Innowacyjne kody QR w brytyjskich supermarketach. Miliardy produktów z unikalnymi stronami


21.02.2024
Julia Walczak
0
ostatnia aktualizacja: 21.02.2024

Spis treści

  1. Branston z nowym kodem QR w brytyjskich supermarketach
  2. GS1 Digital Link: Nowa era zakupów

Marka spożywcza Branston jako jedna z pierwszych zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania GS1 Digital Link, zaprojektowanego przez Orca Scan. Narzędzie ma ułatwić producentom żywności i supermarketom transformację na nowy system kodów QR.

Od 2027 roku producenci będą umieszczać na opakowaniach produktów  nowy rodzaj kodów kreskowych – QR GS1. Tradycyjne kody kreskowe 1D mają zostać wycofane. To zupełnie nowa era w świecie handlu, która otwiera dla konsumentów i dla producentów drzwi do wielu nowych możliwości.

Branston z nowym kodem QR w brytyjskich supermarketach

Firma Branston jako jedna z pierwszych dostosowała się do nadchodzących zmian i umieściła kody QR GS1 Digital Link na swoich produktach. Klienci brytyjskich supermarketów będą mogli skanować produkty marki za pomocą aparatu smartfona, bez konieczności pobierania dodatkowej aplikacji.

Firma zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania od Orca Scan, które może znacznie polepszyć doświadczenia zakupowe konsumentów. Po zeskanowaniu kodu zostaną przekierowani do indywidualnej strony produktu, na której będą znajdować się wszystkie potrzebne informacje (np. skład produktu, alergeny, przepisy, informacje dotyczące recyklingu produktu).

Jak działają kody kreskowe? Co możesz się z nich dowiedzieć?

GS1 Digital Link: Nowa era zakupów

Kody kreskowe 1D były używane w handlu już od 50 lat. Jednak czas ich dominacji wkrótce dobiegnie końca. Do 2027 roku branża ma przejść transformację na bardziej rozbudowane kody 2D.

Skąd taka zmiana? Nowoczesne kody mogą dostarczać dużo więcej rozbudowanych informacji i usprawniają działanie łańcuchów dostaw. Spełniają tym samym zarówno potrzeby konsumentów jak i przedsiębiorców branży handlowej. To może być prawdziwa rewolucja, ale zmiany nigdy nie przychodzą łatwo.

Rozwiązanie GS1 Digital Link od Orca Scan

Globalne przyjęcie nowego systemu kodów 2D będzie miało wpływ na produkcję, handel detaliczny i łańcuchy dostaw. Orca Scan chce uprościć tę transformację i oferuje inteligentne rozwiązanie, które upraszcza migrację i pomaga markom przyspieszyć przyjęcie nowego standardu.

Rozwiązanie ma ułatwić konsumentom poszukiwanie informacji o produktach i uniezależnić ich od specjalnych wyszukiwarek i aplikacji. Dodatkowo marki nie będą musiały wysyłać szczegółowych informacji o produktach do sprzedawców detalicznych za pośrednictwem arkuszy kalkulacyjnych. Wszystkie potrzebne informacje będą już zawarte w kodzie na opakowaniu.

Miliardy produktów z unikalnymi stronami internetowymi

Jak właściwie działa GS1 Digital Link? To oparta na chmurze platforma, która łączy miliardy produktów fizycznych z internetem. Każdemu z nich przypisuje unikalną stronę, która zawiera wszystkie najważniejsze informacje na temat produktu.

Nasz ulubiony rodzaj kodów? Kody rabatowe! Zobacz jakie zniżki na Ciebie czekają

Przykład strony produktu stworzonej z użyciem Orca Scan GS1 Digital Link, mat. prasowe

Rozwiązanie od Orca Scan pozwala firmom na dostosowanie strony produktów do ich potrzeb. Znajdzie się tam logo marki i jej unikalne kolory. Firma może modyfikować stronę produktu nawet długo po tym jak opuścił linię produkcyjną. Rozwiązanie pomaga lepiej komunikować się z klientami i pozwala na umieszczanie mniejszej ilości informacji na fizycznym opakowaniu produktu.

Sprawdź ceny produktów w supermarketach online!

Julia Walczak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka kuchni wegetariańskiej i ekologii. Dla TopSpozywcze.pl goni za najświeższymi newsami z branży. Uwielbia pisać o zdrowym żywieniu, nowych technologiach i zrównoważonym rozwoju.

Komentarze użytkowników

(0)