Kurierzy aplikacji Lisek z rowerem

Lisek.app z gigantycznym wzrostem przychodów


31.05.2023
Anna Piotrowska
1
ostatnia aktualizacja: 31.05.2023

Spis treści

  1. Lisek rośnie w siłę
  2. Specyfika działania Lisek.app (model q-commerce)
  3. Lisek Plus – pilotażowy program z szerszą ofertą
  4. Rentowność na horyzoncie

W zaledwie 18 miesięcy Lisek osiągnął to, co innym firmom na rynku spożywczym online zajęło dekadę. Jego przychody wzrosły o ponad 10-krotnie w 2022 roku.

Lisek rośnie w siłę

Rok 2022 był przełomowy dla Liska, platformy dostaw zakupów spożywczych online. W ciągu roku firma odnotowała ponad 10-krotny wzrost przychodów. Wspierając swoje działania skuteczną strategią i rozszerzając usługę o kolejne miasta, Lisek systematycznie zyskuje zaufanie coraz większej liczby klientów.

Aplikacja rozpoczęła swoją działalność od kilku wybranych dzielnic Warszawy, a obecnie usługi Liska dostępne są w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Gdańsk, Gdynia i Sopot. Jak widać, konsekwentne podejście firmy do ekspansji na nowe rynki zdecydowanie przekłada się na jej wyniki.

Zobacz także:

Ranking aplikacji q-commerce

Specyfika działania Lisek.app (model q-commerce)

Lisek. app działa w modelu tzw. q-commerce (quick commerce). Podstawą działania Liska są dostawy z dark stores, w przypadku Liska zwanych norkami, czyli lokalnych, strategicznie rozlokowanych mini-magazynów, w których magazynowane są najpopularniejsze produkty spożywcze i inne produkty codziennego użytku kupowane na codzień przez konsumentów. W ten sposób usługa jest szybka i wygodna dla klientów, którzy mogą otrzymać zamówione produkty bardzo w krótkim czasie, nawet 10 minut.

Lisek Plus – pilotażowy program z szerszą ofertą

Oprócz zwykłych „norek”, Lisek testuje nowy model dostaw – Lisek Plus. W ramach tego programu, czas dostawy jest nieco wydłużony, ale klienci zyskują dostęp do szerszej oferty produktów z większego magazynu. Obecnie, pilotaż tego rozwiązania jest przeprowadzany w dwóch lokalizacjach.

Zobacz także:

Lisek kod rabatowy

Rentowność na horyzoncie

Mimo dynamicznego wzrostu, Lisek nie spoczywa na laurach. Firma intensywnie pracuje nad osiągnięciem rentowności, co zgodnie z deklaracjami przedstawicieli Liska, ma nastąpić w najbliższym czasie.

Anna Piotrowska
Fascynatka dobrej kuchni oraz nowych technologii. Oba te zainteresowania łączy pisząc na łamach serwisu TopSpozywcze.pl artykuły o tematyce zakupów spożywczych, zdrowej żywności oraz e-commerce.

Komentarze użytkowników

(1)

wanda

rozwijają się te firmy, chyba czas pomyśleć o własnym pomyśle na biznes