesz zyskać

Przykłady materiałów przygotowanych z pomocą AI, mat. prasowe

O Lisek.App

Lisek jest jednym z liderów rynku szybkich dostaw w Polsce. Dowozi zakupy nawet w ciągu 10 minut od złożenia zamówienia. W aplikacji znajduje się wszystko to, co w tradycyjnym supermarkecie: artykuły spożywcze, kosmetyczne, chemia czy produkty dla dzieci.

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)