Emeryci korzystają z zakupów online


13.11.2022
Karolina
2
ostatnia aktualizacja: 13.11.2022

Seniorzy na ogół korzystają z nowych technologii, aby ułatwić sobie życie – komunikują się z bliskimi, sprawdzają wiadomości i interesujące ich treści, robią zakupy online. Zdaniem przedstawicieli Everli, obecnie emerytura nie jest wykluczająca – weszło na nią pokolenie, które w przeważającej mierze korzysta ze smartfonów, komputerów i Internetu. Ludzi nie dziwi już korzystanie przez seniorów z platform społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook, ani wiadomości wysyłane przez Messengera, WhatsApp czy e-maile. W związku z tym aplikacje i platformy zakupowe nabierają rozpędu wśród tej grupy demograficznej.

Everli ma już co dziesiątego klienta w wieku 55 lat lub starszego, z czego 70% stanowią kobiety. Klienci ci są niezwykle oddani i większość z nich pozostaje z platformą na długo, korzystając ze wszystkich jej funkcji. Dwanaście procent abonentów Everli Plus, którzy otrzymują darmowe dostawy o wartości 100 zł oraz specjalne rabaty, to konsumenci 55+ – informuje Magdalena Rzepka, dyrektor marketingu Everli.

Według niego 39% kobiet i 35% mężczyzn z tej grupy robi zakupy nie tylko przez stronę internetową, ale także aplikację. Dodatkowo korzystanie z płatności bezgotówkowych, jedynej opcji dostępnej w Everli, wskazuje na ich technologiczną bystrość – mówi.

Istotnym czynnikiem wzrostu zakupów spożywczych w e-commerce była pandemia. W związku z tym popyt na e-grocery znacznie wzrósł, nie dziwi więc fakt, że z tej możliwości korzystają również pokolenia srebrne i starsze. Przedstawiciele Everla nie widzą, by w najbliższym czasie miało się to odwrócić, zwłaszcza biorąc pod uwagę kluczowe korzyści. Oszczędność czasu, ale co jest szczególnie ważne dla osób starszych, to fakt, że zakupy są dostarczane bezpośrednio pod drzwi, więc nasi dziadkowie i rodzice nie muszą dźwigać ciężkich przedmiotów, walczyć ze złą pogodą i innymi kłopotami. Zakupy online będą idealne dla osób starszych i sprawnych, aktywnych, które nie lubią tracić czasu, a także dla osób z problemami zdrowotnymi.

Karolina

Komentarze użytkowników

(2)

Adka

Ostatnio myślałam o tym jak dużą barierą dla starszych ludzi jest bariera technologiczna, super że jednak starsi ludzie mają z tej technologi pożytek

Elusia

Technologia się rozwija, aż miło czytać ze coraz starsi ludzie korzystają z dóbr które to daje