Gdzie kupić żywność ekologiczną?


07.03.2020
Anna Piotrowska
3
ostatnia aktualizacja: 26.03.2023

Spis treści

  1. Czym jest zdrowa żywność?
  2. Gdzie kupić zdrową żywność?
  3. Sklepy ze zdrową żywnością
  4. Supermarkety ze zdrową żywnością
  5. Sklepy internetowe ze zdrową żywnością
  6. Zdrowa żywność własnej produkcji

Zdrowe odżywianie to nie kwestia mody czy wymysł samozwańczych celebrytów. Świadomość tego, co ląduje na naszym talerzu, rośnie z każdym rokiem. Coraz częściej sprawdzamy etykiety i wybieramy nieprzetworzonych produktów, które nie zaszkodzą naszemu zdrowiu. Pytanie tylko, gdzie mamy ich szukać?

 

Czym jest zdrowa żywność?

Zdrowa żywność to najwyższej jakości artykuły spożywcze o wartościowym składzie. Najczęściej są to produkty w ogóle nieprzetworzone lub poddane tylko nieznacznej obróbce. Zdrowa żywność nie zawiera sztucznych składników, a jej wytwarzanie podlega ścisłym regulacjom oraz częstym kontrolom.

Zdrowa żywność nazywana jest także żywnością ekologiczną oraz żywnością BIO. Dieta na bazie produktów z tej kategorii pomaga zapobiegać wielu chorobom, w tym otyłości. A do tego pozwala zadbać dobrą formę i samopoczucie.

 

Gdzie kupić zdrową żywność?

Jeszcze kilka lat temu dostępność ekologicznej żywności była bardzo słaba. Zdrowe produkty były dostępne tylko w największych miastach, a do tego sporo kosztowały. W rezultacie tylko nieliczne osoby mogły sobie na nie pozwolić.

Na szczęście wraz ze wzrostem popularności produktów BIO coraz więcej sklepów zaczęło wprowadzać je do swojej oferty. Co więcej, powstały sklepy, które specjalizują się w sprzedaży zdrowej żywności. Skąd zatem brać żywność ekologiczną?

 

Sklepy ze zdrową żywnością

Po produkty ekologiczne najlepiej jest udać się do sklepów ze zdrową żywnością. Wówczas mamy pewność, że wybrany przez nas artykuł spełnia nasze wymagania. Do tego zawsze możemy liczyć na to, że personel sklepu podpowie nam, jakie produkty będą dla nas najlepsze. Po prostu w specjalistycznym sklepie możemy liczyć na specjalistyczną obsługę i profesjonalne porady.

Co więcej, sklepy ze zdrową żywnością mają bardzo szeroki asortyment. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie tylko chcą zadbać o zdrowe odżywianie, ale przede wszystkim muszą to zrobić, ze względu na liczne alergie pokarmowe.

Niestety, jeszcze nie w każdym mieście działa sklep z ekologiczną żywnością. Nie oznacza to jednak, że osoby, które chcą zdrowo się odżywiać, skazane są na czekanie, dopóki ktoś nie otworzy takiego sklepu w ich miejscowości. Jaką zatem mają alternatywę?

 

Supermarkety ze zdrową żywnością

Obecnie większość dyskontów i supermarketów posiada dział z produktami ekologicznymi. Dotyczy to zarówno produktów spożywczych, jak i artykułów gospodarstwa domowego. Oczywiście im większy sklep, tym więcej kategorii zdrowych produktów w nim znajdziemy. Jednak coraz częściej nawet w niewielkich sklepach dostaniemy podstawowe artykuły w wersji ekologicznej.

➡ Sprawdź nasz ranking supermarketów internetowych

 

Sklepy internetowe ze zdrową żywnością

Kolejnym sposobem na zdrowe odżywianie są sklepy internetowe. Tutaj mamy do wyboru zarówno sklepy specjalizujące się w zdrowej żywności, jak i ogólnospożywcze supermarkety, które posiadają dodatkowy dział produktów BIO. Wybierając tę opcję, nie tylko mamy dostęp do większej liczby produktów, ale i możemy zamówić je prosto do naszego domu.
Przeglądając artykuły w sklepie internetowym mamy więcej czasu na dokładniejsze zapoznanie się z etykietami poszczególnych produktów i porównanie ich między sobą. Poza tym sklepy internetowe często oferują swoje artykuły w promocyjnych cenach.

➡ Sprawdź nasz ranking sklepów internetowych ze ekologiczną żywnością

 

Zdrowa żywność własnej produkcji

Kto powiedział, że wszystkie artykuły spożywcze musimy kupować? Zawsze możemy zasadzić ulubione warzywa i owoce w przydomowym ogródku, na działce, a nawet na balkonie. Również chleb możemy wypiekać samodzielnie i wcale nie potrzebujemy do tego wielkiego pieca. W ten sposób mamy 100% pewność co do tego, co jemy.

Zdrowa żywność staje się nie tylko coraz popularniejsza wśród konsumentów, ale i producentów. Coraz więcej firm wprowadza do swojej oferty produkty w wersji ekologicznej. Dzięki temu możemy zakupić je nie tylko w specjalistycznych sklepach ze zdrową żywnością, ale i dyskontach, supermarketach oraz sklepach internetowych.

Anna Piotrowska

Komentarze użytkowników

(3)

martyna

ja zamawiam świeże warzywa ekologiczne na ekoj.pl dostaję raz w tygodniu prosto do domu

Kinga

W Warszawie ja kupuje w sklepie Smak Natury, na Koszykowej 🙂 Obecnie powstaje coraz więcej sklepów z ekologiczna żywnością, zarówno stacjonarnych jak i online 🙂 już nie ma problemu z zakupem takich produktów 🙂